Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásként kölyökkutyát...

Első kutyásként kölyökkutyát vegyek, vagy inkább egy menhelyről hozzak el kutyát?

Figyelt kérdés
Kiskoromban volt egy családikutyánk,és szeretnék egyet,de nem tudom,melyik lenne a jobb.Először menhelyről szerettem volna,többször jártam segíteni egy helyi menhelynek,és úgy sajnáltam őket,de azt mondták,sajnálatból ne vegyek.És ha megharap,mert nemtom úgy nyúlok hozzá,h azt hiszi bántani akarom?Fajtamentők oldalán is nézegettem,de nem tudom,hogy elsőnek melyik lenne a jobb.Se.gítsetek!
2011. nov. 3. 13:07
1 2
 1/18 Kefka ***** válasza:
0%
szerintem venni érdemes mert a menhejen ki tudja mijen betegséget szedett össze
2011. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyen vannak kölyök kutyusok is akik megmentésre várnak! ....
2011. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát szeretnél, mekkora testűt? Nekem volt menhelyi kutyám és most van egy fajtatiszta,mindkettőt imádom csak a menhelyi sajnos már nincs köztünk :( Kölykök a menhelyen is vannak :)
2011. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kölyköt szerezz, mindegy, hogy menhelyről, vagy máshonnan. Felnőtt kutyának bármilyen viselkedési zavara lehet, amit első kutyásként nem fogsz tudni kezelni.
2011. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld azt, amit eddig. Járj ki a menhelyre segíteni, és akkor lesz időd megismerni a kutyusokat, és hamar rá fogsz jönni melyik illik az életedbe. Én inkább egy felnőttet választanék, kialakult szokásokkal, mert egy kölyköt kezdő kutyásként nagyon el lehet rontani. Egy olyan felnőttre gondolok, aki nyugis, ha megsétáltatod nem rángat, amikor nyúzod ne morog, nem harap. Vagy válassz ideiglenes befogadótól, ott már elő vannak nevelve a családi életre, és ismerik minden nyűgjüket.
2011. nov. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Én már tapasztaltam milyen is ha egy kölyök kutyát választasz társadnak. Személy szerint én egyáltalán nem bántam meg hiszen én nevelgettem én tanítottam mindenre és amikor elértem céljaim vele az nagyon nagy öröm volt. Tény és való, hogy egy kölyök kutya több bajjal jár, viszont sokkal jobban a szívedhez nő(het). Az elején kicsit nehéz velük, de kiskorukban nagyon aranyosan tudnak nézni és hamar elfelejted a rosszaságát. Nem tudom milyen fajtát szeretnél, de ha nagytestűt szeretnél ajánlom neked a labradort, igazi családi kutya és nagyon okos. Az enyém 3-4 hónaposan már mindent megtanult. Visszatérve a témához, szerintem ne menhelyről válaszd a társad. Te döntesz. Remélem segített :)
2011. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Németjuhászt szeretnék.
2011. nov. 3. 13:35
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van ok német juhász plusz keverékek mind menhelyi.

2011. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
javítok: SOK
2011. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jézus ez de édes: [link]
2011. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!