Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha örököltem a mentális...

Ha örököltem a mentális betegségeket, hogy higgyem el, hogy valaha ki lehet ebből mászni?

Figyelt kérdés
Halmozottan mentális beteg vagyok, bipolaris depresszió, szoc fóbia, borderline, kenyszerbetegseg... a pszichológus egyelőre semmit nem ér, a gyógyszertől panikolok... az egesz családomban oroklodnek a mentális betegségek... szinte mindeki egyedül van, kapcsolat nélkül, depressziósak vagyunk, vannak akik alkoholisták, egy rokonom drogfüggő, öngyilkosság is volt. De aki igazán beteg, az az “apám” konkrétan nála betegebb, életképtelenebb szemetet meg nem láttam. 56 évesen a szülei házában él... nagyjából 7 mentális betegség jeleit fedezem fel rajta. Undorodom tőle es szégyellem. Képtelen beilleszkedni a társadalomba, egesz életében vagy bőgött, vagy üvöltött. Ilyen családi háttérrel mégis hogy jöhetnek ki ebből? Látom magam körül az embereket, a sikeresek 95 százaléka normális, sikeres családból jön. Folyamatos azon kattogok, hogy milyen undorító géneket örököltem es mennyi beteg, magányos ember van az amúgy is kis “családomban”. Mikor meglátok egy normális családapát, elönt a düh es az irigység. Ráadásul egyke vagyok, amit gyulolok, mivel így egyedül kell megélnem ezt a helyzetet.
2020. júl. 28. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha ilyen "összetételben" vannak mentális betegségeid, akkor a felsorolásból kihagytad a hipochondriát!


Másrészt az ÖRÖKÖLT mentális betegségeket eltüntetni nem lehet.

2020. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mekkora dolog, és haladás, ha már észrevetted ezeket az összefüggéseket az életedben? Az emberek nagyon nagy többsége észre sem veszi ezt, és egész életét leéli így, hogy nem látja a valóságot maga körül.

Jól indultál el, haladj szépen tovább, de ne dühből, hanem apránként bontsd le az életedet, mint egy hagymát: amikor egyet megfejtettél, fogj a következőbe.

2020. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Pszichológus nem diagnosztizálhat ilyenekkel
2020. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A skizofréniát lehet örökölni, a többire csak a hajlamot. Ez azt jelenti, hogy csak és kizárólag tőled függ, hogy olyan leszel, mint az apád, vagy teljesen másmilyen.

Engedd meg, hogy elmeséljem a kedvenc idevágó sztorimat. Tanmese, de a valóságban is megtörtént. Egy fiú ikerpár alkoholista apa mellett nőtt fel, de később elszakadtak, és önálló életet éltek. Megkeresték őket 20 év múlva, hogy hogyan alakult az életük.

Egyik fiú: - Apám alkoholista volt, züllött, shegfej, egyértelmű, hogy én is ilyen lettem! Nem lehettem más, mint ő!

Másik fiú: - Apám alkoholista volt, züllött, shegfej, egyértelmű, hogy én nem ilyen lettem! Nem lehettem ugyanolyan, mint ő!


Oké, ezt gondold át, és válassz, hogy te melyik fiú akarsz lenni. Én a másodikat választottam. Nekem is alkesz, stb volt az apám, én direkt, csakazértis másmilyen vagyok. Büszke vagyok rá, hogy semmiben sem hasonlítok az apámra, csak a vezetéknevemben.

Szorítok neked, hajrá!

2020. júl. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván pszichiáter diagnosztizált, aztán átirányított pszichológushoz, sőt azt is megmondta, hogy be is kell feküdnöm egyszer, meséltem az öngyilkossági terveimről es látott rajtam sebeket... Miért ne lehetne ilyen összetételben mentális beteg valaki? Amikor megkaptam az ambuláns lapot, pontosan azt láttam, amire számítottam, csak a “sima” depresszió helyett bipolaris vagyok, ezt nyilván nem tudom eldönteni otthon olvasottak alapján, azonban minden mast igen.

Sajnos nem a féreg “apám” az egyetlen mentális beteg, de ő egyszerűen annyira nem ebbe az életbe tartozik, olyan téveszméi vannak, hogy mar csak az ő gondolatától elkezdem bántani magam es sírógörcsöt kapok. Senkiről nem hallottam meg, akinek ilyen ennyire beteg apja lenne.

2020. júl. 28. 12:24
 6/9 A kérdező kommentje:

2es, igen, valóban látom az összefügéseket, minden összefüggést, kérdés, hogy melyik a rosszabb. Öntudatlanul betegnek lenni, vagy pontosan latni, hogy kinek milyen betegsége van a családban es latni, hogy milyen szinten kialakultak bennem is ezek a borzalmas betegségek...

En legalább képtelen vagyok a kapcsolata, az “apám” a gyógyszertárba nem mert bemenni 50 évesen, nem mert hozzászólni s pincérhez az étteremben, de gyereket csinálni, azt mert.. Ha az anyja nem nevelt volna fel helyette es neki kellett volna, ma lehet, hogy beszélni sem tudnék...

2020. júl. 28. 12:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ezek sosem fognak elmúlni, nem fogsz megggyógyulni belőlük. Csak annyit tehetsz, hogy megtanulod jobban menedzselni őket, együtt élni velük. Megérné elkezdened szedni a gógyszereket. Sokat segíthetnek.
2020. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha továbbra is megmaradsz és kitartasz a kutatásnál, és kíméletlen vagy önmagaddal szemben, akkor a megoldás ott fog kopogtatni nálad, és a segítség is vele együtt az ajtódnál. Csak maradj továbbra is ilyen kitartó, és figyelmes.Szedegesd továbbra is a hagyma héjait, hamarosan elérsz a belsejéhez is. De még nincs itt az ideje, még egy kis időnek el kell telnie.
2020. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7es, pontosan tudom, hogy soha nem foguk meggyógyulni, sőt 30 felett csak egyre rosszabb lesz... el sem tudom képzelni, hogy milyen érzés lehet mentális betegségek nélkül élni, pontosan ezért szeretnek véget vetni az egésznek... egyelőre meg ahhoz is gyáva vagyok.
2020. júl. 29. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!