Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyafajták melyeknek...

Olyan kutyafajták melyeknek télen fűtött kutyaház kell?

Figyelt kérdés

Tudtok ilyeneket mondani?


Tehát ami nem egy husky, vagy moszkvai őrkutya, hogy kifejezetten a mínuszokat preferálja...


De nem is egy doberman, thai ridgeback, vagy dalmata, amiket fűtött kutyaházzal SEM lehet kint tartani.


Van egy 300,000 forintos kutyaházam, aminek a fűtése infra lámpával van megoldva, ami okostelefonos applikációval szabályozható... Amúgy meg minőségi téglából épült, belül pedig van benne + szigetelés is.

Terasza, illetve esős/havas időjárás elleni védelme pluszban nincs... Viszont van egy kutya kennelem is, amire nem muszáj minden oldalt feltenni, ponyva teteje van, így pluszban a kutyaház környékén tudok néhány + négyzetméternyi száraz területet is biztosítani, ilyen időben is.


A kutya kint lenne tartva, viszonylag nagyon telken.

Ezért a menhely nem opció, csak benti tartásra adnak állatot...


Olyan fajtát szeretnék ami aktív, szellemileg is igényli a fárasztást és ki tudom használni vele ezeket a cuccokat, ha már megvannak.



2020. dec. 29. 00:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, az lemaradt hogy a kutyaház maximum 65cm marmagasságú kutyákhoz alkalmas.


És azért nem akarok nagyon expert fajtát, mivel úgysem hiszem hogy adnak...

Menhelyen is, “az esetleg kint-benti tartáshoz is ideális” kutyákat meg azért nem adták, mert azokhoz meg komoly tapasztalat kell...

És folyton olyan kutyákat akartak rámsózni, amelyek valószínűleg senkinek sem kellenének, kb. soha.

2020. dec. 29. 00:44
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan ráköltesz valószínűleg több százezer forintot kennelre, kutyaházra mert ennyire derogál neked legalább a rohadt előszobába beengedni a kutyát? Örülnék neki, ha megérteném a logikáját.
2020. dec. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már ráköltöttem, mert volt egy keverék kutya akit ismerőstől elhoztam volna, mert megváltoztak az életkörülményei és nem tud neki otthont biztosítani...

És egy kicsit hamar vettem meg ezeket a cuccokat, mert végül mégis megoldotta és megtartják.


Ez egy közepes méretű, közepes szőrű kutya.


Viszont nem ezek miatt a cuccok miatt akarok kutyát, mert már előtte is akartam.

Csak így már mindenképpen ehhez akarom igazítani a fajtát.


A házban macskák vannak, és vannak egyéb körülmények is, melyek miatt nem oldható meg hogy bejöjjön.


Illetve az sem baj, ha jelez, ha betörnének (amire kicsi az esély)...

Persze tudom, arra riasztó kell, stb.


Egyáltalán nem vagyok a benti tartás ellen, pl. a környékünkön tartanak kint a kertben olyan kutyákat, amiket bent kéne.


Én viszont szándékosan olyan kutyát keresek, amit lehet kint tartani.

Mert van ilyen, bőven.

2020. dec. 29. 01:12
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Én a helyedben hoznék Jófogásról ingyen meghirdetett vagy kisebb, vidéki menhelyről kutyát. Ott nincsenek olyan szoros kikötések.
2020. dec. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Facebook ingyen elvihető kutyák csoport, magánszemélyektől, vagy jófogás. Mindkettőn szokott lenni sos megválnék szerett felnőtt kutyámtól. Nem gondolom hogy ott bármi problémája lenne a tulajnak, mivelhogy csak minél hamarabb szabadulnának tőle, nálad meg még jó helye is lenne.

Fajtatisztából meg talán a sinka, border collie, afrikai kacsavadász jut eszembe, bár ezek terelők/vadászok, a szövegből meg valamiért azt veszem le hogy nem annyira érdekel ez az irány.

Szóval ja inkább keverék egy hitdetős oldalról.

2020. dec. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!