Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Perrel fenyegetőzik. El...

Perrel fenyegetőzik. El akarja vetetni egy csoport az összes kutyát a faluban. Megtehetik?

Figyelt kérdés

December közepén betévedt egy magukat újságíróknak kiadó csoport a faluba. A legtöbb helyre ahol kutyát láttak becsöngettek és feltettek pár kérdést a tulajoknak. Köztük nekem is. Olyanokat, hogy hogyan van tartva a kutya, mit eszik, mennyit sétáltatom, milyen trükköket tud, hogyan lett megnevelve, milyen iskolában, stb. Én elmondtam, hogy egyszerű őrző kutya (puli amúgy), az állatok és a ház őrzése a feladata. Házi koszton él, amit mi eszünk azt kapja ő is. Sétáltatva nincs, amennyit szaladgál menet közben az elég neki. Trükköket nem tanítottam neki, iskolába sem járt, mert semmi értelme, viszont ha szólok neki akkor idejön hozzám. Ezzel szerintem nem mondtam semmi extrém dolgot, szinte biztos hogy mindenki ugyanígy válaszolt, talán annyi, hogy van ahol nem őriznek állatot a kutyák. Nemrég visszajöttek, perrel fenyegettek mindenkit, az "embertelen körülményekre" hivatkozva. Azt mondták, hogy egy kutyának rendes, neki egyénileg összeállított étrenden kell élni ami főleg tápon alapul, naponta legalább 1 órát el kell vinni sétálni mert különben megőrül a semmittevéstől, ilyen hidegben nem szabad kint tartani mert megfázik, kutyaiskola az kötelező neki hogy értelmes legyen, stb. Gyakorlatilag mindenbe belekötöttek, semmi sem jó úgy ahogy van, és emiatt mindenkitől el fogják vetetni a kutyáikat.

Ezt megtehetik? Én nem igazán értem hogy mi bajuk van. Boldog a kutya, kap rendesen enni, nem sovány, akkor meg? Ha olyan körülmények kellenének a kutyák tartásához mint amit elmondtak, az elmúlt pár ezer évben kihalt volna mind szerintem.



2021. jan. 2. 11:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
15%
20: És hány kutyát neveltél már? Nem két évig , hanem 16ig? Én nem egyet. Az a baj, hogy a sok újgazdag azt hiszi tud állatot tartani, csak mert "én megvettem a prémium tápot meg elolvastam 2 könyvet vazzeg". A felsőbbrendűség érzéseddel van gond, de sebaj.
2021. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

21, kilenc volt eddigi életem során, plusz a helyi menhelyen ahol önkénteskedem, többezerrel volt dolgom az évek során.

Kutyás könyvet soha nem olvastam, az ösztöneimet egészítettem ki a szakemberektől tanult dolgokkal. Nem mintha elszámolással tartoznék neked 🤷‍♀️

És igen, ezzel az eggyel kapcsolatban mindig bennem lesz egy felsőbbrendűségi érzés. Mindig is le fogom nézni azokat akik kivágják a Buksit egy láncra, soha nem viszik sétálni, és maradék moslékkal etetik, aztán jóvanazúgy'.

2021. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%
22: Dícséretes dolog az önkénteskedés, viszont másokat lenézni, meg "én jobban tudom vazzeg" módon élni nem célravezető. Olyan hatást kelt, mint amikor kizárólag azért adakoznak a hajléktalannak, hogy facen fotókat posztolhassák róla. Én mindig a pökhendi embereket tartottam ellenszenvesnek, te tipikusan olyan embernek tűnsz, a "szakemberezéssel" együtt, aki szerint 1 féleképp lehet nyakkendőt kötni, és a te módod a jó.
2021. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
37%

23 szakemberezés... Nyilván a menhelyen orvosokkal, kutyakiképzőkkel dolgozunk együtt. És a helyi ebrendésszel, övé a menhely is. Nálunk az ebrendészeten sincs altatás. Minek nevezném őket ha nem szakembernek?

Tehát szerinted rendben van az általam leírt kutyatartás. Kint megkötve, nulla séta és foglalkozás, és maradék kaja ami nem megfelelő egy húsevő állatnak. Ebben az esetben nincs miről beszélnünk, én kiszálltam.

2021. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
37%
24: Nem csak a láncon tartás létezik. Én csak azt mondom, hogy nem biztos, hogy rossz ha maradék rántotthúst kap a kutya a prémium táp helyett, sőt, valószínűleg a domesztikáció óta eltelt idő igen pici részében nevelték tápokkal meg hasonlókkal az ebeket......
2021. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
76%
Amugy en valahol olvastam egyszer (talan itt gyakorin) egy hasonlo kerdest, ugyanigy kimentek a kerdezohoz es megfenyegettek, hogy vagy jogi kovetkezmenyekkel kell szamolnia es rendort hivnak, vagy adja oda a kutyat azonnal. Ezek csalok, tobben is irtak, hogy voltak probalkozasok. A gazdak meg felelmukben odaadjak a kutyat, utana meg ki tudja mi tortenik szerencsetlen allatokkal. A rendes allatvedoknek nincs idejuk ilyesmivel szorakozni.
2021. jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom gyerekek, nincs előttem, hogy becsenget hozzám valaki és kikérdez bármiről, én meg készségesen válaszolok mindenre. 🤷‍♂️🤷‍♀️ maximum a futárnak vagy a postásnak nyitom ki a kaput, de nem állok le vadidegenek hülye kérdéseire válaszolni.
2021. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!