Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KAJ atlageletkora? Mindenhol...

KAJ atlageletkora? Mindenhol mast olvasok. Plusz kerdes: milyen szajkosar jo ra, amit nem szakit/tor szet?

Figyelt kérdés

Valahol 10-12 evet irnak, valahol meg 12-15 evet, mikozben koztudott, hogy az ilyen oriasi nagy testu fajtak 7-9, maximum 10 evet elnek.

Mi az igazsag?



#élettartam #Kozep azsiai juhaszkutya #Atlag eletkor #Szajkosar
2021. jan. 4. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az eletartama azon mulik, hogy milyen elete van ... ha lancraverve telepet oriz egesz eleteben, akkor rovid eletu lehet ... ellenben akit jol tartanak es egeszsegesen elheti az eletet az siman beleszaladhat a 12+ba. Nem szabad, hogy elhizzon es ellustuljon.


Szajkosarra otletem sincs, nekunk nincs ilyenunk.

2021. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hevederbol varrottat vegyel/csinalj. Olyanwr nem harap,ha ralepnek a labara a villamoson vagy raesik vki.


A heveder teljesen jo.

2021. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

"ralepnek a labara a villamoson" ??? :)))


El sem tudom kepzelni, hogy egy ilyen kutyaval valaki felszall egy villamosra :) Hogy? Hatalmas kutya, nem igen kezes a tomegben, foleg ha csupa idegen ember van ott ... szerintem keptelenseg egy ilyen kutyaval tomegkozlekedni.

2021. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Jardan nem lehet vele vegigmenni(!) ... mi csak az uttesten megyunk a varosban es inkabb kerulgetjuk az autokat, de fel nem viszem a jardara. Rengeteg felelotlen es figyelmetlen ember van, az egyik nyulkal es simogatni akar, a masik keson veszi eszre es megijed ... az ilyen dolgok mind veszelyforrasok. Ebben a meretben akarva-akaratlan bajt tud okozni a kutya ha odakap.
2021. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi, #1-es igazad van, leginkabb a tartasi korulmenyeken(na meg a jo genetikan) mulik, hogy meddig el atlagban, de en most arra lennek kivancsi, hogy altalanossagban veve mennyi. Pl berni pasztor az atlag 8-10 evet el, egy csivava meg 14-16-ot. A fajtaleirasban ezek szerepelnek, de a kajnal tobbet is olvastam.

Tobbieknek: a szajkosar allatdokihoz, illetve nappal a varosi setakhoz kellene, a biztonsag kedveert. Ha nem haraxotok, a kietlen pusztara es este keson nem tennem ra.

2021. jan. 4. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Ilyen kutyaval varosban elni, nagyon nagy figyelmet kivan. Mar csak az, hogy kilepsz a kapun az utcara es eppen jon valaki (lehet eppen kutyaval) ... ha nem keszulsz ra, tutti ott a baj. Utcasaroknal figyelmetlenul befordulsz es szembol tortenik valami, egybol ott a baj. Jon a reszeg ember, nagyon simogatni akar, hiaba mondod, hogy ne tegye ... belehajol a kutya arcaba, megbillen a kutya egybol letepi az arcat (ez pont megtortent velunk, elkerulhetetlen volt) ... szoval az utcai elet nem ennek a kutyanak valo. Pont ezert nehez a nevelese is, marmint a varosi eletre neveles ... eddig 2 evembe kerult, hogy kezelheto legyen a kutya es tavasszal meg mindig visszamegyunk a suliba, mert van meg mit gyakorolni.
2021. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kozel lakunk a kietlen pusztahoz.
2021. jan. 4. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem azert irtam a dolgokat, hogy megijedj ... KAJ nagyon jo fajta. Teljesen jol kommunikal, egyertelmuen mutatja mik a szandekai, tehat csak figyelni kell es tudni fogod, hogy mi tortenik a kovetkezo pillanatban.

KAJ baratsagos kutya, roppant jofej ... de azert tud fejfajast okozni :)

2021. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem ijedtem meg ;)

Koszi, hogy szolsz, azert:)

2021. jan. 4. 20:34
 10/11 anonim ***** válasza:

A 7-9 év inkább a túltenyésztett nyugati fajtákra igaz. Német dog, leonbergi, berni pásztor, angol masztiff, stb.

Az ilyen keleti típusú pásztorkutya fajták 10-12 évig simán elélnek.

Én ismertem 16,5 éves komondort, 15 éves kuvaszt. A KÁJ szintén hasonlóan egészséges fajta.

2021. jan. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!