Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig fog ugatni ha egyedül...

Meddig fog ugatni ha egyedül marad?

Figyelt kérdés
Új lakásba költöztünk, a kutyámnak úgy tűnik szeparációs szorongása van. Már több mint 2 hete itt van, eleinte csak néha néha hagytuk egyedül, alig pár percre, azt kibírta. Elkezdtük ahhoz szoktatni, hogy a kabát felvevés nem sétát jelent, nem foglalkozunk vele sem amikor elmegyünk, sem amikor megjövünk, csak mikor már megnyugodott. Ma hoszabb időre egyedül akartuk hagyni, de még az autóba sem ültünk be, már torka szakadtából ugatott. Van hangja, nem mertem ott hagyni mert a főbérlőink a lakásunk felett laknak. Előtte volt hosszú séta, jól elfáradtunk. Kezdek nagyon parázni, mert hétfőn iskola, kapásból 6:45-től 15:50-ig egyedül lesz, ha végig ugatni fog, akkor nagyon szidni fogják az anyukámat. Ezzel a módszerrel amit most csinálunk meddig tarthat míg megszokja az egyedüllétet? Sajna korábban relatív keveset volt egyedül hosszú ideig, nem szeret egyedül lenni, de korábban nem zavart senkit, most viszont fog. Fokozatosan próbáltam szoktatni, a lakás mellett állva 5 percet is kibírt, viszont mikor az autóhoz mentünk az 2 perc sem volt. Nehezítés, hogy az ajtó közepe üvegból van, látja gondolom ha lemegyek az utcába, vagy csak a ház mellett állok.
2021. jan. 8. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugy van. Elmegyek … a kutya ugat par percig … utana kuss van … ha haza jottem: orules :)


Nem tudom máshol, hogy megy.

2021. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire engedsz a hisztijének.

Biztosítsd róla, hogy visszajössz, simogasd meg és menj el. Nem kell visszamenni, rájön, hogy ha elmész, előbb-utóbb haza is érsz, nem dől össze a világ.


Viszont feltétlen szólj a lakóközösségnek, hogy lehet pár napig, egy hétig ez lesz, mert szoktatnod kell a kutyádat és ne kapjanak instant agyvérzést.

2021. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez nem tűnik valami jó módszernek.
2021. jan. 9. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!