Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kistermetű kutyákat miért...

A kistermetű kutyákat miért nem viszik sose futtatóba?

Figyelt kérdés

Szóval naponta 2-3 kutyafuttató mellett visz az utam, de kistermetű kutyákat kb sose látok bent,pedig a környéken van vagy 100 francia bulldog meg yorki meg bison meg stb stb kistermetű kutya, de őket csak pórázon látni mindig. Pedig ha arányaiban számolunk, a lépcsőházunkban van 5 kutya, abból 4 ksitestű, tehát 80% kistestű, de a kerületben kb ugyanez az arány, tehát 80% esély van arra hogy kistestű kutya legyen benn a futtatóba, 20% pedig hogy közepes vagy nagy. Mégis csak a nagyobbak vannak bent. Fú tudom hogy furán írtam le, de értitek a kérdést szerintem.

Ez miért van? Féltik őket? Ti is tapasztaltátok ezt?



2021. jan. 11. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én viszem, és jó nagy csapatunk van, többségében kistestűek.

Én meg nagytestűt látok ritkán, de ez azért van, mert nálunk hatalmas a futtató, végigterül a Duna mentén, és van egy évtizedek óta kialakult íratlan szabály, hogy melyik oldal a kistestűeké, és melyik a nagytestűeké. Lehet hogy nálatok is le van osztva, és valahová máshová járnak a pici kutyákkal.

2021. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem féltik őket. Nekem staffom van, még csak 15 kiló, fél éves sincs de már most nagynak mondják az emberek és nem merik a kicsiket hozzá engedni, pedig nulla aggresszió van benne, játszana mindennel és mindenkivel. Ezt el is mondom mindig, és sokan meg is értik hogy nem bánt, de mégsem engedik oda mert hú milyen nagy és összenyomja az ő kutyájukat. Bele se merek gondolni, mi lesz ha 25-30 kilós lesz, kb semmilyen kutyával nem fog tudni játszani, mert az összes mamapicibabuskája agyon van féltve, holott ötször olyan aggresszívak mint a nagyobb kutyák, pont ezért, mert nincsenek kutyák között.

A másik oka szerintem az (és itt előre leszegezem hogy nagyon általánosságban beszélek, nem minden kisebb kutyás ilyen), hogy a kisebb kutyák, pl a yorkie, bichon, chivava, stb, tehát a tipikus divatkutyák gazdái nem sokat tudnak a kutyákról. Csak megtetszett nekik egy fajta, random kiválasztották mert milyen aranyos (amivel nem lenne baj, ha megfelelően lennének tartva és nevelve ezek a kutyák), de szinte semmit nem tudnak róla. Sokaknak szerintem fogalmuk nincs, hogy egyáltalán nevelni kell egy kutyát, vagy hogy a kutyák akik az övéknél tízszer nagyobbak, azok tízszer engedelmesebbek, neveltebbek is. És ismétlem, nem minden kis kutyás ilyen, de én sajnos ezt vettem észre a nagy többségen, főleg lakótelepen, ahol mindenki 5 kilós kutyát akar, mert azt hiszi, a panellal való kompatibilitás mérettől függ.

2021. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kistermetu kutyakat pont a futtatoba viszik ... en nem tudom a 80 kilos kutyamat kivinni a futiba, mert mindenki sokkot kapna :)
2021. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Megeszi a nagykutya! :)
2021. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én vinném az enyémet (bolognese, kb 5,5 kg), csak elég messze van mindegyik, így "csak" simán sétálni szoktunk : D

Ő simán eljátszana egy játékosabb nagyobb kutyával is, én engedném is, majd lerendezik egymás között ha valami nem tetszik valamelyiknek (nyilván ahhoz, hogy ez ne agresszíven, hanem korrekt kutyakommunikációval tudjon lezajlani, normális, (jól) nevelt, szocializált kutya kell a másik oldalon is, aki megérti, ha a másiknak nem tetszik valami és ő is normálisan "szól", nem pedig széttépi a másikat)

2021. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
86%
Szerintem is azért van mert féltik. Volt 2 kisebb kutyám és nem mertem elengedni őket. A haláluk után vettem egy Border Collie-t, akit viszont már el merek engedni. Mivel annak a kutyafajtának hatalmas a mozgásigénye és én se tudok mindíg vele lenni. De örülök hogy kertes házban élünk, mert egyre kevesebb időm van vele foglalkozni a tanulás miatt.
2021. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Mert futtató nélkül is simán kimozogja magát. Ráadásul bárhol elengedik őket. Komolyabb kutyákat azért már ritkán szoktak utcán elengedni.
2021. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos több olyan kistestű kutyás gazdit ismerek, aki konkrét rossz tapasztalatok miatt a futtató közelébe sem megy. Nagy kutyák közé is akkor, amikor közös ismerős már leokézta, hogy az a nagykutya nem tahó.


És itt nem csak arra kell gondolni, hogy biztos agresszív a nagy (nyilván benne van a félelmek között), hanem véletlenül erősebben kap oda vagy a játék hevében letapossák, mert sosem tanulták meg, hogy a kicsire figyelni kell, finomabban kell vele játszani.


Esetleg nem veszik figyelembe a pici finomabb jelzéseit, hogy az adott szituáció nekik kellemetlen (pl. egy túl vehemens nagy) és ha egyértelmű jelzést adnak (morgás, vicsorgás odacsípés), abból balhé lesz. (A nagykutyások meg tovább panaszkodhatnak az idegbeteg kicsikre, mert Tysonka csak játszani akart.)


Ez részben az emberi empátia hiányára is visszavezethető. Láttam már yorkie gazdit sírni, hogy séta alatt kérés nélkül bevártuk a kicsit. De ugyanígy a saját rokonaim(!) képtelen voltak megvárni, amikor az enyém már idős volt és lassú. Pedig az lenne az alap, hogy odafigyelünk a másikra.

2021. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"hanem véletlenül erősebben kap oda vagy a játék hevében letapossák, mert sosem tanulták meg, hogy a kicsire figyelni kell, finomabban kell vele játszani."

Az a baj, hogy ezt nem lehet a nagy kutyákra fogni, nem az ő hibájuk, mert ha az összes kisebb kutyás gazdi félti a kutyáját és nincs odaengedve, akkor hogy várjuk el a nagytól hogy finomabban játsszon a kicsikkel? Hogyan tanulja meg, ha nincs rá lehetősége, mert a kisebb kutyások agyonféltik a kutyájukat? Sajnos ez egy ördögi kör, ha nincs a kicsi odaengedve akkor a nagy nem tanulja meg kezelni, ha pedig a nagy nem tudja kezelni, akkor a kicsi nem lesz odaengedve és sosem tanulja meg, és ez így megy tovább.

2021. jan. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kicsi és nagy kutyákat is látok futiban, csak nem feltétlenül egyszerre. Mondjuk itt több kisebb futtató van, illetve van egy nagyobb, aminek lyukas a kerítése (úgy értem, hogy több helyen rossz), na, oda pont a nagytestű kutyákkal szeretnek járni, a kistestűek kiférnek a kerítés lyukakon, így a kistestűeket oda nem viszik, pedig szerintem járnának többen is, mert az jó nagy terület.
2021. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!