Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakat csak kis korukban...

Kutyakat csak kis korukban lehet betanitani? 2eves kutyat sokkal nehezebben lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
2 évesen is lehet tanítani, bár ez fajta függő is! De az biztos, hogy egy kölyök gyorsabban tanul, könnyebben is...idősebb kutya az már szereti a jól bevált dolgokat. De nem lehetetlen...
2011. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Kölyköknél inkább a szocializáció a nagyon fontos, de akkor is könnyen tanulnak. Egy 2 éves kutya már nem kölyök, de a pozitív megerősítéses tanulást akár 11 éves korban is el lehet kezdeni. Egy 2 éves kutyának még rengeteg mindent meg lehet tanítani, lehet vizsgákat tenni, IPO, K99 akár milyen szintűt is.
2011. ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még elkezdheted nyugodtan a tanítást, nagyon sok lehetőség áll előttetek. Légy kitartó, és csináld pozitív megerősítéssel. Bár ez fajta függő is. Pl. egy 2éves border collie-t nagyon könnyen lehet tanítani...
2011. ápr. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xnorkax ***** válasza:

0-100 éves korig lehet a kutyákat tanítani..

Ha van motiváció biztosan szívesen tanul majd. :) Tévhit, hogy csak akkor lehet felnőtt korban is tanítani, ha már kölyökkorban is elkezded. Bár sokat nyom a latba a kölyökkori alapok, de hamar be lehet hozni.

2011. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanmár.

2 évesen még öregnek SE mondható fiatal kutyusról beszélünk és MINDEGY fajtája,hajrá vágjatok bele,de türelemmel..

2011. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze lehet tanitani. Ahova jártam kutyaiskolába régebben, ott mondták, hogy a kiskutyák mármint a kölykök fogékonyabbak, de az idősebbek is ugyanolyan jók, mert ők már nem olyan ugrándozósak.
2011. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen korú kutyával el lehet kezdeni a tanítást.

Mi két évesen vettük anno a nj-t őrzésre. ( nem ház őrzésre ). Még a nevére se halgatott, annyira buta volt. Nem foglalkoztak vele.

Miután hozzánk került szépen fokozatosan, és játékosan mindent megtanult amit akartunk. Három évesen lát és hangjelre ült, állt, feküdt, kúszott, palánkot mászott, menekülőt fogott, kísért..stb.

Szal bármire megtaníthatók akárhány évesek. :-)

2011. ápr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ettől a betanítás szótól falra mászom... Na mindegy. Akármilyen korú kutyát lehet tanítani, a felnőtteket én annyiból jobban is szeretem nevelni, hogy ők már terhelhetők fizikailag és agyilag is, a kölykökre meg figyelni kell, nehogy ártalmas legyen a sok okosodás.
2011. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet! Én két éves kor után kezdtem a kutyasulizást, ül, lábnál követ, fekszik, szlalomozik, akadályt ugrik, előre tudom küldeni, és távolról ültetni, fektetni, pacsizik, integet, lelövésre hanyatt esik, kéz és hangjelre ugat, meg még mittudomén miket csinál.


Simán lehet két év után is tanítani, csak a megfelelő motivációt kell megtalálni.

2011. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.Akkor majd nekiallunk:)
2011. ápr. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!