Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfozás? Egy 30kg kutyának...

Barfozás? Egy 30kg kutyának mennyibe kerülne havonta?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 30kg-s szuka labink.

Neki mennyi lenne a havi etetésnél BARFal? Ugye így neki 600g kell és kezdeném nyúllal mert csikére allergiás.

Akkor úgy kell kezdenem hogy

60% Csontos nyúlhús (400g)

40% Csontmentes nyúlhús (200g)

Vagy

40% Csontos nyúlhús (300g)

30% Csontmentes nyúlhús (150g)

30% Zöldség-Gyümölcs(150g; 75g zöldség 75g gyümölcs)?

Melyik?


Illetve úgy kell etetni hogy 1-2 hétig azok közül valamelyik akit fentebb írtam pl:


1. Hét:


60% Csontos

40% Csontmentes


2. Hét


40% Csontos

30% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs


3. Hét


40% Csontos

25% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség


4. Hét


40% Csontos

20% Csontmentes

5% Szív

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség

Táplálékkiegészítő


5. Hét

Innentől lehet cserélni a húsfajtákat


Így tudom én ha tévedek kérlek segítsetek.

Facebookos csoportban benne vagyok azt nem szükséges írni.

Írhattok Prot és Kontrát is.

Mindenféle tanácsot elfogadok, esetleg linkeket amin hasznosakat írnak. Azt is írhatjátok hogy milyen húst mikortól érdemes adni. És fürjtojást hanyadik héttől lehet? Bármilyen kezdőknek való tanácsot szívesen fogadok. Jah és tudom hogy a sertést TILOS



2021. jan. 3. 21:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%

3as és 4es vagyok!

Elnézést, tényleg elszámoltam, bocsi.

2021. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
25 kilós kutyàra jött ki nekem 25.000-30.000 forintra havonta.
2021. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
14%
Ostobák vagytok es gratula a sok kiadáshoz . A kutya nem csont temető , a fej farhát csak porc és ballaszt emiatt akad el a gyomruk . Harmad annyiba kerül a jó táp es nincs benne semmi kockázat . Hentesek amit már nem adnak humánnak az problemas , lehet kivételesen steril de hires üzemekbe és a Vásárcsarnokba ami pörög voltam beszallító , nem kommentelem ...
2021. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
Ugye tudod hogy a tápok történelme max 100 éves? A jó tápok is legalább 30-40% szénhidrátot tartalmaznak amire egy hobbi kutyának nincs szüksége. A kutyáknál a rákos megbetegedések, ételallergiák legtöbbje a tápok miatt van. Tudod miket raknak egyáltalán a tápokba? Csomó olyan dolgot amire egy kutyának nincs szüksége. A kutya gyomra nem a tápokra lett kitalálva. Egy jó barfos épp annyi csontot ad amennyire szüksége van a kutyának, nem többet. Olyat ad amit a kutya megtud emészteni. Szóval kedves 13-as te vagy ostoba
2021. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

A nyuszi sajnos drága.


50-50el kezdj, így be tudod lőni a kakit. Zöldség helyett szerintem jobb a zöldpacal.


A belsőség pedig 10% (ennek jó, ha fele máj), ahogyan a szív is.


A húsfajtákat pedig- mint a belsőségeket is fokozatosan vezetjük be. Nem váltunk nyúlról hirtelen marhára, vagy nem adunk rögtön 5 % májat

2021. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
28%
Ugye tudod hogy a kutya egyéb ragadozó nem tömény fehérjét színhúst sem ipari maradekokat nyesedeket nem talál a természetben ? Nem , tudod . Továbbá azt sem tudod hogy a zsákmányállatot felfalja, mindenestül , majd koplal mig megemészti , napokig . Ezt a folyamatot masolja a jó táp . Az sem tiszta neked hogy a nagyüzemű tenyésztéssel a vágóállatok mennyi oltóanyagot hormont tartalmaznak . A jó tápokba benne van minden ami kimarad a húsozás darálékozás gagyi tápok etetese okán kimaradt vitaminok stb . Nyers hús egyebek kellenek néha és fix koplaltató napok . A daganatok a beltenyészet és gyatra élelem vagy túletetés miatt alakul ki , másik ok a genetika .
2021. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
15#. Tudom a legnagyobb dologra fokozatosság. BARF csoportban olvastam hogy a váltsásnál ez eddig kapott húsból kiveszünk egy adagot és azt helyettesítjük az újjal és várjuk a reakciót. A májat pedig 2-3 grammonként vezetjük be úgy hogy a színhúsból kiveszünk 2-3 grammot és betesszül a májat amíg el nem érjük a 25grammot.
2021. jan. 4. 16:56
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
13! Most téged az zavar, hogy nem mindenki csóró és van, aki annyit elkölt havonta magára vagy a kutyájára, amennyi neked a bevételed? A kérdező 1, elég konkrét kérdésre várta a választ, nem a tápokról kért véleményt.
2021. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ne itt veszekedjetek! Ehhez a kérdéshez normális válaszokat várok! Nem azért írtam ki hogy itt veszekedjenek
2021. jan. 4. 19:35
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem 32 kg körüli a kutyám, kb. 12-18 ezer Ft között szokott mozogni a havi adagja, attól függően, hogy az adott hónapban milyen húst kap. Naponta 800 g-ot eszik egyébként.

Egyébként javaslom, hogy ne feltétlenül BARF boltokban vásárolj. Az utóbbi időben nagyon elszálltak az áraikkal. Inkább néz körül a vásárcsarnokban, hentesnél, vagy olyan állateledelesnél, amelyik nem kifejezetten BARF-os, csak árul fagyasztott húst a tápok mellett. Sokkal emberibb áron lehet normális minőségű húsokat venni ilyen helyeken.

2021. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!