Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldről történő kutya...

Külföldről történő kutya vásárlás esetén hogyan zajlik az egész procedúra? Ez átverés lenne?

Figyelt kérdés

Németjuhász kutyát akartamvásárolni ezért egy magyar hírdetési oldalon ráírtam egy eladóra.

A válasz google fordítós magyarsággal volt írva, és t.között a címem nevem es a legközelebbi reptér elérhetőségét kérte.

Állítólag lengyelországba költözött az eladó és mivel állítása szerint családi tragédia érte ezért nem tudnák szeretetben nevelni a kutyákat és ezért nekem csak a szállítási díjat kellene előre fizetnem a szállító cégnek.


Az is fura még hogy az üzenet végén levő név és az email címben szereplő név nem ugyanaz.



2020. dec. 30. 09:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem lenne nekem bajom a magyar tenyésztőkkel sem csak amik a közelemben vannak azokról azt írják h szaporítók ami jó lenne az pedig messze van. Tudom, ez a lengyel még messzebb van, csupán a szállítás miatt vettem fontolóra ezt az egészet
2020. dec. 30. 10:04
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Egyetlen egyszer kell elmenni a kutyáért, keress egy tenyésztőt akinek munkavizsgások a kutyái és szűrtek, kérj videót a kutyák munkájáról, stb... És ha szimpi, hajrá.
2020. dec. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit szaporítóznak, aki konkurencia. Nézd meg hogy van e törzskönyv, meg látogasd meg hogy milyenek a körülmények.

Én pl. Ilyen leültetett seggűt nem akartam, mert sok köztük a diszpláziás, még német tenyésztőknél is.

Ahol én vettem, őt is szaporítózták, meg akikkel együtt dolgozik, valahogy mégis jön ki onnan rendőrkutya is, kiállításon is nyertek.

Részleteket mondjuk ne kérdezz, nem értek ehhez a részéhez. Én csak egy egészséges kutyát akartam.

2020. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedes átverés. Különböző országokból hirdetnek csak a repülés díjáért kutyát.

Természetesen a kutya sosem érkezik meg.

2020. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Az asszony egyszer repulon vitte a macskat ... letettek a rakterbe ... majdnem megfagyott mire megerkeztek, alig lehetett megmenteni a cicat (szerencsere sikerult valami csoda folytan) ... soha tobbe allatot a repulon!
2020. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, ez tipik jofogasos csalas, sok ilyet lattam mar. Nem szabad ennek bedolni, ha mas nem, legyen a google forditos ertelmetlen iras az into jel, mert normalis tenyeszto igy nem ir. Lehet amugy kulfoldrol kutyat hozni, de alap, hogy minimum ketszer megnezed, es te mesz erte kocsival. Bar ez nalad kiesik, mivel az orszagban se akarsz nagyon utazni egy allatert :D Ne legyel naiv kerlek.
2020. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez mar egy nagyon regi atveres, nem hittem volna, hogy van, aki meg beveszi, de ezek szerint igen, ha meg mindig csinaljak. Import kutya vasarlasa ugy zajlik, hogy bemutatkozol a tenyesztonek levelben (nem ilyen nevtelen oldalakon, hanem tenyesztos csoportokban peldaul facebook-on, en ott keresgeltem). Beszelgettek, leirja a kutya(k) adatait, arat es hogy milyen celra ajanlja. Utana akarmit kerdezhetsz tole, valaszolni fog es ez forditva. A szallitast illetoen is megegyeztek, elmondja az informaciokat, kivel tudja elvitetni (ha o nem tudja, vannak erre specializalodott cegek), mennyiert es mikor. Te elfogadod az ajanlatot es ker egy foglalot ami altalaban a kutya aranak a fele es a szallitas fele. Amikor odaertek a kutyaval, te kifizeted az osszeg masodik felet a szallitonak. Van olyan is, hogy a kutya teljes vetelarat elkerik elore utalassal, ez akkor tortenik, amikor a fuvarozas varhatoan egy heten belul megtortenik. En folyamatosan kapcsolatban voltam a tenyesztovel, a szallitoval a kutya megerkezesenek pillanataig. Utana mar csak a tenyesztovel. Most a koronavirus alatt sajnos nem ilyen egyszeru a dolog, varni kell sokat, mire tudnak fuvart intezni, vagy el tudnak jonni ok maguk.
2020. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja igen, az export pedigree-hez az adataid is elkeri majd, ha kersz persze ilyet, mert honositani csak azzal lehet a torzskonyvet es nevezni is itthon kiallitasra. Erre picit varni kell, de az eredeti torzskonyvet azt megkapod a kutyaval egyutt persze.
2020. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ugyanez, csak nem kutyákkal hanem autókkal.


Ki a fenét érdekel, hogy őt családi tragédia érte, ezért nem tudja szeretetben nevelni a kutyát? Ez csak azért van, hogy szimpatikus képet fessen magáról. Te üzletet akarsz kötni, az üzlet tárgya a kutya. Mi köze ehhez a magánéletének? Semmi. Elutalnád a pénzt és soha többé nem állnak veled szóba.

2020. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!