Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha leszidom?

Baj ha leszidom?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a kölyök kutyám. Nevelgetem persze,lefektettem már legelső nap a szabályokat, de hihetetlen, hogy mennyire nem bír viselkedni!

Ugrál, ugat, szétszed mindent. 3 hónapos sincs még.

A nagyot is folyton piszkálja. Ugrál rá, harapja.

Baj ha néha rácsapok vagy rákiabálok? Nem ért a szép szóból, egyik kutyám sem volt még ilyen.. Az őrületbe kerget néha


2021. jan. 5. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha fegyelmezed, de nem rácsapással és kiabálással, mert ezzel nem fogsz célt érni. 3 hónaposan a leírtak szerint a viselkedése normális. Sokat játssz vele, mozgasd, labdázzatok, rongyozzatok, és ha az oltásai már megvannak, nagy séták mindennap, ahol lehetőség szerint játszhat más idegen (természetesen jól szocializált, oltott) kutyákkal is. A fáradt kutya a jó kutya!

Tanítsd, irányítsd minél több pozitív élménnyel, és ha mégis szükséges a fegyelmezés (a játék, ugrándozás stb. nem ez a kategória), akkor a grabancánál fogd meg és hagyasd abba vele, amit csinál, és határozottan szólj is rá eközben.

2021. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, sokat játszunk és futkározunk, mert nagy mozgásigényű kutya. Az oltásai még nincsenek meg teljesen, azért nem vittem sétálni eddig sem.


Köszönöm a segítséged :)

2021. jan. 5. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Ne verd meg. Az elrontja a kapcsolatotokat.

A fegyelmezesnel a grabancanal razd meg.


A kolyokkutyad viselkedese normalis. Ha nem tetszik,felnott kutyat kellett volna valasztani. A kolykok szetszedik a lakast mindig,nem szolt rola senki??

2021. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egy legyintés vagy egy csapás nem ugyan az mint egy verés. És neked erről nem szólt senki?

Nem kell okoskodni, tisztában vagyok vele, hogy szétszed dolgokat.

2021. jan. 5. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rossz, csak kölyök. Következetes, kitartó fegyelmezés kell neki, a habitusának megfelelően és úgy, hogy megértse, vagyis akkor kell leszidni, vagy megrázni, amikor a rosszat csinálja. De még ez sem minden, mert pl. a helytelen játékot nem tiltani kell, hanem rávezetni a helyes módra. Javaslom, hogy amint megvannak a kellő oltásai, vidd el kutyaoviba, ahol ő is, és te is nagyon sokat fogtok tudni együtt tanulni. Te például megtanulhatod, hogy konkrétan ennél a kutyusnál mi a legmegfelelőbb nevelési stratégia, mert úgy tűnik, az eddigi tudásodon kifog kicsit.
2021. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fegyelmezesnek nem az a lenyege, hogy raijesszel a kutyara (szidas-racsapas) ... nem azt kell elerni, hogy feljen a retorziotol a kutya, hanem csak ki kell zokkenteni abban a pillanatban amikor tulporog vagy elgurul a gyogyszere. Ilyenkor csak el kell vonni a figyelmet annyira, hogy egy pillanatra lenyugodjon. Nem hulyek a kutyak, hamar rajonnek hol a hatar.


Eddig az alomban a testvereivel folyamatosan harcoltak ... harcoltak a dominanciaert, a legjobb ciciert ... mindenert. Most mar nincsenek testverei, mar nem kell kuzdeni a jobb pozicioert, ezert neked kell most megtanitani a kutyanak, hogy mostantol nincs vadsag, nem kell kuzdeni semmiert es meg kell tanitani szepen jatsznai.


De nem szidassal es racsapassal, hanem annak megertetesevel, hogy mar nem kell durvulni az ervenyesules erdekeben.


Zokkentsd csak ki a hangulatbol amikor rosszalkodik, szakitsd meg a jatekot ... varj egy kicsit, aztan minden mehet tovabb. Lehet eleg ha csak tapsolsz egyet, vagy futyulsz ... esetleg felemeled a hangod. Lenyeg, hogy a kutya azonnal rad figyeljen es alljon le a hulyesegeivel.

2021. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha klikkereznel a kutyaval es rogzulne a kutya fejeben a 'klikk' ... akkor ezt is tok jol tudnad alkalmazni a fegyelmezesnel, mert a klikker hangjara azonnal odafigyelne a kutya.


Igen am, de klikkerezni is meg kell tanulni ... annak a technikanak az elsajatitasa kutyaiskolaban tortenik ... es valojaban ez is lenne a megoldas nalatok, hogy ne te akard megnevelni a kutyat a kut fejedbol szidassal es racsapassal, hanem menj el a kutyaval egy kutyasuliba (leginkabb kutyaoviba!), ott sokmindent megtanitanak a kutyarol es a kutyaneveles lenyegerol.

2021. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tapsolni szoktam, akkor figyel, de aztán újra kezdi. Oviba, aztán pedig suliba is vinni fogom:)
2021. jan. 5. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Azok a szép kölyök hónapok :D

Egyáltalán nem rossz, csak picike. Az én kutyám 5 hónapos koráig semmire se reagált, úgyhogy ne várj sokat.


Kiabálhatsz, de én nem csapnék rá. Úgy se ütnél olyan nagyot hogy fájjon neki, a többit meg csak játéknak veszi.


Nekem a grabanc megragadás/megrázás (persze csak finoman) vált be. Néha kicsit lenyomtam

De ez is már bő 4 hónapos kora után. Ilyen picin én nem próbáltam meg fenyíteni.


Me felejts el sok videót csinálni

2021. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!