Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A BARFtól lehet férges egy kutya?

A BARFtól lehet férges egy kutya?

Figyelt kérdés
Mivel myers így nagy kockázat van rá? Ugye minimum 2 hétig fagyasztják de akkor is mennyi esély van erre? Van kutyànk ő tápot eszik csak felmerült bennem ez a kérdés. Illetve aki BARFozik annak volt valami betegsége a kutyájának tőle?

2020. dec. 29. 08:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Túlreagálod ezt a dolgot.

Természetes körülmények között az állatok nem esznek hőkezelt táplálékot. A hőkezelés elpusztítja az esetleges kórokozókat, de ugyanakkor hasznos összetevőket is megsemmisít.

El kell dönteni mit is szeretnél, de ha hőkezeled a BARF-ot, jön a következő kérdés: érdemes-e megvenni?

Valamilyen minőség ellenőrzés az állatok takarmányaira is van, de azt már leírtuk, hogy a bélféreg egy sétáltatás alkalmával is a kutyusba kerülhet, sőt ki sem kell vinni, akár a szél is oda sodorhat egy petét, vagy a cipód talpára tapadva te viszed haza.

Jó esetben semmi probléma nem lesz, de nem a bélférgesség, amitől rettegni kell, az ellen ott vannak a féreghajtók.

Sokkal veszélyesebb betegségek vannak, főleg a vírusok.

2020. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hőkezelni, csak akkor kell táplálékkiegészítő pluszban.

A férgesség esélye azért függ attól is, hogy milyen környéken élsz, ha a gazdik alapvetően parazitamentesítenek, kicsi az esélye, hogy a szabadban összeszedi a kutya egy séta alkalmával, ott nagyobb a kockázat, ahol elhanyagolják ezt.

2020. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
12 a parazitamentesítés mit takar? Pontosabban mire gondolsz?
2020. dec. 29. 17:05
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Arra gondolok, hogy mennyire tartják tisztán az állataikat, adnak-e nekik féreghajtót, milyet, milyen rendszerességgel, védekeznek-e szúnyogok, bolhák ellen, mennyire jellemző, hogy összeszedik a kutyaszart közterületen, erdőben, parkokban.
2020. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Jaaaa, hát szerintem ez alap dolog ha valaki kutyát tart. Azt hittem hogy a kertet valami szerrel kezelni, megmondom az igazat olyan nem csinálunk és hat megijedtem. Féreghajtót 3 havonta kap, ürüléket 1-2 hetente szedjük az udvaron utcán általában felszedjük. Advantixot kap havonta. Féreghajtóból pontosan nem tudom milyen fajtát. Fürdeni, fésült, karmát mancsszőrét vágjuk.
2020. dec. 29. 17:30
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
A nyers húsban lévő esetleges kórokozók a kutyákra nem veszélyesek úgy, mint az emberre. Ehhez alkalmazkodtak. Természetes közegükben nem esznek hőkezelt táplálékot, ezért megmaradnak a vitaminok, ásványi anyagok, tápanyagok, aminosavak teljes valójukban, ellenben a kórokozókat a szervezetük kicsinálja.
2020. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
65%
"Jaaaa, hát szerintem ez alap dolog ha valaki kutyát tart." - bár alap lenne :-D
2020. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%
"A nyers húsban lévő esetleges kórokozók a kutyákra nem veszélyesek úgy, mint az emberre. Ehhez alkalmazkodtak." - Viszont a gazdira már veszélyesek lehetnek.
2020. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
2021. jan. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jobban félek, hogy a szerte hagyott kutyafuttató a ürülékektől férges lesz, mint hogy a nyerstől...
2021. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!