Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraz táp mellé kell nedves...

Száraz táp mellé kell nedves kutyakaja?

Figyelt kérdés
Brit prémium táppal etetem másfél éves kutyámat.Kell mellé nedves (kutyakonzerv) is?Vagy csak időközönként?

2021. jan. 8. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell keverni a kettőt.


Valaki esetleg tudna válaszolni az én kérdésemre is?

Adott két kutya, akik kapnak zöldséget hússal. Mondjuk ebédre.

Tényleg tilos reggel/este tápot adni nekik?

2021. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező:

Lehet. Nem szükséges de lehet. Van kutya aki a száraztápot magában nem eszi de ha tesznek rá mondjuk égy kiskanálnyit megeszi.

1#

Ha BARFozol (nyersen etetsz) akkor tényleg T I L O S. Ha táppal etetsz akkor lehet reggel is este is. Mi pl este etetünk táppal de nemsokára BARFozunk és ugyanúgy este etetünk majd

2021. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

Ezt most nem teljesen értem :/

Szóval akkor etethetem őket mindkettővel, csak nem ugyan azon a napon? Pl 1.hét táp, de a második hét már mehet nyersen?

2021. jan. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem hófehér, viszonylag hosszabbszőrű kutyám van...

A tenyésztő az Orijen tápot ajánlotta, azt mondta hogy azért adjam ezt, mert emellé nem kell neki nedves táp és nem fog elszíneződni a bundája annyira, a szájánál.


Csak nagyon kell figyelni, hogy rendesen igyon vizet.

2021. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Az is jó ha egy kis ízbe beáztatod neki és akkor könnyebben megemészti illetve laktatób is
2021. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

3#

Nem. Vagy táp vagy nyers. Ha táppal etetsz akkor nem válthat naponta vagy hetente nyersre mert szét megy szegény kutya gyomra. Vagy táp vagy nyers. Keverni semmi féleképp.

2021. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem KELL, de LEHET adni mellé konzervet.

Én natúr joghurtot adok a száraztáphoz.

Az egyik barátnőm velőscsontot főz magában fél napig, annak a levével önti fel.

Vannak akik konzervet tesznek hozzá, köztük is van aki csak 1-2 kiskanálnyit, meg van, aki felesben adja.

Meg vannak(szerintem a legtöbben), akik magában adják.

Mindegyik opció rendben van, a kutyák egészségesek, szeretik.

2021. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Jajj nem olvastam el a sok-sok mindenseget ... nalunk ugy van: ... Ha csak konzarv tepot kap fosik ... ha csak szaraz tapot kep nem eszik ... amiota keverem: semmi baj.
2021. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nalunk reggel este megy a leveshus plusz zolseg plusz leves a kutyanak. Csont nyersen.


A rendes etelt nem keverjuk a tappal. Na meg ki is rohogne a tenyeszto altal is huson nevelt kutya 😂

2021. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Száraztáp mellé nem kell nedves. A nedves kutyakaja az ami mellé kellene száraz is, mert azoknak a tápértéke általában nem elég. A nedves kutyatáp az max. nasinak jó. De, én nem is adok a kutyáimnak, mert 1. szerintem pénzkidobás, mivel, ha csak nem valami méregdrágát veszel, akkor alig van hústartalma és a nagy része csak egy kis vizes zselatin. Szóval több száz forintot adsz ki a szinte semmire, amennyiért, már vehettél volna húst is neki. (Egy 500 ft-os konzerv árán, kb. egy kiló csirkecombot is lehet venni pl. a Tesco-ban, amit kicsontozol, beledobod egy kis vízbe, főzöd egy kicsit és ráöntöd akár még a levét is a szárazra, már ha annyira pépeset akarsz neki adni és jobban örül neki, mint a ízfokozós, többnyire gabonából álló lötyinek. Az kutyám, szinte sírva ette a konzervet, amikor 1 éves kora körül még én is próbálkoztam vele.) 2. Ráadásul csak rontja a fogukat, valamint büdösebb lesz tőle a szájuk, mivel sokkal jobban a fogaik közé ragad, mint a száraz táp. Akkor már inkább időnként kapnak egy kis natúr főtt húst vagy akármi értelmesebbet és egészségesebbet, mint a nedves táp. Amúgy jelenleg két kutyám van és Brit prémiumot esznek már több, mint 5 éve. Ez nem rossz táp, egy jó közepes, de ha felakarom turbózni, nem konzervet adok nekik, hanem inkább húst, zöldséget, gyümölcsöt, joghurtot, akármit, amiben valóban van tápanyag és ehetik a kutyák és szeretik is. De, van, hogy hetekig kapják a szárazat úgy, hogy nem kapnak mellé semmit. Szépek, vidámak és eddig a legkomolyabb bajuk az volt, hogy az egyiknek egyszer toklász ment a fülébe. Nem vagyok jós, hogy tudjam meddig fognak élni, de már 5-6 évesek és egyenlőre még semmi bajuk.

Én nem adok nyerd húst, főleg nem táp mellé, mert valószínűleg nem viselné jól a gyomruk, meg egyébként sem bízom annyira a bolti husokban. Még a kutyáknak sem merem legalább egy kis főzés nélkül adni, bár nekik azért nem kell puhára főzni és nekik só se kell bele, van elég a tápjukban. Bármit is adsz, nekik semmit ne sóz meg pluszba, sőt, ha marad hús, amit magadnak főztél, sütöttél eredetileg, akkor lehetőleg inkább mos le róla annyi fűszert, amiennyit tudsz vagy szed le a bőrét ha lehet és azt ne add. Maradékkal azért nem jó etetni a kutyát gyakran, mert a mi ételünk hosszú távon túl fűszeres nekik. pl. A sok só nem tesz jót az érendszernek stb. Valamint, nem egy két dolog van, amit a kutyák nem is ehetnek, mert számukra mérgező. pl. hagyma, ami azért elég sok ételben van. Kis mennyiségben persze elbírják, de azért nem tesz jót hosszútávon, ha pl. pörkölttel etetjük. (Hagyma, só, bors, paprika... Akkor már érdemesebb inkább kivenni a húst belőle és lemosni róla a szószt ha lehet és csak azt adni.) Nem érdemes konyhamalacnak nézni a kutyát, mert utána meg többe kerül majd az orvosi költség. A nedves tápból, az ami tényleg jó lenne, az meg már szerintem nem éri meg, a gagyit meg jobb ha nem adod, mert csak rontod a száraztápot vele.

Nekem ez a véleményem. Annak idején én is sokat érdeklőttem és keresgéltem a témában.

2021. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!