Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetesi utmutato szerinti...

Etetesi utmutato szerinti adagolastol fogy a kutya, de tobbtol meg sok a kaki, tapvaltas megoldas lehet?

Figyelt kérdés

215-220grammot irnak a sulyara, viszont ha ennyit kap akkor fogy. 250 gramm korul jo kondiban van.


Viszont ezzel a mennyiseggel brutal sok a kaki.


6-8 db



Gondoltam hogy kisebb rost tartalmu tapot probalnek markan belul, plusz legyen a zsirtartalom tobb. Igy hatha valoban a megfelelo mennyiseget kapna amitol nem fogy es a kaki sem lennr ennyi.



Szerintetek?


2021. jan. 4. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Éhezteted a kutyádat, hogy ne sz@rjon, bravó.
2021. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Milyen táppal etetsz?
2021. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem eheztetem, 250grammot kap!


Csak nem tudom mennyit hasznosit a tapanyagokbol ha tobbet szarik mint amennyit megeszik. Orvos szerint is a 3 kaki lenne az idealis. 6-8 eleg sok..


Real Nature Wildneress

2021. jan. 4. 11:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne más tápokat is megpróbálni. Nem minden tápot tudnak jól hasznosítani adott kutyák. Ha több premium tápnál is jelentkezik ez, akkor érdemes egy kivizsgálást csinálni.
2021. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tobb tapot kiprobaltunk mar.


Dokit kerdeztem azt mondta, hogy szimplan rosszabbul hasznosit, viszont probalgatni kellene a tapokat, es azt megtalalni amitol a leheto legkevesebb a kaki mennyiseg. O is mondta, hogy a sok kaki nem jo, sok tapanyag a kakival egyutt tavozik. Nyilvan royal es tarsait ajanlotta. De mivel a legtobb csirke alapu, o meg allergias a csirkere igy azokat kilottuk.

2021. jan. 4. 12:07
 6/11 A kérdező kommentje:

Most amit kap annak a rost tartalma 3%, 16% a zsir, 26%a feherje.


Gondoltam maradok markan belul.


2,8as rost, 18% zsir, 27%feherje.


Megnezem ettol hogy alakul.


Jo lenne mar megtalalni a jot.


Bar a masik kutyam is sokat kakal tole, de o napi 5nel legalabb megall.

2021. jan. 4. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
En azt sem tudom mennyit kakal a kutyam ... amikor dolga van beszalad a susnyasba es csak dolgavegeztevel jon vissza.
2021. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hat pedig mast nem tudsz, probalgatni kell.

En is 4 even at probalkoztam mindennemindennel, mire rajottem, hogy mit kell adnom. 2 fajta kevereket kapja. Nem osszevissza van keverve, hanem alapbol keverten kapja, de mindig ugyanazt a kevereket.

Olyat kevertem, ami 29% feherje(kevesebbtol fogy, tobbtol fosik), 13% zsir(tobbtol hizik, kevesebbtol szorulasa van), 8,5% rost(kell az emesztesehez a sok rost, kulonben naponta bezabal egy hektar fuvet.

De csak sikerult es most jo minden, nem is valtoztatunk.

Ugy jottem ra amugy, hogy fozicskeztem egy ideig, akkor vettem eszre, hogy a 2/3 resz sovany hus + 1/3 resz zoldseg, utifumag, zabpehely kombo, amitol a legjobban erzi magat.

Lehet te is fozhetnel egy ideig, mindig mas aranyokban, akkor kijonne a vegeredmeny, hogy milyen tap is kene neki.

2021. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát mivel panelban lakunk,napi 3x lent vagyunk, utcán pórázon,parkban szabadon,meg a futtatóban, De ott is mindig látom ha kakál.


De többnyire míg kiérünk a parkba 15 perc addig 3-4 kupacot már kitojik,plusz a másik kutyám is,szóval lényegében reggeli séták első 15-20 perce mindig pár méterenként megállunk és valamelyik kakil. Kicsit ezt nem érzem normálisnak.


Mindkettővel próbáltam sok félét. Egy egy mindig úgy tűnt jó,aztán fagy lefogytak tőle,hiába emeltem adagot vagy valami mindig volt.

Volt amelyiktől puffadás volt. Volt hogy lement róluk az izom,pedig ugyan azt a mozgást megkapták..

2021. jan. 4. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Esetleg barf vagy egy ahhoz a legkozelebb allo hidegen sajtolt tap? Platinum, Lukullus?
2021. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!