Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 éves Bichon Bolognes...

Van egy 5 éves Bichon Bolognese fiú kutyám. Nem bántom. A kanapét mindig lepisili. Hiába küzdök ellene leszidom, megmutatom neki mit csinált büntibe kerül miatta, taszító sprayt használok, akkor is lepisili. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Már előttem négy gazdája volt volt aki meghalt volt aki verte. Így került hozzám.Nem szoktam sem verni sem bántani. Már tudja hogy nem kell szorongnia nem hagyom el, már nem sír. Már össze szoktunk, boldog kutya.Naponta háromszor sétálunk, séta közben sokat pisil. Még akkor is megjelöl fát ha már nincs mivel, de az inger megvan. Ivartalanítva még nincs senki nem foglalkozott eddig vele, de egészséges kutya voltam vele orvosnál, még megyek vissza. Ha bepisil, néha előfordul a konyhában, a padlólapon, nem verem meg, tudomásul veszem, hogy lehet nem időben vittem ki. állandóan mosom a kanapé huzatot, és egyre elkeserítőbb a mi harcunk. Minden alkalommal ilyenkor büntetésben van, a helyén kell maradnia egészen addig amíg nem hívom elő. Nem nélkülöz semmit, jutalom falatunk is van, boldog kiskutya fürdetem, simogatom itthonról dolgozom, tehát egyedül sincs sokat, ha boltba megyek is vihetem már magammal, néha van egyedül egy két órára a konyhában előszobában, mert ugye így nem merem beengedni a kanapé közelébe. Tanulékony kutya hiszen a vonyítást is sikerült elhagynunk. Tudja hogy nem bántom, állandóan jön a simogatásért. Mi nem alszunk együtt, nem ehet bele a kajámban, mindenre megvan a saját helye és szereti is azokat. Ha leszidom a kanapé miatt, akkor sunyít mint normális kutya ha suhintok felé papírral akkor már morogva megy a helyére de elmegy. Kérnék ötletet ezt hogy lehet jól kezelni, hogy békében legyünk de a kanapém is megmaradjon?

2019. júl. 25. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudja a szoba tisztaságot, többször vidd ki.
2019. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért csak a kanapét pisili le? Ha nem tudja a,szoba tisztaságot miért bírja elviselni az éjszakát? Én inkább érzelmi okokra gondolnék. De nem tudom hogy lehet kigyógyítani belőle. Szeparációs szorongás része lehet ez??
2019. júl. 25. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le a kanapéról. Ez a legegyszerűbb.
2019. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd felba kanapéra! Az is lehet, hogy dominancia miatt a kanapéra jelöl, pont volt itt a napokban egy hasonló kérdés. Ja igen, és minél előbb ivartalanítás!
2019. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros kan igaz? A kanokkal az a helyzet hogy a területükön vannak helyek melyeket rendszeresen megjelölnek. Az ivaros kan nem azért pisil mer kell neki hanem mert jelöl. Az ivartalanítás szerintem segíthet illetve a helyedbe megnézetném nem e valamilyem egészségügyi dolog miatt nem tudja tartani.
2019. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :-)
2019. júl. 26. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!