Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Perrel fenyegetőzik. El...

Perrel fenyegetőzik. El akarja vetetni egy csoport az összes kutyát a faluban. Megtehetik?

Figyelt kérdés

December közepén betévedt egy magukat újságíróknak kiadó csoport a faluba. A legtöbb helyre ahol kutyát láttak becsöngettek és feltettek pár kérdést a tulajoknak. Köztük nekem is. Olyanokat, hogy hogyan van tartva a kutya, mit eszik, mennyit sétáltatom, milyen trükköket tud, hogyan lett megnevelve, milyen iskolában, stb. Én elmondtam, hogy egyszerű őrző kutya (puli amúgy), az állatok és a ház őrzése a feladata. Házi koszton él, amit mi eszünk azt kapja ő is. Sétáltatva nincs, amennyit szaladgál menet közben az elég neki. Trükköket nem tanítottam neki, iskolába sem járt, mert semmi értelme, viszont ha szólok neki akkor idejön hozzám. Ezzel szerintem nem mondtam semmi extrém dolgot, szinte biztos hogy mindenki ugyanígy válaszolt, talán annyi, hogy van ahol nem őriznek állatot a kutyák. Nemrég visszajöttek, perrel fenyegettek mindenkit, az "embertelen körülményekre" hivatkozva. Azt mondták, hogy egy kutyának rendes, neki egyénileg összeállított étrenden kell élni ami főleg tápon alapul, naponta legalább 1 órát el kell vinni sétálni mert különben megőrül a semmittevéstől, ilyen hidegben nem szabad kint tartani mert megfázik, kutyaiskola az kötelező neki hogy értelmes legyen, stb. Gyakorlatilag mindenbe belekötöttek, semmi sem jó úgy ahogy van, és emiatt mindenkitől el fogják vetetni a kutyáikat.

Ezt megtehetik? Én nem igazán értem hogy mi bajuk van. Boldog a kutya, kap rendesen enni, nem sovány, akkor meg? Ha olyan körülmények kellenének a kutyák tartásához mint amit elmondtak, az elmúlt pár ezer évben kihalt volna mind szerintem.



2021. jan. 2. 11:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
A tanulság: idegeneknek nem adunk ki olyan információt, amihez semmi közük.
2021. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

Oh persze. A menhelyek dugig, a valódi állatvédők így szilveszter után azt sem tudják hova rohanjanak, majd pont az ilyen idióta gyülekezetek által összegereblyézett, viszonylag jól tartott kutyákkal fognak foglalkozni...

Zavard el őket a fenébe, esetleg jegyzőnek, önkormányzatnak szólj, hogy ez a helyzet.

A házikoszt tényleg nem a legegészségesebb egy kutyának, és a séta sem lenne egy hátrány, de falun sokan tartják így a kutyákat, ahogy ti is. Ettől még lehet boldog, kiegyensúlyozott és tartalmas életük.

Valószínűleg ez a szervezet is arra próbálja rávenni a falubelieket, hogy gondolják át a kutyatartást, nézzenek utána, és fejlődjön kicsit az állattartás a falvakban is végre, de nem jó eszközöket alkalmaznak. Nem beszélve arról, hogy az idősebb korosztályt meg végképp nem fogják meggyőzni, maximum jól megijeszteni az üres fenyegetőzésükkel.

Nálam is meglepődött a szomszéd néni amikor ideköltöztünk, tettem vettem az előkertben a kutya meg szépen a kapuban ülve nézett és figyelte mit csinálok, de nem jött ki a kapun. Amikor megkérdezte hogy csináltam és meséltem neki a kutyaiskoláról, úgy nézett rám mintha én valami csodabogár lennék, nem beszélve később a két macskáról akiket befogadtam az utcánkból, mert ki lettek dobva. Ő hagyta volna őket éhenhalni. Sajnálta ugyan őket, mindig mondta, de sem energiája, sem eszköze nem volt, és az anyagi helyzete sem engedte, hogy tegyen értük. Az ő szemében ezek az állatok fogyóeszközök. Ez az általános falusi felfogás, ami jobban belegondova szomorú így 2021-ben. Az ő kutyája futóláncon élte le a 13 évét, végelgyengülésben pusztult el, imádta a néni, és rendesen megsiratta, de ő még abban a korban nőtt fel, ahol a kutyáknak ez, néhány kedves szó és simogatás, meg a házi koszt "elég volt". Szerencsére nem akar több kutyát már.

2021. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
30%

#9 "mivel tényleg a kutyakajában vannak azok a nyomelemek, vitaminok, ásványi anyagok, amire neki szüksége van."

Csak egy keresztkérdés: mielőtt a ember a farkast háziasította volna (amiből ugyebár a kutya lett), szegény farkasok hol vettek tápot? Sehonnan. Nyers vadhúson éltek.

2021. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

13, a falusiak nyers hússal etetik a kutyáikat, barfoznak? Ekkora butaságot biztos nem gondoltál komolyan.

Zsíros, fűszeres házi kosztot adnak nekik, rizst, krumplit, satöbbi, örülnek ha szaladgál benne pár falat hús.

Ez nem való egy húsevő emésztőrendszerébe. A prémium tápokat úgy állítják össze hogy a lehető legjobban hasonlítson a farkasok étrendjéhez, magas a hústartalma és ideálisan be van állítva a fehérjearány.

2021. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
16%

3: Még jó, hogy a hozzád hasonló észlényektől kell megtudni, hogy szörnyű körülmény ha a kutya normálisan van tartva. Sőt, borzasztó ha ugyanazt az ételt kapja amit a gazdája a tartósítószeres préselt sz_rok helyett. Valóban felháborító, hogy természetes körülmények között élhet szabadon szaladgálva és nem egy 30 négyzetméteres panelban él.

Egyébként ezektől a "jehova" újságíróktól nem tartanék, nyilván bemegy egy 600 fős faluba és mindenki hülye lesz a faluban, csak ő nem.

2021. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
40%

Anyukad nem tanitott meg, hogy ne allj szoba idegenekkel? :) Latod csoringer Hofeherke is hogy jart amikor elfogadta a piros almat!


Neked nem a kapunal kell jogi vitakat rendezni, ha valakinek nyugje van majd a birosagon belerohoghetsz az arcaba ... addig meg mond meg nekik nyugodtan, hogy mihamarabb alljanak odebb vagy kiengeded a kutyat :)))

2021. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
32%

Mi a fenéért kell vadidegen emberekkel szóba állni?

Még a közvéleménykutatóknak sem köteles senki válaszolni.

Senki nem fog semmilyen kutyát elvenni.

2021. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
56%
15, az a gáz hogy azt hiszed hogy ha egy kutya ki van bszva a kertbe, soha nem viszik sétálni, nem érik új ingerek, csak egy bio kertidísz, és mindenféle fűszeres házi moslékon él, az teljesen rendben van, és még azokat nevezed észlénynek akik méltó körülmények között tartanak állatot, az állat igényeinek megfelelően.
2021. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
21%
18:Mert az, hogy a németjuhászt beb_szod a panelba, az mindjárt más, mert leviszed napi 2x munka előtt és után oldabah_gyozni a falat, kapja a tartósított préselt száraztápot a lidl-ből, és milyen jó dolga van mert bemászhat az ágyadba este. Igaz?
2021. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
59%

19, erre az ostobaságra nem is reagálok hosszabban. Kertes házam van, kinti-benti kutyákkal, prémium táppal és bőséges sétával.

Attól hogy te képtelen vagy megfelelő körülményeket biztosítani, vannak akik igen 🤷‍♀️

2021. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!