Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kutyust...

Milyen kistermetű kutyust ajánlatokat egy 45 m2-es lakásba? Én csendes és nyugodt társasházban lakom.Az életvitelem is ilyen,egyáltán nem pörgök,szépen nyugodtan élem a napjaimat. Nyugdíjas vagy sok szabad idővel?

Figyelt kérdés

Kis termetű,csendes kutyát keresek lakásomba.

Az én életvitelem nyugodt és egyáltalán nem pörgős.

Nyugdíjas vagyok, sok szabadidővel.

Fontos,hogy egészséges és minden kötelezővel legsen ellátava a kutya.

Eszembe jutott a tacskó,vagy bolognese stb.


Sok mindent nem tudok,de örülnék ha megírnátoks,miket kell csinálni helyesen, hogyan,milyen ételeket vegyek amiktől nem megyek csődbe.


Imádnivaló a border collie is de az hosszú szőrű.

Kérlek,írjátok fontos tudnivalókat a fajtákkal együtt amelyik kutyusra esélyem lehet.



2020. nov. 23. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Tacskó, border collie aktív kutyák, aktív gazdinak valók.

Egy idősebb kistestű mentett kutya megfelelő lehet.

2020. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
2020. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Semmilyet. Lakótelepen én konkrétan tiltanám is a kutyatartást.
2020. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem írtam, faluban lakom az első emeleten
2020. nov. 23. 21:27
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menj el, és nézz szét a közeli menhelyeken. Én egy kicsit nyugisabb 2-4 év körüli kutyát javasolnék neked :) Így megmentesz egy életet.
2020. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Igen, én is azt szoktam mondani, hogy aki nem tudja milyen fajtát válasszon az nézzen körül menhelyen. Ott ismerik a kutyák személyiséget, viselkedését, jellemét, igényeit, és segítenek az igényeidnek megfelelő társat találni.

Ha menhelyről fogadsz örökbe, akkor nem egy hanem két életet mentesz meg. Egyet, akit hazaviszel, és egyet aki a felszabadult helyre kerül.


Mondhatnánk a buldogokat, mopszot stb., viszont ők egészségtelen fajták (pl.: egy angol buldog várható élettartama 6-7 év, pedig a kistestűek elélnek átlagosan 15-18 évig is).

2020. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkèpp fenőtt kutya kene neked menhelyről. De az a baj, hogy a menhely nem ad bizonyos kor felett (személyes velemenyem szerint ez egy idiótaság, de sajna sok helyen igy van :( )
2020. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha az étkezésétől félsz, hogy mennyibe kerül, akkor már alapból kiesik a fajtatiszta kutya, mivel ezek százezer forinttól kezdődnek, alatta csak fajtajellegű keveréket kapsz, ami beteges és az állatorvosi költségek lópikula az étkezéssel szemben.

Mindenképp menhelyet javasolok, olyan kutyát aki már nem szorul rehabilitációra, mivel írtad, hogy nem értesz hozzájuk.

Amúgy ennyi kikötéssel miért nem egy szobacicát választasz? Sokkal kevesebb gond lenne vele, nem kéne fagyban-hóban-esőben sétáltatni, tele van a menhely szebbnél szebb cicákkal, és még szakértelem se szükséges hozzájuk.

2020. nov. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Kölyköt nem adnak nyugdíjasnak, ami érthető is, de egy idősebb felnőtt kutyát menhely is kiadhat idősebb embernek, persze azok a menhelyek, akik nem keresnek a kákán is csomót, vannak normális helyek. Esetleg gyepi.
2020. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezt sem tudtam,hogy van külön szobacica. Az ilyenekről mit érdemes tudni?
2020. nov. 24. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!