Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki több éve kutyazik, kapott...

Aki több éve kutyazik, kapott mar el valaha betegseget kutyatol?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akar a fergessegre, kötőhártyagyulladasra, vagy bolha, rüh, gomba esetleg, persze a legtobbre van mar oltás, tabletta, spot on, csak kivancsisagbol kerdezem.

2021. jan. 11. 19:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10, az nem en voltam. 😃 Bar a macskaktol szerintem konnyebb osszeszedni ezt azt.
2021. jan. 12. 11:03
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Születésemtől kutyák közt voltam. Mellettük tanultam meg járni.

Soha nem kaptam el semmit.

2021. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

8# Mégis hogy kerül a kutyád a hüvelyedhez? Vagy mi úton fertőzne pont ott? Ekkora hülyeséget még nem is hallottam, nem beszélve arról, hogy a Streptococcusok az ember normál bélflórájának részét képezik, vagyis pl. a saját székletedben is megtalálod, de még a nyáladban is. Hasonlóan a kólibaktériumhoz (és másokhoz). Hogy ez patogénné válik, vagyis valahol fertőzést okoz, annak sincs semmi köze a kutyához, az immunrendszered állapotához és a testhigiéniához van köze.

Kis tájékoztatésul arról, hogy mi él bennünk: [link]


Szóval nem kell kecskéhez-kutyához kapni, ha Streptococcusos hüvelyfertőzésed van. Inkább átgondolni, hogy az altesti higiéniával minden rendben van-e, nem hordasz-e esetleg tangát pl., ami elősegíti a végbél eredetű hüvelyfertőzések kialakulását.

Ettől függetlenül a kutyázás után nyilván kezet kell mosni, főleg, ha ilyen mindent összeszedős fajta a kutya, de ne fogjátok már rá ezt a hülyeséget.

2021. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta vannak kutyáim, macskáim, patkányokat is tartottam és gyakran vagyok lovak között. Soha semmitől nem kaptam el semmit, pedig 30 elmúltam.


Ellenben az irodában a kollégáimtól rendszeresen elkapom az influenzát pl és a wc-re se merek ráülni a sok gombácsp.csájú miatt. 🤷‍♀️

2021. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!