Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás innen kiskutyát...

Jó választás innen kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
Border Collie kiskutyáról van szó, amelynek a szülei törzskönyvesek illetve rendelkeznek egészségügyi szűréssel, oltásokkal stb.de a kutyust törzskönyv nélkül adnák. Ilyen szülőknek a kölykük is egészséges kellene legyen nem? Tudom, tudom tenyésztőtől,de ha a szülők rendbe vannak akkor a kiskutya is,nem?
2020. dec. 30. 18:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
A tk és a szürések még nem garancia, ha pl rokonok a szülők, akár távolabbi, de rokonok.
2020. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Aki összepároztatta a két szülőt mennyire ért hozzájuk?

Mert hiába van két jó kutyád ha nem illenek össze és ez által örökítenek betegségeket.


Én nem kockáztatnék az biztos.

2020. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És vállal egészségügyi garanciát a súlyos vírusos betegségek és veleszületett hibák esetén 🤔
2020. dec. 30. 18:45
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt írta az eladó A kölykök olyan szülőktől származnak, akiket gondosan szaporítottak.
2020. dec. 30. 18:48
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
A szülöknek lehet, h gondos tenyésztője volt, de akivel te beszélgetsz az akkor is csak egy szaporító. 🤷‍♀️
2020. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De ha a szülők gondosan voltak tenyésztve, akkor a kiskutyák is rendbe kellene legyenek, nem?
2020. dec. 30. 18:52
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Kutyát a saját és a kutya érdekében tenyésztőtől veszünk. Ezer oldalon utána tudsz nézni a miérteknek és ha belépsz egy fb csoportba ami fajtaspecifikus és elmeséled hogy épp szaporítótól készülsz kutyát venni, úgy kivágnak a csoportból hogy csak na. Teljesen jogosan.
2020. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem ilyen egyszerű. Aki mindent megtesz hogy jó és egészséges kölykök szülessenek nála, az nem a 8000ft-os törzskönyvön fog spórolni, mivel az a legolcsóbb része a tenyésztésnek.
2020. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, nekem sok ismerősöm vett törzskönyv nélküli kutyát az összes rendben van mint egészségügyileg, mint viselkedésileg. Csak nem értem minek fizessek 200 000 forintot, ha nincs tenyésztési célom csupán házi kedvencnek kell. De akkor ha mindenhonnan ezt hallom, akkor veszek egy szép kiskutyát tenyésztőtől. Végülis egy életre választok társat és most fizetek többet, de lagalább tudom, vagyis remélem hogy egészséges lesz a kutyus. Köszönöm a válaszokat :)
2020. dec. 30. 19:02
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Az a 200 000ft pont a szűrések és a jól választott szülők ára. Ennyibe kerül hogy garanciát tudjonak vállalni egy kölyökért, ennél kevesebből nem jön ki amit fentebb írtál.
2020. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!