Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy kutyusnak (és mennyi idősen kell elkezdeni-első perctől? ), hogy az udvaron mindig ugyanoda végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Rá kell szoktatni!

nekem spánielem van,és szól hogyha ki kell mennie!

ezt ugy kell elérned hogy gyakran viszed sétálni,ott ugyis érzi más kutya szagát,és ösztönösen jön a pisi-ingere.ha a lakásba pisil,akkor menj oda,és mutass a pisire,és jól szidd meg.(nem szabad,rossz kutya,stb.! (szerintem a durvább módszer ha az orrát odanyomod ahova pisilt)-nekem szerencsére ez nem kellett!

2010. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát olyan 2-3 hónapos korban szerintem, és nagyon nagyon résen kell lenned, mindig figyelni, hogy mikor akarja végezni a dolgát, és akkor gyorsan felkapni, és odavinni, ahol szeretnéd, hogy ürítsen, és ha sikerül, akkor nagyon megdicsérni.

Esetleg befoghatsz egy rossz rongyot, és hagyjad, hogy arra rápisiljen, és azt tedd oda, ahol szeretnéd a kutyabudit, hátha a szag miatt néha odamegy, és akkor könnyebb...

Amúgy kutyája válogatja, van amelyik nagyon gyorsan megtanulja ám!!! :-)

De ne bántsad, ha nem sikerül, max mondd neki morcosan, hogy nem szabad,csúnya vagy, vagy ilyesmi...


Sok sikert!

2010. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha rossz helyre pisil,és nem kapod rajta,KÉSŐBB NE BÜNTESD ÉRTE mert nem fogja érteni miért bünteted!!!
2010. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Kinti kutyus lesz, labrador és jó lenne, ha nem össze-vissza végezné a dolgát. A tanácsokat megfogadom és továbbiakat várok még!
2010. aug. 13. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:

nem tudom lehet hülye öttlet de benti kiskutyáknak mindig ezt csinálják te rícs le egy pokrócot oda ahová szeretnéd h végezze a dolgát!De mosni kell!Legyen két olyan rongy és majd váltogatod ! Ha a kutyi nagy dolgot végez a rongyra szedfel kaki zacskóval!


Lehet hülye ötlet bocsi ha az!

2010. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!