Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell tenyésztőtől kutyát...

Hogy kell tenyésztőtől kutyát venni?

Figyelt kérdés

Fel kell hívni és? Miket kérdez? Nagyon belenéz a bugyimba is mint egyes menhelyeken? Illetve tényleg van olyan hogy alkalmatlannak talál aztán lepattint? Ilyenek tényleg vannak? És utókontroll gyanánt hívogathat hogy mi van a kutyával? Nekem kötelességem tartani vele a kapcsolatot?

Csak mert gondolkodom kutyavásárláson, már egy csomó pénzt meg időt beleöltem a jövendőbeli kutyámra felkészülésbe, és nem szeretnék koppanni.



2020. dec. 30. 08:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyàm van tenyésztötöl. Egy évre elöre jelentkeztem kiskutyàèrt, foglalóztam. A kinézett alomból szerencsère jutott kan (vàrólista van). Elöször 10 kèrdèses bemutatkozó mail, utàna szemèlyes talàlka a tebyèsztövel, ez utàn mondta, hogy jó, hajlandó adni nekem kutyàt. Utána ugye az említett egy èv vàrakozàs, utàna született a pici. 5 hetes koràtól fogva minden hèten kètszer mentem megnèzni, vittem jàtékokat, pokrócot, hogy fekdessen rajta mindenki, legyen majd jó alomszaga, ha elhozzuk a picit, ne legyen nagyon traumatikus neki (nyilvàn így is az, de valamennyir azèrt segít ez a dolog). Utàna 8,5 hetesen mentem eljozni, szerzödèst írtunk, adtam a pènzt, kaptam egy oltott, chipes, fèregtelenített, advocate cseppezett, utleveles, szàrmazàsi lapos, kezdöcsomagos (jooo sok minden volt benne ❤️) csodàsan gyönyörü makk egèszsèges kiskutyàt, aki azóta felülmúlta minden vàrakozàsomat.


Kapcsolattartàs van, küldök sok kèpet, de kèrdezni is szoktam, a tenyèsztö nagyon kèszsègesen vàlaszol mindig. :)

2020. dec. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egyszer azt mondták, az kapja ezeket a "koszorúkat" aki jelentkezik is rá. Tehát kb. bárkié lehet. Sokan nem tudnak, vagy nem foglalkoznak ilyennel, ez nem teszi őket rosszabb tenyésztővé. A kutyákat és a címeiket, vizsgáikat, szűréseiket nézd!
2020. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%

Ketfajta tenyeszto van:


-egyik kiallitasokra jar es patent kutyai vannak

-masik gazdalkodo ember es a haztaji mellett elfer a kennel is

2020. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

12-es: rosszul tudod. A tenyèsztett kutyàk àltal elèrt kiàllítàsi eredmènyek fènyèben lehet kivàltani a koszorús minösítéseket.


Tehàt pl, ahhoz, hogy ezüstkoszorús mestertenyèsztö lehess, kell, hogy az àltalad tenyèsztett kutyàk megszerezzenek x darab joj-t, sch-t, cac-ot, cacib-ot, bos-t, bob-t stb.


Ha ezek megvannak, akkor lehet adott szintú kosuorúra helentkezni, tehàt kivàltani.

2020. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
13%
Na, tehát mégiscsak jelentkezni kell rá. :D Egyértelmű, hogy nem válthatja ki akárki.
2020. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően a személyes találkozást igénylik a tenyésztők, ahol átbeszélitek a kutyával való terveket, célokat és az ő feltételeiket.

Ha szimpatikus vagy neki, egyeznek a nézeteitek, fog adni kölyköt, ha tud. Ha nem vagy szimpatikus, akkor igen, lekoppint. Nyilván nem adhat mindenkinek kiskutyát, ha nincs annyi kölyök. Így az ígéretesebb gazdajelölteket szokták előnyben részesíteni - azokat, akik dolgozni akarnak a kutyával, kiállításra járnak el vele, vagy egyszerűen csak annyira szuper otthont fognak neki nyújtani.


Van nyomonkövetés, amit szerződésben ki is kötnek. Képeket, videókat kér tőled, hogy láthassa mennyire egészséges a kutyád. Sokan szerveznek kenneltalálkozókat is.

De jellemzően ha felelős gazda keres fel egy tenyésztőt, aki hajlandó várni is a kiskutyára, akkor nem szokták elküldeni őket.

2020. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
20%

“Nekem egyszer azt mondták, az kapja ezeket a "koszorúkat" aki jelentkezik is rá. Tehát kb. bárkié lehet.”


Hoggymondod utolso? Kötekedès az megy, làtom...

2020. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
10%

#16. De mi van ha én nem akarom tartani a kapcsolatot és haverkodni? Mi van akkor, ha el akarok költözni?

Akár az országból...

Ha egyszer eladta, pénzt fogadott el érte, akkor miért ellenőrizget utána?

Főleg, ha én csak egy hobbi kutyát akarok.


Ő valószínűleg nem egy állatorvos, és nem is egy kinológus.

Nem feltétlenül tudja megítélni, hogy mi a jó a kutyának, csak azért mert lehoz almokat.

De a tartási körülményekbe, ha nem történik semmi illegális, meg ne szóljon bele, utólag.

Akkor tényleg inkább ne adja el a kutyát...


Neki az én kutyámmal, miután megvásároltam és az enyém lett, már ne legyen dolga.


Főleg ha ivartalanítattam is.


Bár van olyan, hogyha sportolni vagy versenyezni akarsz a kutyával, hogy arra kér, hogy ne ivartalanítasd... Ilyenkor génmegörző központnak néz, vagy mi?


Le lehet pontozni, de ezt komolyan nem értem.


Nagyon elítélem a szaporítást, de valamennyire, meg tudom érteni, ha valaki inkább onnan vesz kutyát, csak ne ellenőrízgessék.

2020. dec. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

"#16. De mi van ha én nem akarom tartani a kapcsolatot és haverkodni? Mi van akkor, ha el akarok költözni?

Akár az országból...

Ha egyszer eladta, pénzt fogadott el érte, akkor miért ellenőrizget utána?

Főleg, ha én csak egy hobbi kutyát akarok.

Ő valószínűleg nem egy állatorvos, és nem is egy kinológus.

Nem feltétlenül tudja megítélni, hogy mi a jó a kutyának, csak azért mert lehoz almokat.

De a tartási körülményekbe, ha nem történik semmi illegális, meg ne szóljon bele, utólag.

Akkor tényleg inkább ne adja el a kutyát...

Neki az én kutyámmal, miután megvásároltam és az enyém lett, már ne legyen dolga.

Főleg ha ivartalanítattam is.

Bár van olyan, hogyha sportolni vagy versenyezni akarsz a kutyával, hogy arra kér, hogy ne ivartalanítasd... Ilyenkor génmegörző központnak néz, vagy mi?

Le lehet pontozni, de ezt komolyan nem értem.

Nagyon elítélem a szaporítást, de valamennyire, meg tudom érteni, ha valaki inkább onnan vesz kutyát, csak ne ellenőrízgessék."



Te nem érted. Mikor egy tenyésztőtől megveszel egy kutyát, SZERZŐDÉST kötsz vele. Te döntöd el hogy szerződsz e vele. Ha igen, hadd legyen már pofája félévente egy képet, vagy videót kérni róla, hogy a díjnyertes, imádott kutyájának kölykét hogy tartod, ami ugyebár a SZERZŐDÁSBEN IS benne van, amit TE aláírsz. Ez nem azt jelenti, hogy bekopog az ajtódon. Külföldre is nyugodtan elköltözhetsz, nyilván címet nem fog rajtad számonkérni. De nyilván NEM TÉGED fog választani a tenyésztő, ha már ennyit pattogsz félévente egy nyavajás képen.

2020. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
16%

Nyílván engem választana, ha mondjuk hazudnék. Ahogy mindenki teszi...

Nehogy azt hidd, hogy ezeknél a beszélgetéseknél a többség őszinte.

Mármint aki tényleg konyít valamit a kutyázáshoz, annak valószínűleg nem lesz meglepetés kérdés és nem kell hazudnia.

Viszont alapvetően egy ilyen konzultációra mindenki úgy megy, hogy Ő akar egy ilyen kutyát és akkor ki kell jönnie azzal a tenyésztővel, mert másképpen nem lesz.

Most itt nem az a lényeg, hogy alkalmas e a kutya tartására vagy sem, mert ha alkalmas is, akkor is fennáll az ami engem zavar.

Mégpedig az, hogy ezt hogy ki kell jönnie a tenyésztővel már azelőtt tudja, hogy bármit is tudna a tenyésztőről.

Nekem ezt leírni is borzasztó.

Nekem egy darab felszínes kapcsolat nincs az életemben és nem is lesz, mert csak rágondolok és feszengek...


Viszont én nem hazudnék, és akkor kiesnék azért mert emiatt a hülye procedúra miatt nem vagyok neki szimpi?

Ha kell neki a kutya ne adja el.

Ha nem kell neki, akkor nem kap képet... Én ezt gondolom.

Nem fogok felesleges emberekkel felszínesen cseverészni, körlevelekben, félévente sem...

Viszont lehet, hogy jobb gazda lennék, mert tudom, hogy kutya iskolára van szüksége esetleg a kutyának, tudom, hogy Orijen vagy Acana, Belcando, N&D tápra van szüksége, meg is tudom neki venni...

Tudom, hogy a nagy kert nem helyettesíti a sétát.

Tudom, hogy félévente érdemes vérképet nézetni állat orvossal, stb.

Az az igazság, hogy nem tudok annyit a kutyákról mint egy zoológus, vagy egy állatorvos, de annyit abszolút tudok, hogy hogyan legyek jó gazda.

De ha nem nyújtom egy ilyen idióta, mű, kamu, benyalós konzultáción a legcukibb arcom, akkor nem lesz kutyám?

Illetve ha nem akarok 15-16 évig, amíg a kutya él, egy ismeretlennek képeket küldeni a saját kutyámról, aki nem szaktekintély,

csak azért, hogy érezzük hogy ki az alárendelt és ki a fölérendelt ebben a felszínes kapcsolatban...

2020. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!