Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki egy napotok a...

Hogy néz ki egy napotok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Milyen fajta kutyátok van? Hogy néz ki egy napotok? (aki szeret írni az egy egész hetet is leírhat, kíváncsi vagyok :D) Miket csináltok, mennyit és mikor sétáltok? Jártok-e valamilyen foglalkozásra, esetleg sportoltok? Van bármilyen hatással a koronavírus a rutinotokra?

2021. jan. 5. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nos, mi nekünk van egy Magyar Vizslánk, Molly, és egy mentett kutyusunk, Selfie (kislány, de valamiért Dezső lett az ilyen beceneve...😁). Napközben sajnos nem vagyunk annyit velük, mert ugye munka munka munka... Plusz suli. De ha hazaérünk szeretünk a lányokkal együtt lustálkodni, futni, mozogni is. Molly vizsla létére elég lusta, szinte mindig alszik, de ugyanakkor mindig nyitott egy jó játékra is! Selfie ugyanakkor bújós, félős kutyus. A nevét onnan kapta hogy nagyon fotogén. A délutánonként mindig egy alapos hasvakarással és pocaksimivel indul. Együtt alszunk, napközben is benne vannak. Pont ma is mentünk egy jó nagyot sétálni! Mezőn voltunk, ami tele volt pocoküregekkel, Molly folyton szaglászott, ástak egy jót, Selfie pedig a lyukakba dugdosta az orrát... Bolond gomba... 😅 Jól elfáradtak.. Szerintem Covid ide, vagy oda, egy kutyával nem lesz az élet se több, se kevesebb... Neked hogy telik ez az időszak (ha van egyáltalán kutyád😅)?
2021. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Reggel felkelek, összeszedem magam, majd lemegyünk egy órára pisi-kaki-labdázás, esetleg más kutyákkal szaladgálás, ha jön valaki. Utána felmegyünk, kap reggelit, én átöltözöm, elkészülődöm, addig ő befekszik a kis helyére, bekapcsolom neki a tévét, bezárom azokat az ajtókat ahova nem mehet be ha nem vagyunk otthon aztán elmegyek. (Ez kb 9 óra előtt 10 perccel) A párom általában korábban megy, így korábban ér haza (legtöbbször legkésőbb délután 2-3 óra fele, de van, hogy már délben otthon van), ilyenkor általában pihennek együtt, max leszaladnak egy pisire. Miután én is haza értem (délután 5 körül) elmegyünk az autóval közeli óriási nagy parkba és futtatóba, ott tud játszani más kutyákkal a futiban, majd a parkban séta közben tanulgatunk. (Nyáron itt eltöltünk legalább 2 órát, ilyenkor télen kb 1 óra.) Majd hazamegyünk, intézzük az itthoni dolgokat, és este fel8 körül lemegyünk ide a házak közötti parkba, ahol ugye az ismerős kutyásokkal találkozunk, ott megint szaladgálás, labdázás van, (kb 1-másfél óra), ezután haza megyünk, vacsorázik és lefekszik aludni.

Jelenleg covid idején kb ebből áll egy hétköznapunk, covid előtt a délutáni futi után még elmentünk találkozni a barátainkkal meg ilyenek, de ugye most 8-ra haza kell érni.


Hétvégén mind két nap délelőtt 1-1 óra kutyasuli, majd utána az egyik nap kirándulunk egyet, másik nap csak futtatóba megyünk, utána pedig a barátainkkal találkozunk.

12 kg-os schnauzer jellegű befogadott keverék kutyus, 12 hónapos.

2021. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%

Malinois sportkutya, jelenleg 5 honapos.🐾

Ha nincs valamilyen treningunk, akkor igy nez ki egy nap. :)


8-10: jatek, szaladgalas, nemi tanulas es farasztas a mezon.

Nyomot fektetek, addig o helybenmaradassal var. Utana vegigmehet a nyomon, ezzel reggelizik.


13.00: szlalom gyakorlas vagy az iranyokat ismeteljuk (agility alapozas)


14.30-16.30: ismet kimegyunk a mezore, neha ilyenkor is rakok nyomot, frizbizunk, labdazunk, harapohurkazunk hogy be tudja cserelni egyiket a masikra.

Hetvegente ezt kivaltom azzal, hogy egy parkoloba megyunk, mert oda ki tudom vinni a yorkimat is, mert vele BH vizsgara keszulok. Addig helybenmaradas van a malinak, a yorkival pedig gyakorlunk. Utana csere, a malival engedelmesezek, a yorki var.


20.30: vacsi a kutyaknak: eldugom a kennel kozeleben a vacsit es meg kell keresnie. Ezutan elrakom aludni kb 8.00-ig.


A reggeli mezozest neha kivaltja egy hatalmas seta a varosban ha anyumat el akarjuk kiserni valahova. Ilyenkor mindig beugrunk allatbarat boltba, hogy szokja azt a szituaciot is.


Ha van valami trening, arra megyunk persze. Jarunk agilityre (oda mindket kutyaval jarok), engedelmesre, orzo-vedore, es nyomra is, valamint apportra. IGP-re keszulunk.


Ha vege a covidnak, akkor korabbra helyezodnek a delelotti programok, es kesobbre a delutaniak.


Szombat-vasarnap kutyasuli. ☺️

2021. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Annyi, hogy a yorkimat altalaban napkozben formalassal farasztom le. :) O joval hamarabb elfarad szerencsere.. ☺️
2021. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem staffim van.

Reggel nem szoktunk sétálni mivel munkába, suliba készülünk így akkor csak az udvarra engedjük ki.

Délután sétálunk 30-60 percet, aztán kutyafuttatóba megyünk ahol játszik a többi kutyával.

Van egy füves terület én ott játszok vele.

17:00-kor indulunk 18:00-18:30ra otthon vagyunk.

A házban szoktunk neki trükköket tanítani (hempereg, fekszik, stb.)

Mivel nem fárad el így vettünk neki egy futópadot ahol kb. 20-30 percet is fut egyhuzamban.

Ez kb. Így megy minden nap.

Hétvégén általában súlyt huzatunk vagy túrázni megyünk, kedvtől függ.

És ennyi:)

2021. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De jó nekünk unalmasan telnek a napjaink. Most költöztünk új albiba, így jöhetett hozzánk, előtte 2 évig a szüleim gondozták. Most az lesz a napi rend, hogy reggel 6:00-6:30 között sétálni, csak rövidet mert nem vagyok korán kelő és vaksötétben nem nagyon tudunk mit csinálni.


Most még szünet van, de később ha suli lesz, akkor legközelebb délután 14:00 vagy 17:00-kor tudunk kimenni, attól függ milyen napunk van, sajna a párom sem tud hamarabb haza érni, kicsit aggódom ez miatt. Tehát 17:00-kor megyünk 1-1,5 órát sétálni, vagy a park felé, vagy a hegyekbe, ilyenkor csak sétálunk. Utána 19:00-kor egy 30-40 perces séta ha nem esik. És utána már csak este 22:00-kor egy gyors pisi a lakás mellett. Bent nem tudunk mit csinálni, próbáltam tanítgatni, de csak csinál mindent a jutalomért, de nem azt amit kérek, nem tanul vagy próbálkozik azt csinálni amit kérek. Azon kívül hogy sétálunk a környéken, meg néha amezőre leviszem hosszú pórázzal futkározni semmit nem csinálunk. Szocializálatlan szegényem így a kutyákkal való játék kiesik. A kutyatréner valószínűleg nem fog tudni fogadni minket hogy megoldjuk a gondot, de ez majd még kiderül. Igazából ötletgyűjtésre írtam ki a kérdést. Szerettem volna elkezdeni nyomkövetést tanítani neki, de az ilyen foglalkozások drágák és nincs is a közelben semmi. nagyon szeretem a kutyám, de valahogy nem érzem azt, hogy tartalmasak lennének a napjaink, és hogy valaha találni fogok olyan hobbit amit mindketten élvezünk.

2021. jan. 5. 23:42
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Nalunk pl. nyomert nem kell fizetni. Csakis akkor, ha mar magasabb szinten vagy, es az oktatonak kell a nyomot fektetnie. Amig te csinalod (elmondjak persze, hogyan kell), addig ingyenes.


Egyebkent, a tanitasnak meg egyetlen titka van: legyen ehes a kutyus! :)

2021. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
éhes ő, de rettentő türelmetlen és valahogy baromi nehezen tanul meg összetettebb dolgokat (pl hogy jöjjön be láb mellé ha szemből van, hátulról tudja hova kell ülnie, de ha szembe van, akkor csak ügyetlenkedik, pedig már csomószor mutattam neki hogy kell megkerülnie) Ilyenkor kicsit elmegy a kedvem.
2021. jan. 5. 23:59
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Télen délelőtt 10-kor vagy délután 3-kor van egy nagyobb másfél-2 órás sétánk. Mivel a városszélen lakunk, közel van egy erdős-mezős szabad tér, oda szoktunk ilyenkor kimenni túrázgatni, pockozni, másik kutyákkal játszani.

Nyáron ugyanez kora reggel van, 4-5 óra körül indulunk.

A többi séta(télen kora reggel, délelőtt vagy délután és késő este, nyáron délelőtt, délután és késő este) csak egy fél órás környéken mászkálgatós, eü séta.

A nagyséták után még szoktam átismételni vele az alapokat, amiket tanultunk régen, a végén kap egy rágcsa jutit.

Reggeli és vacsi fél 7-kor.

12 év körüli mudi méretű keverék mentett kutyus, 7 éve van velem.

2021. jan. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Holland juhászom van(kőkemény munkakutya).

Reggel és este 3-3 órát foglalkozok vele aktívan és tartalmasan(tréning, trükkök, logikai feladatok meg amit akarsz, muszáj kitalálni mindig valamit neki, hogy alaposan elfáradjon az agya, kidolgozza magát), plusz délután 2 óra séta és futás vagy futópadon hegynek felfele menetben kocogás.

Szombat-vasárnap kutyasuli, túrázás, kb egésznap, reggel 5-től este 8-ig, közben kis szünetekkel, kocsiban 20-20 perc odavissza, plusz 20 perc, míg megebédelek.

2021. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!