Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Asztma mellett kutya? Tapaszta...

Asztma mellett kutya? Tapasztalatok? Gyerekek mellé Bichon vagy Yorki kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Valóban nem irritál titeket a "hipoallergén" kutyák szőre? Tudom ilyan fixen nincs de jó tapasztalatokat olvasok. Kislányom rágcsálóitól megváltunk a kisfiam enyhe asztmája miatt, télen köhögtette nagyon. Sok helyen olvasom, hogy a Yorkik minimálisan allergizálnak mert nincs aljszőrük, gondolkozom egyen. Többségében pozitív a visszajezés bárhol olvasom. Viszont a Bichont jobban javasolják gyerek mellé, és nekik sem hullik a szőrük, nem tudom aljszőrileg milyenek? Yorki lett volna a kedvenc.

2021. jan. 4. 11:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló. Úgy gondolom, ha figyelmesen elolvassa az általam leírtakat, akkor sejtheti, hogy nem a légből kapott alkalmi gazdik táborát szándékozom sokasítani. Nevelhető szuka kutya kiírással egyébként azt hiszem, nem túl sok pozitív hozzászólás érne. :-) Köszönöm a jószándékot, maradnék a vattacukornál, előlegezze meg nekem hogy nem szándékozom sem én sem a kislányom belőle szörnyeteget nevelni. :-)
2021. jan. 6. 08:52
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem elölegezem, ezek utàn meg pláne nem... boccccs
2021. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha figyelemsen elolvasom, pont az jön le, hogy lövèsetsk nincs a kutyàkról. De byugidtan vattacukrozz, meg az eredmènye...
2021. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Anyuka! Akkor írd már le ugyan, hogy mit tudtok nyújtani a kutyának, hogyan nézne ki vele egy napotok, mert arra, hogy "legyen babusgatható" az egyetlen felelősségteljesen ajánlható kutya plüss.


Természetesen senkiről nem feltételezzük, hogy direkt szörnyet nevelne a kutyájából, viszont kinéztétek az egyik legköltségesebb, legidő- és engeriaigényesebb fajt, amit háziállatként lehet tartani. A jó szándék ide kevés, a pokolba vezető út is azzal van kikövezve. A vattacukorfelhőről nagyon nagyot lehet esni.



U.i.: A padlószőnyeg felszedését támogatom.

2021. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mivel itthon könyvelek, így mindig felügyelet alatt lenne. A kislányom szobájában az ágya mellett lenne az ágya. Kertes házban lakunk így jó időben szabadon kint is lehet, az ablakból is éppen rá látok. A gyerekeim minden nap az utcán bandáznak a szomszéd gyerekekkel így minden nap rendszeresen ki tudnám vinni lefárasztani. Anyukámnak és a mamámnak is tenyésztőtől vásárolt 14éves bichonjaik vannak így ismerem a fajtát és az igényeit, de nekúnk, vagyis a lányomnak a yorki tetszene jobban. Mivel ezt a fajtát nem ismerem és nem szeretnék rosszat se magunknak sem a kutyának bátorkodtam kérdezni. Ha átmentem a vizsgán megköszönöm ha a kérdésemre válaszoltok. ALLERGIA TAPASZTALAT! Köszi.
2021. jan. 6. 11:28
 16/21 anonim ***** válasza:

A Yorki nem igazán való gyerek mellé, terrier.

"Vadabb" mint egy bichon vagy akár egy uszkár.

2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
De ha ekkora nagy szakèrtö vagy, akkor mièrt itt kèrdezel. Kèrdezd meg a tenyèsztöiteket vagy egy orvost.
2021. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakértő. A hozzászólásaitok sajnos megerősítettek benne, hogy a A Yorki sajnos nem nekünk való. Az uszkár viszont már nagy, a bichon talán a legszimpatikusabb. A tenyésztő ajánlja, doktornőt nem zargatnám most ezzel, múltkor átbeszéltük a témát. Allergiára vonatkozóan pozitívak itt is a hozzászólások, bízom benne rendben lesz minden! Köszönöm azoknak, akik segítettek! Szép napot nektek! :-)
2021. jan. 6. 13:31
 19/21 anonim ***** válasza:

Toy uszkàr: max 28 cm, 3-4 kg

Yorkie: max 25 cm, 2-3 kg


Annyival nem nagyobb az uszkar. Bichon is van akkora mint egy toy uszi

2021. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Toy uszkárról nem hallottam, köszi, megnézem :-)
2021. jan. 6. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!