Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oda szoktátok engedni a...

Oda szoktátok engedni a kutyátokat egy falkához?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha egy ember sétál 3-4 kutyával, akkor ti hagyjátok, hogy a kutyátok ismerkedjen velük, vagy inkább kerülitek őket?


Főleg olyan helyekre gondolok, ahol póráz nélkül vannak a kutyák (pl Margit sziget, Hajógyári)


2021. jan. 3. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Persze, hadd szocializálódjon.

Nálunk vannak ilyen kialakult íratlan szabályok a futtatón, az egyik az, hogy ha valakinek szabadon van a kutyája, azzal azt jelzi hogy nyugodtan oda lehet hozzá engedni a többit. Ha látom hogy valaki elkezdi megkötni ahogy meglát minket, akkor én is megkötöm az enyémet és úgy haladunk el egymás mellett. Ez egy, illetve több kutya esetében is így működik.

Mindenki jól ismeri a saját kutyája/kutyái vérmérsékletét, aki nem köti meg őt/őket ha másik kutya közeledik, az egy jelzés hogy lehet ismerkedni. Olyankor nem félek hogy balhé lesz, mert bízom benne hogy felelős állattartók járnak a futtatóra. Nem is volt soha semmi konfliktusunk.

2021. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában igen, de csak úgy hogy előbb megkérdezed a másik gazdit (ha pórázon vannak vagy ha kicsit messzebb szabadon).

Én azért szoktam megkérdezni, mert egyszer úgy jártunk, hogy egy szabadon futkarozó nagyobb kutya akinek a gazdája is ott volt, gondolt egyet és neki ment az én kutyámnak. Azóta, elővigyázatos vagyok. Persze, akik a környéken vannak és ismerjük őket, oda nyugodtan engedem.

2021. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elobb mindig meggyozodom rola, hogy szimpatizalnak-e a kutyak ... kulonben hamar baj lesz.
2021. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Az enyém láb mellett megy, szóval nem szokott odahúzni semmilyen kutyához, nem érdeklik a sétáló kutyák. Futtatóban szokott bandázni, akkor természetesen odaengedem, de azért mert látok egy falkányi kutyát, nem szoktam odaküldeni az enyémet is, mert vagy szimpik egymásnak vagy nem, meg én is utálom, amikor rohan felénk 1 ismeretlen kutya és a gazda 100 méterről üvölt, hogy "nyugiiii, barátságos!"
2021. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
En ha nem fogom meg a kutyamat, akkor a szembol erkezok eloszor megtorpannak es sokszor elofordul, hogy el is indulnak visszafele :)))
2021. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem! Sőt, azt sem engedem, hogy hozzánk odaengedjenek kutyákat.

Legfeljebb akkor engedem oda a sajátjaimat, ha azt előre a másik gazdával lebeszéltem. (Plusz látom, hogy a kutyák maximálisan kontroll alatt vannak.)

2021. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
A póráz nélkül sétáltatók jogszabályt szegnek, és támadta már meg a kutyámat póráz nélküli másik kutya, pont falkában, szóval nem, kerülöm az ilyeneket. Van pár ismerősöm, akiknek jól ismerem a kutyáját, nem balhésak, de ők nem falkáznak, hozzájuk odamegyünk akkor is, amikor a másik kutya nincs éppen pórázon, ha egyébként nekik is és nekünk is megfelelő, de pl. nemrég volt egy sérülése a kutyámnak, így pár hétig még ismerősökhöz sem mentünk oda. Mentett kutyám van, és nem kis munkám van benne, hogy ne féljen, magabiztosan közlekedjen, szépen sétáljon, ne szaladjon le a járdáról, ha megállunk, mielőtt átmegyünk a másik oldalra útkereszteződésnél, de pl. ha egy másik kutya nagyon pofátlanul lerohanja, még most, 2 év után is rámorog, mert ezt nem szereti.
2021. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy ember 3-4 kutyával? Max csak paranccsal kontrollalhatja őket. Megfogni annyi kutyat egyszerre nem tud. Nem.
2021. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy a kutyák kontroll alatt vannak, azt jelenti, hogy maximálisan hallgatnak a gazdára. Nem a póráz adja a kontrollt!
2021. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Tökmindegy, hogy mitől vannak kontroll alatt a kutyák, a póráz közterületen kötelező. A park is közterület, ha nincs körbekerítve és kutyafuttatónak kijelölve.
2021. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!