Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem megfelelően szocializált...

Nem megfelelően szocializált kutyát hogy vigyek állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szomszédom egy nehéz sorsú idős úr, elvitathatatlan, hogy nagyon szereti a kutyáját, de sajnos nem gondoskodik róla megfelelően, főként az anyagi helyzete okán. Egy keverék közepes méretű kutyáról van szó, napok óta beteges és vélhetően vemhes.. Namármost én felajánlottam az úrnak, hogy elviszem orvoshoz a kutyát, fizetem a költségeit. Engem már megszokott. De retteg az idegenektől, pórázon szerintem soha nem volt es soha nem hagyta el a házat/kertet. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Nem, nem fogom ráhívni az állatvédőket, tisztességes úrról van szó, akinek az egyetlen családtagja ez a kutya. Egyszerűen más időkben szocializálódott, edukalatlan, nem ért ezekhez a dolgokhoz és nagyon szegény anyagi körülmények között él. De egészségügyi ellátáson kívül-kotelezo oltasok megvannak-, minden tőle telhetőt megtesz érte és megad neki. Én pedig gondoskodom a többiről...

Előre is köszönöm a segítséget!


2021. jan. 2. 10:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hívni fogom az állatorvost, illetve bácsit meg is kértem írjon egy meghatalmazást, biztos ami biztos. Nyugipasztát gondoltam, hogy kérek az orvostól, hogy akár már indulás előtt beadhassam neki-feltéve, ha elfogadja az ételt-, úgyhogy ezt is megérdeklődöm.

Nem egyedül viszem, szerencsére egy barátomat sikerült megkérnem, hogy vezessen helyettem, hogy én a kutya mellett tudjak lenni.

2021. jan. 2. 13:17
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi újság a kutyával, mi történt a rendelőbe?

A későbbiekre: az én kutyám mindenféle orvost támad, azt javasolták, hogy már itthon adjuk be neki a nyugipastát, nyilván nem fogja tárt karokkal fogadni, egy fecskendővel kell a szájába nyomni, a száját meg összezárni, hogy lenyelje. Egy másik problémás kutyát meg úgy vizsgáltak meg, hogy a rendelő melletti kerítéshez kötötték, a nyakát alig bírta forgatni, így harapni sem tudott. A szájkosár sok esetben semmit nem ér, egy adrenalinnal teli kutya simán leszedi fél mp alatt, hacsaknem 4en fogjátok le a 4 lábát. Mi mindenhogyan próbáltuk már, mindenféle szájkosárral, csak a nyugtató vált be eddig.

2021. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!