Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néhány hetes kölyökkorban...

Néhány hetes kölyökkorban mennyire állapítható meg, hogy mennyire lesz könnyed fogása a kutyának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert több illetékessel is beszéltem ez ügyben és eléggé megoszlóak a vélemények. Volt, aki szerint ő meg tudja állapítani a kölykökről, hogy milyen lesz a fogása, volt aki szerint ez nem állapítható meg és volt olyan is, aki szerint ne foglalkozzak ezzel a kérdéssel, mert tanítható úgy is.


Közben néztem videókat is, amiben kifejezetten azt tanácsolja az illető, hogy már a kölyök kiválasztásakor figyeljünk erre, mert ha nem olyan a fogása, akkor a kutya alkalmatlan erre a fajta munkára.



2021. jan. 2. 19:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Ehhez annyira nem értek de szerintem ez max úgy fog működni ha ott vagy mellette. A nyers tojás a kutyák számára fogyasztható, a szőrükre jó hatással is van. Valószínűleg ha egyszer véletlenül elroppan a szájában, rákap az ízére. Persze jó neveléssel ebben az esetben is betanítható hogy a közeli jelenlétedben rendesen betegye mondjuk egy kosárba, de az teljesen esélytelen hogy csak kiszólsz neki az udvarra és 5 perc múlva behozza neked egy kosárban a napi terményt.


Annyit hallottam valami kutyás műsorban, hogy a retriever fajtáknak "puhább" a harapása, ez is cél volt a kitenyésztésük során, hogy kíméletesen fogják a lelőtt vadat

2021. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
7%

Oh,ezt meg tudnam tanitani az amstaffomnak is. Siman meg lehet magyarazni neki,h nem ragojatek.


A legkonnyebb,ha jelen van egy olyan kutya,aki megcsinalja a feladatot es a kutyad latja!! Ha megerti a kutyad,pontosan mit akarsz,meg fogja csinalni jutalmazados megerositessel. (Falatert.)

Tanitas kerdese csupan.

2021. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
65%

Meg lehet âllapítani a fogás minösègèt kicsi korban, de a te szempontodból nincs jelentösège.


Ezt a trükköt mindenkèpp tanítani kel majd, de egyszerübb lesz puha fogàsú fajtàbak. Retrieverek, szetterek, vizslàk. Mondjuk ne egy munkavonalas malinak próbáld ezt tanítani.


Milyen fajta kutyàt akarsz?

2021. jan. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!