Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon egy kutyát...

Magyarországon egy kutyát csak azért mert nem kell azért elaltathatják?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam hogy ilyenért nem lehet csak mondjuk betegség miatt. Mielőtt valaki megkérdezné nem szeretném elaltatni a kutyámat csak kíváncsiságból kérdeztem

2021. jan. 10. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez engem is érdekel...

Nem tudom, hogy ma hogyan van, de 1990-ben, a nagypapám kutyájához a szomszéd hívott egy állatorvost, tudta hogy nincs kulcsra zárva a kapu, beengedte és a nagypapámnak kiadva magát elaltattatta a kutyát.

2021. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalosan nem, de ha a "gazda" leadja gyepmesteri telepre, ott altatnak, ha x napon belül nem fogadják örökbe :(
2021. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Elméletben nem lehet, de van olyan állatorvos, aki megcsinálja.

Telekszomszédunk a közép-ázsiai juhász kutyáját altattatta el, elmondta az állatorvosnak, hogy a kutya agresszív, morog rá és a gyerekeire, nem bírnak vele, és nem is tudják senkinek odaadni, és elaltatta az orvos. Hogy ez igaz volt-e a kutyáról, vagy nem, nem tudom, de ő ezt mondta.

2021. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Vannak olyan felcserek igen. Magyarországon minden csak pénz kérdése sajnos.
2021. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Hivatalosan nem. Gyakorlatban sajnos lehet. Az ilyennek nem szabadna állatorvosnak lennie.
2021. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Mi tavaly találtunk egy kóbor 6 hónapos - 1 éves "kiskutyát" pitbullhoz hasonlított.

Vettünk neki pórázt és nyakörvet és kaját is. Majd elvittük az állatorvoshoz, hogy van-e benne chip, de persze hogy nem volt valószínűleg kirakták szegényt :(. Mivel kolisok voltunk/vagyunk így nem tudtuk hova rakni, az állatorvos sem tudta befogadni 1 éjszakára mert már volt olyan kutya nála aki nem tűrte el a másik kutyát... Felhívtuk a menhelyen, de telve volt, igy felhivtuk a rendőrséget (egyik ismerősunk mondta hogy neki segítettek ilyenbe) hogy segítsenek legalább 1 éjszakára fedél felé rakni (közben gazdát is kerestünk neki), majd a rendőrség mondta hogy hívjuk fel a tűzoltósagot hogy kell-e nekik a kutya vagy legalább fogadják be 1 éjszakára...

Már este fél 10 körül azz ismerősöm rendesen veszekedett, a menhelyesekkel, hogy milyen dolog az hogy legalább 1 éjszakára nem tudják befogadni és az hogy le szarják a kutyát (szó szerint nem érdekelte őket a kutya sorsa)...stb. Mi sem tudtuk befogadni mert vannak kutyáink. Aztán a gyepmesteri telep maradt ott mondták, hogy ha 2 hét alatt nem viszik el akkor altatnak. :(

2021. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

#3


Az megint más, ha a kutya közveszélyes. Akkor ellehet altatni, erre van törvény adta lehetőség is. Falunkba is történt olyan, hogy egy kutya éjszaka mindig kiszökött otthonról és portyára indult, megtámadott mindig valakit vagy esetleg más állatokat. Ő is ellett altatva, pedig nem volt beteg és a gazdája sem adta le a gyepmester telepen.

2021. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Van olyan orvos aki elaltatja az egészséges állatot is. De csak az én városomról tudok nyilatkozni, nevet nem írnék. Pénz beszél...
2021. jan. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

ma 13:46-osnak: írtam, hogy NEM TUDOM, hogy a kutya közveszélyes volt-e. Senkinek, semmi panasza nem volt rá soha, telekről nem járt ki. De amikor a gazdája ezt mondta (ami vagy igaz volt, vagy nem), az orvos SEMMIT nem kérdezett, egyből altatta.

Én, ha állatorvos lennék, azért csak kérnék valamit ilyen esetben. Bizonyítékot arra, hogy az a szerencsétlen kutya valóban halált érdemel.

Illetve, ha az orvost a legkevésbé is érdekli, hogy a kijelentésnek van-e valóságtartalma, legalább felhív valami állatvédő szervezetet, hogy nem tudják-e vállalni a kutyát. Vagy hatósági megfigyelést kér, hogy tényleg veszélyes-e. De ő első szóra, a tulajdonos állítása alapján altatott.

Én nagyon sajnáltam azt a kutyát. Nem ezt érdemelte szerintem. (sajnos csak utólag tudtam meg, hogy altatva lett)

2021. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

#7. Ez így van, csak ezt valahogy bizonyítani is kéne.

Például van, hogy megfigyelések tartják és az alapján döntik el, hogy a viselkedése tényleg olyan e, ami miatt altatni kell.

De van olyan állatorvos, legalábbis régen sok ilyet hallottam, hogy bemondásra “elhiszi” és altat.

A gazda meg esetleg csak azért mondja, mert már nem kell neki a kutya...

De ez ma már illegális, ettőlmég + pénzért biztos hogy van aki vállal ilyet.

2021. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!