Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kiképzésével kapcsolatos...

Kutya kiképzésével kapcsolatos szakkönyv, pdf?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most csak egy "szobakutyàm" van, de kertes házba költöztem, így szeretnék egy nagytestű kutyát is (utoljára gyerekkoromban volt, azóta szeretnék egyet).

Nem túl sokat tudok a kiképzésükről: hallottam olyat, hogy engedelmességi gyakorlatok, őrző-védő tréning, csibészeltetés stb. Ezek mik?

Nyilván mivel semmit sem tudok, fog kutyasuliba járni, de addig szeretnék ezekről olvasni.



2021. jan. 3. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A tréningek a kutyasuliban ajánlottak, igaz, hogy elkérik az árát néhány helyen rendesen, de szerintem megéri.

Először ovi, pár alkalommal megtanítanak Téged (!) bánni és együttműködni a kutyával, tanácsokat adnak.

Sokan Caesar Milan (ugye így kell írni +:D) könyvét ajánlják, bár én nem olvastam, de nagyon sokat segíthet, ha ennyien pártolják. Itt neten is elég sok könyv elérhető, beíroda keresőbe és kiadja a lehetőségeket, te pedig kedved szeeint válogathatsz.

Milyen fajta/termetű kutyán gondolkozol?

Örökbefogadás vagy tenyésztő?

2021. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
39%

Nekem a Jan Fennel könyvek sokat segítettek.


Hiába "szobakutya", vele is lehet suliba járni, sőtt, sokat segíthet majd a nagy nevelésében is, ha lesz valami alapod.


Minden suli más, a kölyköknek szokott lenni ovis csoport, ott csak 10-11 hónap alatti kutyák vannak, az óra felépítése engedelmes és játszós részekből áll, engedelmesen különböző módon gyakoroljátok az alap vezényszavakat a gyakori szünetekben pedig a kölykök a közös játék során megtanulnak kommunikálni a fajtársaikkal.

Az engedelmesen az alap vezényszavak vannak kicsit nehezebb szituációkban gyakorolva és valahol itt is van közös játék.

Az örző-védő/csibészelés egy zsákmányszerző ösztönre épített foglalkozás(játék), levezeti a kutya energiáit, kielégíti az ösztöneit és javítja a kezelhetőségét.


A sulik honlapján amúgy hosszan ki van fejtve az összes foglalkozás, hogy épül fel egy óra és videókat is találsz, hogy kb hogy néz ki.

2021. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!