Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem volt/ van lelkiismeret...

Nem volt/ van lelkiismeret furdalásotok mert tenyésztőtől vettétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Az első kutyám menhelyről származott és nagyon-nagyon szerettem. Számomra ő volt "A kutya". Most májusban ment el...

Még egyenlőre nem szeretnék új kutyát csak úgymond "nézelődök".

Az utóbbi napokban jött egy olyan érzésem hogy esetleg a későbbiekben szeretnék egy afgán agarat. Csak az a bajom hogy lelkiismeret furdalásom van. A menhelyen ahonnan befogadtuk a kutyusomat 2,5 évet önkénteskedtem még és ezalatt az idő alatt beleégett a fejembe az a sok fájdalmas tekintet amit ott láttam. Emiatt ha vennék egy fajtatiszta kutyát mindig a menhelyi kutyusok jutnának az eszembe. És tudtommal olyan ritkák az afgán agarak hogy esélyem sincs arra hogy találjak egyet egy menhelyen (vagy legalább egy afgán agár keveréket).



2020. aug. 26. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Tenyésztő, ha nem arany áron adja, akkor nem bánom. Viszont eléggé kettős mércével állok hozzájuk. Az aki tényleg szereti a fajtát, kedves és jól bánik vele azoktól szívesen vettem. Akik tenyésztők (szaporító stílusban csak papírjuk van róla) mogorvák és arany áron adják szegény csöpségeket azokat nem szeretem!
2020. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Én is hasonló cipőben járok, csakhogy én egy kölyök cane corsot szeretnék. Egyébként felhívhatnád az agár fajtamentést, hátha mégiscsak akad egy afgán agár (keverék). A menhelyek sokszor nem tesznek ki minden kutyát a weboldalukra.
2020. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
95%
Mi úgy vettünk tenyésztőtől kutyát hogy az felnőtt volt és kiöregedett a szülésből.
2020. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az agar fajtamentesnel volt afgan agar mar, ketto is azt hiszem. Sajnos nem kizart, hogy kerul be meg.
2020. aug. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :). Találtam egy afgán agár keveréket. Aranyosnak aranyos de csak a teste olyan agaras. A feje egy komondoré és a szőre is. Viszont 10+ éves. Én nem annyira szeretnék idős kutyát mert az első kutyám 16-17+ éves volt és csak 3 évet töltött velem de életem egyik legszebb időszaka volt ez a pár év. De viszont van 4 mentett cicám is szóval talán-talán úgy egyenesbe jönne a mércém. Meg mielőtt valaki belekötne hogy jaj biztos kezdő vagy nem való neked az afgán agár mert sokat kell törődni a szőrével meg hogy levadászná a macskáimat. Az első kutyám alaszkai malamut, border collie és husky keverék volt és ebből adódóan nagyon hosszú szőrű volt szóval simán megszoknám a sok fésülést. Mind a 4 macskám kutya barát igaz 2 nem teljesen az enyém hanem a ideiglenesen vannak nálam mert a nénikém macskái. Meg jó pár helyen láttam hogy az otthoni macskákkal jól kijött az afgán agár és csak az utcán látottakra akart "rámozdulni".
2020. aug. 26. 18:49
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Miért lett volna? Határozott céllal vettem kutyát, amire sajnos egy menhelyi, lelki sérült kutya nem tud megfelelni. Nem szaporítót támogattam.


Az első kutyám nekem is mentett volt, átvertek vele, de azt az egy évet megszépítettem neki, míg neg nem halt.

2020. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Henit viszont ajánlom, szíve az agarazásé, a mentésé, alaposan megnézi, milyen kutyát, kinek ad.
2020. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy kicsit tudatlan vagyok de hogy keressek rá? Mi a kennel neve?
2020. aug. 26. 20:11
 9/15 anonim ***** válasza:
44%
Én is így voltam ezzel még pár éve mert beleszerettem a dobermann kutyusokba viszont ez se egy olyan fajta ami olyan gyakori lenne menhelyen de nekem az eddigi kutyáim is menhelyről voltak és menhelyen önkénteskedtem, végül megvettem a dobermann és ahol önkénteskedtem volt egy kutya aki nagyon a szívem nőt és minden nap kimentem hozzá sétáltattam vittem neki jutalom falatot játszottam vele stb. De ha erre neked nincs lehetőséged akkor támogass egy menhelyet annak is nagyon fognak örülni. Remélem érteni fogod bocs hogy ilyen hosszan írom le.
2020. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nincs lelkiismeret furdalásom.


Első kutyám(bichon frise,szapis,egy család megunta) 1,5 évesen került hozzám,igazából anyuék választották, bár nagyon szerettem. Különleges kapcsolat volt köztünk, 16,5 évet élt,nehezen hevertem ki az elvesztését.De első és felnőtt kutya révén,meg gyerek voltam,annyira nagy nevelést nem is kapott,antiszoc is volt.Ettől függetlenül utcán is szabadon lehetett engedni,mert macskáról lehívtam(póráz nélkül kutyákkal nem volt genya :D ),ragacs kutya volt,nem tudtam volna elveszteni ha akartam volna sem.


Akkor húgom pont a kutyám halála után úgy döntött nekem passzolja át a kutyáját(havanese szapis) akkor 7 éves volt (most 9) antiszoc,neveletlen volt. Sajnos kutyasuli sem segített a kutyákkal való kapcsolatán. Minden esetre sokkal nevelhetőbbé tettem,illetve kutyákkal összeszoktatható.


Aztán idén érkezett tenyésztőtől egy 10 hetes Wheaten terrier kan kutya.

Első perctől kezdve egy álom kutya, nagyon hamar megértett mindent, 4 hónapos korától szobatiszta. Gyorsan tanul. Jelenleg 8 hónapos.

Nem fél a vihartól,nem fél semmitől. Pokoli jó idegrendszere van. Ami nekem fontos volt,mert sajnos a havám ideggyenge,mindentől kikészül.

Bárhová eltudok vele menni,nem pánikol be semmitől.

Imádja a kutyákat,aminek nagyon örülök,nem fél semmilyen kutyától,mivel nyugodt és szépen játszik. Minden kutya jól fogadja a futtatóban is.


Nekem a menhelyi kutyák sajnos lutrik ilyen szempontból. Nap mint nap találkozok olyan mentett kutyáktól,akik félősek,rossz ideg rendszerűek a múltjuk miatt. Vagy otthon sepernek és nyűszítve rohan a lakás másik felébe a kutya. Sajnálom a mentett kutyákat.


De mivel két felnőtt kutyám volt. Nem választottam őket.

Gondoltam 3. kutyának megérdemlek egy jó idegrendszerű kutyát akit én nevelhetek fel. Tudom mi a fajta jelleme,tudtam mire számíthatok.Nem hullik a szőre ami nekem nagy előny,mert a bichonoknak sem hullott,hullik.


Nekem nem lett volna energiám,meg időm egy félős,rossz idegrendszerű mentett kutyával foglalkozni. Plusz a havám természete miatt, mindenképpen egy kiegyensúlyozott kölyök kutyát akartam.


Tökéletes párost alkotnak szerencsére.Imádják egymást.

Nem bántam meg tenyésztőtől kutyát.

2020. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!