Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megfelelően szocializált...

Nem megfelelően szocializált kutyát hogy vigyek állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szomszédom egy nehéz sorsú idős úr, elvitathatatlan, hogy nagyon szereti a kutyáját, de sajnos nem gondoskodik róla megfelelően, főként az anyagi helyzete okán. Egy keverék közepes méretű kutyáról van szó, napok óta beteges és vélhetően vemhes.. Namármost én felajánlottam az úrnak, hogy elviszem orvoshoz a kutyát, fizetem a költségeit. Engem már megszokott. De retteg az idegenektől, pórázon szerintem soha nem volt es soha nem hagyta el a házat/kertet. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Nem, nem fogom ráhívni az állatvédőket, tisztességes úrról van szó, akinek az egyetlen családtagja ez a kutya. Egyszerűen más időkben szocializálódott, edukalatlan, nem ért ezekhez a dolgokhoz és nagyon szegény anyagi körülmények között él. De egészségügyi ellátáson kívül-kotelezo oltasok megvannak-, minden tőle telhetőt megtesz érte és megad neki. Én pedig gondoskodom a többiről...

Előre is köszönöm a segítséget!


2021. jan. 2. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos ha komoly a baj, nem kellene vacakolni. Dobd ra a porazt es menjetek. :/

Esetleg egy hordozo (ha elbirod) kevesbe lehet stresszes, de a kutya baromira fog felni igyis. Nem lehet par nap alatt bepotolni sokevnyi szocializaciot.



Minden elismeresem a tied!

2021. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Az oltásokat hogyan kaphatta meg? Vannak állatorvosok akik kimennek házhoz, ha nem annyira komoly a probléma akkor én azt javasolnám...

Ha komolyabb,vagy nem találsz ilyet, akkor én hámot és egy szájkosarat tennék rá, aztán vinném.

2021. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt ember vagy. Ha kismeretu a kutya akkor vmi hordozot szerezz, ha nagyobb akkor ahogy fentebb irtak szajkosar es poraz. Rossz lesz a kutyanak par oraig de tuleli.
2021. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden allatorvos jar ki hazhoz is, csak egyeztetni kell vele idopontot es altalaban megoldjak, hogy valahogy kimenjenek hazhoz (egy lovat sem visznek rendelobe).


Az allatorvosok amugy eleg ugyesen viselkednek az allatokkal, szerintem siman megoldjatok a helyszinen ... hazai palya, a gazdi is ott lehet, a kutya sem lesz tul izgatott.


Szoval szerintem keress egy olyan dokit, aki kimegy hazhoz.

2021. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha vemhes azt aligha fogja haznal megoldani az orvos, beszeltek hulyesegeket. A legtobb hazhoz jaros oltasra jo maximum.


Kerdezo korrekt hogy egy felszerelt rendelobe vinne, mivel valoszinuleg ultrahanggal is meg kell nezni,ezt sem lehet haznal. Hanem rendeloben.


Tegyel ra porazt egy pici virsli es csalogasd. Vagy ha nem olyan nehez akkor olbe fogod es berakod a kocsiba.


Mas megoldas nem nagyon van. Nem lesz egyszeru egy nem szocialias, semmihez hozza nem szoko kutyat ennyi mindennek kitenni.

2021. jan. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek!

Oltani az önkormányzat által kijárnak, a helyi óvoda udvarán végzik minden évben, a távolabb eső / idősebb emberekhez ki is szoktak járni, gyanítom itt is ez volt. Másfél éve élek itt, nekem nincs kutyám, így annyira nem vagyok képben. Reggel már hívtam doktort, ő mondta, hogy vigyem be a rendelőbe, valószínűleg műteni / ivartalanítani is kell, ma késő délután fogad. Nem igazán mertem firtatni a helyzetet.

Hordozáshoz túl nagy, de most vettem szájkosarat és pórázt, plusz egy erősebb, normális nyakörvet. Akartam valami jutalomfalat-félét is, de nem fogad el semmiféle ételt.

Olyan kérdésem még lenne, hogy okozhat gondot, hogy nem én vagyok a tulajdonos? Bácsit ebben a vírus helyzetben nem tenném ki felesleges útnak, ha nem muszáj.

2021. jan. 2. 11:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hívd vissza és kérdezd meg az állatorvostól a felmerülő kétségeid. Neki is jobb ha tisztában van a részletekkel,mert pl.el tudom képzelni, hogy lehet segítenie kell majd a kocsiból bevinni. Neked is jobb ha tudsz mindent. De egyébként kétlem, hogy ez bármi problémát okozna, mert mi van ha az út szélén találok egy kutyát és beviszem, akkor is ellátják. Maximum az egyéb beavatkozásoknál felhívják a tulajt,ha benne van az oltási könyvben vagy a chipben a Bácsi tel.száma,de ha nincs pótoljátok szerintem.
2021. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A bácsi esetleg írjon neked egy meghatalmazást, hogy te jársz el helyette, de szerintem nem lesz ebből gond.

Ahova én járok, textil szájszíj van a dokinál több méretben, amiből nem tud kiharapni a kutya, és sérülést sem tud okozni vele. Olyan kutyák is bepánikolhatnak egyes beavatkozásoktól, akik amúgy nyugodtak állatorvosnál.

2021. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi mentett kutyánk első útja egy igazi őrület volt az állatorvoshoz, a doki se volt a helyzet magaslatán, fél óra volt mire be tudtuk oltani. A második körre (le kellett szedetni egy vadhúskinövést) adott nyugipasztát, a rendelő előtt májkrémmel beadtuk, így kezelhető volt, mire bementünk vele.

Szerintem nyugodtan lehetsz őszinte az orvossal, jobb, ha ismeri a helyzetet, tud megoldást adni és nem éri készületlenül a kezelhetetlen kutya. Meghatalmazást is megkérdezheted tőle, hogy még véletlenül se menj feleslegesen.

2021. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Autoval egyedul en el sem indulnek ... gondolom kutyaketrecet nem vettel, hogy a kutya a helyen maradjon amig te vezetsz.


Az sem biztos, hogy betudod ultetni az autoba(?).

2021. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!