Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfozás? Egy 30kg kutyának...

Barfozás? Egy 30kg kutyának mennyibe kerülne havonta?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 30kg-s szuka labink.

Neki mennyi lenne a havi etetésnél BARFal? Ugye így neki 600g kell és kezdeném nyúllal mert csikére allergiás.

Akkor úgy kell kezdenem hogy

60% Csontos nyúlhús (400g)

40% Csontmentes nyúlhús (200g)

Vagy

40% Csontos nyúlhús (300g)

30% Csontmentes nyúlhús (150g)

30% Zöldség-Gyümölcs(150g; 75g zöldség 75g gyümölcs)?

Melyik?


Illetve úgy kell etetni hogy 1-2 hétig azok közül valamelyik akit fentebb írtam pl:


1. Hét:


60% Csontos

40% Csontmentes


2. Hét


40% Csontos

30% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs


3. Hét


40% Csontos

25% Csontmentes

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség


4. Hét


40% Csontos

20% Csontmentes

5% Szív

30% Zöldség-Gyümölcs

5% Belsőség

Táplálékkiegészítő


5. Hét

Innentől lehet cserélni a húsfajtákat


Így tudom én ha tévedek kérlek segítsetek.

Facebookos csoportban benne vagyok azt nem szükséges írni.

Írhattok Prot és Kontrát is.

Mindenféle tanácsot elfogadok, esetleg linkeket amin hasznosakat írnak. Azt is írhatjátok hogy milyen húst mikortól érdemes adni. És fürjtojást hanyadik héttől lehet? Bármilyen kezdőknek való tanácsot szívesen fogadok. Jah és tudom hogy a sertést TILOS



2021. jan. 3. 21:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocsánat, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az enyém szerencsére nem allergiás semmire sem. Szerintem neked olyan 30-40 ezer Ft lenne a havi költség nyúlhússal.

Minden szárnyasra allergiás amúgy vagy csak a csirkére?

2021. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Csirkére tuti kacsa háát a kacsás jutalomfalattól nem lett semmi baja a kacsás táptól másnap kijött. Wolf of Wilderness etettük akkor.

Nem csak nyúllal szeretném etetni csak kezdésnek de természetesen húsváltásnál nyúlra is váltanánk.

2021. jan. 5. 22:44
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Kezd nyuszival 8 hetig, hogy az allergenek kiuruljenek a kutya szervezetebol. Ne adj semmit csak nyuszit 8 hetig, belsosegbol is nyuszit.

Ha lement a 8 het, probald meg a csirket. Mi is most ebben vagyunk. Siman lehet hogy a te kutyad is csak a tapokban feldolgozott csirkelisztre es csirkezsirra allergias, es a nyerscsirkevel semmi baja nem lesz. Feldolgozas soran valtozik a feherje szerkezet a tapoknal, ezert is okoznak allergiat, mig nyersen ugyanaz az allatnak a husa nem.

Ha par nap utan latod a tuneteket, akkor legalabb tudod, hogy a csirke nyersen is no go. :)

2021. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!