Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon a keverék kutyák tényleg...

Vajon a keverék kutyák tényleg tovább élhetnek,mint a fajtatiszták?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyusunk,abból ketten testvérek,2008 vagy 2009 március 14.-én vagy 15.-én születtek,tehát most nemsokára töltik be a 12. vagy 13. életévüket.Az anyjuk rottweiler volt,amihez 8-10 évet írnak a várható élettartamhoz,apjuk labrador volt,amihez pedig 10-12 évet írnak.

2021. jan. 6. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem feltétlenül. A tenyésztőtől kikerülő kutyák pl szűrve vannak különböző betegségekre. Egy keverék alomnál teljesen lutri, milyen kutyát fogsz ki. Van egy nő fbn aki nagyon jól trenírozza a kutyáit, két staff szerű kutyát fogadott be, az egyik süket, és ha jól tudom minkettő diszpláziás (vagy csak az egyik?) étrend kiegészítőt szed hogy ne legyenek fájdalmai és tudjon rendesen járni
2021. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A legtovább általánosságban a több generációs keverékek és a szűrt törzskönyvezett kutyák élnek. A rövid életű kutyák azok a fajtajellegű keverékek, őket sok betegség sújtja. Na most a másik hogy minél nagyobb testű egy kutya annál kevesebb ideig él. Egy dán dog pl 9-11 évet él sacckb, míg egy puli 15 évet vagy többet is simán megél. Na most a te kutyád pont fajtajellegű, ha vigyázol rá, minőségi eledelt kap, orvoshoz viszed ha szükség van rá, óvod pl a lépcsőzéstől akkor jó esélyel hosszú ideig lesz hű társad, de így is beüthet valami váratlan, amire nem lehet felkészülni, a te kutyád ilyesmire hajlamosabb.
2021. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nekem eddig 4 kutyám volt.


Tacsi keverék (utcai mix) --10 évig élt, hirtelen agyvérzésr kapott. Addig egészséges volt.


Angol cocker spániel (fajtajellegű) - - 15 évig élt, nem volt beteges egyáltalán!!


Beagle (törzskönyves, tenyésztőtől) - - el kellett altatni 8 évesen...


Jelenlegi kutyám egy mudi (juhásztól van) - - 11 éves, semmi baja, éli világát.


Egy kutyámat kellett elaltatni, amelyik törzskönyves volt. Ennyit erről...

2021. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem mind1 mi miatt kellett elaltatni. A rák pl a fajtatiszta kutyákat is utoléri és ez csak egy a sok közül.
2021. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Max ha szaporítós
2021. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1.,2.,3.,4.,5.:Nagyon Szépen Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2021. jan. 7. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fajta fügő. De elvileg a fajtiszták sokkal okosabbak
2022. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!