Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell tenyésztőtől kutyát...

Hogy kell tenyésztőtől kutyát venni?

Figyelt kérdés

Fel kell hívni és? Miket kérdez? Nagyon belenéz a bugyimba is mint egyes menhelyeken? Illetve tényleg van olyan hogy alkalmatlannak talál aztán lepattint? Ilyenek tényleg vannak? És utókontroll gyanánt hívogathat hogy mi van a kutyával? Nekem kötelességem tartani vele a kapcsolatot?

Csak mert gondolkodom kutyavásárláson, már egy csomó pénzt meg időt beleöltem a jövendőbeli kutyámra felkészülésbe, és nem szeretnék koppanni.



2020. dec. 30. 08:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
18%

"Nehogy azt hidd, hogy ezeknél a beszélgetéseknél a többség őszinte."


Csak hogy a tenyésztő már felismeri a hozzád hasonló hazug senkiket.


"Ha kell neki a kutya ne adja el.

Ha nem kell neki, akkor nem kap képet... Én ezt gondolom."


Nem kell neki a kutya, de nem is adja oda mindenkinek. Annak adja oda akit érdemesnek talál rá. Nem kell neki 16 éven keresztül képeket küldeni napi szinten, itt félreértés van. Ha látja hogy jó gazdája vagy, nem kell bizonyítanod.

Azt hozzátenném, hogy szerződés szerint, ha megszeged amit aláírtál, simán kiküldheti rád a rendőrséget, és vissza vehetik tőled a kutyát. Gondolom ezt már fel se bírja fogni az a csöpp agyad. :)

2020. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
18%

“ Azt hozzátenném, hogy szerződés szerint, ha megszeged amit aláírtál, simán kiküldheti rád a rendőrséget, és vissza vehetik tőled a kutyát. Gondolom ezt már fel se bírja fogni az a csöpp agyad. :) “


Azért remélem ezt Te sem gondolod komolyan, hogy ez ennyire egyszerű...

Ha mégis, hát nemigen lehet fogalmad a jogról.


Amúgy meg, kicsit túlbecsülöd Te ezeket a tenyésztőket, nem élő hazugság vizsgálók...

És pont azt mondom, hogy én nem hazudnék, de a többség igen, hiszen egy ismeretlenhez eleve úgy kell oda menni, hogy “kutyát akarok venni, ezért ki kell jönnöm ezzel az emberrel”.

Majd súlytalanul dumcsizgatnak és handabandáznak félórát.

Ebből többnyire nem derül ki semmi...


Viszont, egy korrekt tenyésztő, nem azt nézné hogy mennyire szimpi neki a gazdi jelölt, hanem hogy alkalmas e a kutya tartására. Mert a kettő dolog nagyon nem ugyanaz...

Illetve el kéne fogadni, ha az nem akar kapcsolatot tartani, ugyanis ez nem normális dolog ebben a formában.

Ha tovább akarnák tenyészteni közösen az eladott egyedet, mondjuk sporteredmények után, úgy érthetőbb lenne.

2020. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%

A kapcsolattartás a kutya védelmét szolgálja! Ez a menhelyeknél is meg van!

Azért kell, hogy a sok retardált, akinek kell a kutya, de utána csak kerti dísznek tekinti, ne tudja láncon, éheztetve tartani. Azért kell, hogy a sok beteg ember ne a kutyán kísérletezze ki, hogy hogyan robban fel a petárda és mi történik akkor, ha hetekig nem eteti. Azért kell, mert az ilyen minden felelősséget kerülő, "csak azért is hazudok" típusú emberek szoktak ráunni a kutyára és adják gyepire, hajítják utcára, vagy egyszerűen csak verik agyonverni/altatják le.

Nem azért akar kapcsolatban maradni a tenyésztő veled, mert ez okoz neki élvezetet, vagy ennyire unatkozik! Hanem azért, hogy a kutyát biztosan jó helyen tudja!

És ez egyben a gazdát is védi: ha bármi történik veled, a tenyésztő visszaveszi a kutyát tőled.


Aki ezt nem látja be, akinek ez nem fontos, annak nyilván nem kell állatot tartania.

2020. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
52%

Nekem 2 leonbergim van tenyésztőtől az egyik,a másik igazából csak jellegű mert fajtamento egyesuletes.A tenyesztosnel úgy volt hogy írtam neki messengeren aztán felhívtam.Szimpatikus volt, volt hogy 1 órát is beszeltem vele. Néha küldött képet, de nem sokáig mert 5 hetesen ,,találtam" mert visszamondtak akik lefoglaloztak. 10 hetesen erze mentem az elején kb egy hétig 2 naponta beszéltünk utana havonta -2 havonta kuldok képet

kb 2 hetente rakok fel képet facera akk szivezi tehát ebből tudja hogy jó helyem van.80000 ft árkedvezményt kaptam . Az elején lemondtam róla az ara miatt végül ezt az ajánlatot kaptam,vszinu mert a másik gazdijelolt nem volt olyan jó.

2021. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Bocs a hibakert siettem
2021. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Tehát a tökéletes gazda lennék, de nincs facebookom ahova ki teszem naponta a kutyát, akkor mondjak is le róla?
2021. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Utolsó, te is érted, miről beszélünk, csak kötekszel...
2021. jan. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!