Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy puli van olyan okos...

Egy puli van olyan okos megközelítőleg mint egy border collie?

Figyelt kérdés

2021. jan. 7. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 9-es ismerem a fajtákat, és a sportokat. Egyiket jómagam is űzöm. Agility-n a pulik általában azért nincsenek mert nem egy felkapott fajta sokkal kevesebb a tenyésztő ezáltal sokkal kisebb a puli állomány is, egyébként meg vannak ugyanolyan jók ismerek több pulit aki bordereket alázott. Az hogy a vb-n egy felkapott fajta a border az teljesen oké. De egyébként halkan megjegyzem hogy a puli és a border külön csoportokba vannak osztva a magasságuk szerint. Illetve ahogy az előttem lévő is írta, a terelő vb nem a magyar fajták módszereire vannak.

Míg a border collie-ból a világon több millió van puliból sokkal kevesebb van százezres nagyságban, így nem elvárható hogy velük legyen tele minden verseny. De ez nem azt jelenti hogy a puli rosszabb lenne terelésben és agility-n mint a border

2021. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

A nyugati típusú terelés teljesen más, mint a keleti. Nem is lehet összehasonlítani a kettőt. Úgy terelni nem tud a puli, mint a bc, és a bc sem tud úgy, mint a puli. A saját terelési stílusában mind a kettő tökéletes.


A terelő versenyek a nyugati fajtákra vannak kitalálva.


Megnéznék egy bc-t, amint berakják a rackák vagy a szürkemarhák közé, kb. semmit sem tudna velük mit kezdeni.


Nyugaton a juhász megy elől, a nyáj utána. Keleten a nyáj megy elől, a juhász utána. A kutya pedig ott van, ahol lennie kell.

2021. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó, az ugye meg van, hogy az itthoni borderekkel rackákat terelnek?

A mai világban, ahol neten minden elérhető, pedig pillanatok alatt felkapnának egy olyan fajtát, ami jobb a bordernél agilityben, obedience-ben, dog dancing-ben, terelésben, stb. Érdekes, hogy ez még sem történt meg.

Azt mondod azért nem olyan eredményes a puli, mert nem dolgoznak velük? Ez olyan kifogás, hogy belőlem világhírű zongorista lenne, ha megtanulnék zongorázni. Alaptalan feltételekre nem lehet vitát nyitni.


Nem mondom, hogy a puli rossz kutya, egyszerűen csak magas szintű munkákra, sportokra sosem lesz olyan jó. És többek között azért nem, mert senki sem dolgozik olyan komolyan a fajtával. Nem is szelektálják már a fajtát olyan szintig a munkára.

2021. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A border szerintem azért sokkal népszerűbb, amiért az aussie is, a közízlés szerint sokkal szebb kutyák...

A puli azért sem lehet annyira népszerű, mert nem nagyon látszik az arca, ezt sokan nem szeretik... Illetve elég sokan kifejezetten csúnya kutyának tartják, én nem tudom hogy miért.


De ez a helyzet a mudival is.


A városi, agilityző, kifejezetten sportos fiataloknak általában sokkal jobban bejönnek ezek a heterochromiás blue merle, nyugati kutyák.

De mondjuk egy ausztrál kelpie vagy egy cattle dog is azért népszerűtlenebb mert az átlag fiatalnak nem tetszik...


Akiknek meg tetszik, azok többnyire ténylegesen, élesben dolgoznak velük, nem versenyekre viszik Őket.


Aztán lehet, hogy tévedek, de én ezt gondolom.


Viszont abban én sem vagyok biztos, hogy egy puli van olyan okos mint egy border, nem azért mert sok tapasztalatom van a fajtákkal, hanem mert minden listán a border az első...

Mondjuk az is igaz, hogy szerintem ott a standard poodlenak lenne a helye, szóval végülis lehet hogy ezek a listák komolytalanok.


Mindenesetre egyszer lehet hogy lesz egy borderem meg egy pulim is és akkor majd összehasonlítom Őket :D

2021. jan. 8. 13:23
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, a sportkutyákról van szó. Az aussie-val sem sportolnak magas szinten. És a küllem borderekkel sem.
2021. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A border collie ugye sok felmérés szerint a világ legokosabb kutyafajtája.DE ez nem jelenti azt, hogy minden border okosabb egy pulinál.Az csak az átlag.lehet több okosabb border van mint puli de nagyon sok okosabb puli is van.Ez oktatás kérdése.Nekünk régen volt pulink most borderünk van.Mind kettő tudott engedelmességi mutatványokat.Annyi különbséggel hogy a boderünk könnyebben tanul.
2021. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem, nincsenek egy szinten. Okos a puli is, de két ilyen különböző kutyát kár hasonlítgatni.

De kérdező, láttál te már munkavonalas bordert? Semmivel sem szebb, mint egy kelpie,csak mondom.

A show borderek viszont már se nem olyan okosak, se nem olyan jó sporrolók. Ezeket már kenterbe verheti egy jó puli.

Nekem személy szerint az a bajim a puli, mudival, hogy piszok ugatósak. Emiatt nem tartanék egyiket sem.

2021. jan. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
26%

BC addig tudja terelni a rackát, amíg az hagyja magát. Mivel a BC szemmel terel, ha a racka nem engedelmeskedik, vagy ráfordul, akkor nem tud vele mit kezdeni. Néha előfordul egy-egy bátrabb bc, ami mer csánkra fogni, de ez ritka.


Szürke marhával szemben pedig esélye sincs a bc-nek, ott még a puli, mudi, pumi és a sinka és fogyóeszköz. Néha még az ember is...

2021. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, lállál valaha bordert terelni? Láttad valaha azt, hogy rackát terel? Eleve van bordered, akibel terelsz? Mert az írásod alapján csupán maximum youtube videókból ismered azt, amiről okoskodsz.


De ha ennyire kis buta vagy, inkább maradj csendben olyan témában, amihez nem értesz.

2021. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!