Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Maga a kutya "beszerzése" még nem aktuális, csak véleményeket szeretnék.


Azon vacilálok melyik lenne a járhatóbb út számunkra. Volt már kutyám, nem egy, makacs, kicsi, nagy, rövis és hosszú szőrű is. Mind kezes, jó viselkedésű kutya volt kicsi korától fogva, nem sok gond volt velük. Viszont ők saját kertes házban és saját lakásban voltak tartva. Ebben a lakásban nem lenne szabad, hogy romboljon a kutya, így kezdetektől szobakennelbe szoktatnám. Sétálni napi 3-4x vinném ki, ha azt igényli akkor többet is, 2-3 óra sétát tudok biztosítani naponta, póráz nélküli futkározós lehetőséggel is. Fontos lenne, hogy a szobatisztaságot hamar megtanulja és ne jelöljön bent. Ez úgy nagyjából az elősztori.


Amin vacilálok, hogy fajtatiszta kutya legyen, vagy mentett és ha mentett, akkor felnőtt vagy kölyök. És ha fajtatiszta legyen akkor milyen fajta.


Nagyon félek keverék esetében, hogy kajaféltő lenne, rossz berögződései lennének, nem bírná a magányt és ilyenek. Na meg hogy nagyon zsákba macska és nem azt kapnám amire vágyom.


Fajtatiszta esetében attól félek, hogy a szobatisztaság és az egyedülléthez való szoktatás elcsúszna.


Nincs sok elvárásom, a behívhatósággal ne kelljen küzdeni, tehát nagy vadászösztönű kutyát nem akarok, ne ugasson feleslegesen, legyen kicsit lustább és rövidszőrű, figyeljen rám, ne derogáljon neki a parancsaimat követni. Rövid szőrű legyen, nem kozmetikás, max mudi méretű. Bulldogok, bull tipusúak, vadászkutyák kizárva. Na és ne romboljon, bár erre ott lesz a szobakennel.


Remélem érteni lehet mit szeretnék, tudom hogy nagyon sok múlik a nevelésen, de mégis vannak könyebben kezelhető és nehezebben kezelhető kutyék/fajták. Ti ilyen feltételek mellé milyen fajtát választanátok? Mernétek mentett kutyát bevállalni?


2021. jan. 12. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Az osszes kutya meg tudja tanulni a szobatisztasagot es az egyedulletet, nem ertem, hogy ennek mi koze lenne a fajtatisztasaghoz. Mindegy, hogy keverek, vagy torzskonyves. Viszont a szobatisztasaggal kolyok eseteben az elso fel ev talan a legnehezebb, bizony lesznek balesetek. Ha ez nem fer bele, akkor fogadj orokbe egy felnott, szobatiszta kutyat. Attol meg, hogy egy kutya idosebb, nem biztos, hogy traumatizalt, vertek es kinoztak, sokszor azert adjak csak orokbe a kutyat, mert mondjuk a csalad kulfoldre koltozik, es nem tudjak magukkal vinni.

Ha farasztod a kutyat, neveled, foglalkozol vele, akkor nem fog rombolni. En nezelodnek menhelyeken, facebookos csoportokban, jofogason, hatha lesz egy szimpatikus kutyus. Aztan, ha ugy erzed, nem passzolsz egyik kutyussal sem, akkor gondolkodnek el valamelyik fajtan.

2021. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akitakarsz ***** válasza:
6%
Szerintem a legfontosabb mindenképpen az hogy kölyök kutya legyen.
2021. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a kutyám, aki tegnap óta hivatalosan a szüleim kutyája lezz, soha nem rombolt, le volt mozgatva. Mikor áthoztam az új lakásomba, hogy 2 év útán újra velem lehessen, az első melónapon szétkaparta az ajtót és megrágott egy cipőt, sokkos állapotban volt szinte mikor haza értem. Szoktattam előtte, már vagy 1 hónapja ott lakott és előtte soha még kölyök korában sem rongált, most mégis elszállt az agya az egyedülléttől. Láttam hogy ez neki sem jó és a lakást is féltettem, ezért úgy döntöttem maradjon a szüleimnél, úgy is szeretik és gondozzák. Ez az incidens után rettentő nagy félsz van bennem, hogy még az a kutya is ilyet művelt akit 6 éve ismertem, kölyök kora óta nálam volt, hát mit várhatnék egy idegen felnőtt kutyától? A kölykökkel az a gondom, hogy bár nagyon szeretem őket, de kiforrotlanok, sok mindent kell megtanítani nekik amire most lehet hogy nem lenne megfelelő lehetőségem, és nem tudnék elég időt szentelni a szobatisztaságra, mert első időkben vele tudnék lenni, de 6 hét kevés lenne egy stabil szobatisztasághoz.
2021. jan. 12. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de szerintem felejtsd el a kutyát. Aki két (vagy több? nem derül ki pontosan) kutya után azt kérdezi, hogy melyik fajta szobatiszta, annak nem való kutya. A többi kételyekről nem is beszélve. Vagy akkor valld be, hogy nem volt még kutyát, ha ez a helyzet, nincs abban semmi...
2021. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egy felnőtt mentett kutya egyáltalán nem zsákbamacska, sőtt, ha többször eljársz hozzá, látni fogod, hogy milyen is valójában.


Menhelyen önkénteskedem, valóban sok kutyának van a múltja miatt valamilyen viselkedésproblémája, de ezt lehet látni és nem azt kell hazavinni.


Fajtatiszta közül, ami talán megfelel a kritériumaidnak a corgi jutott az eszembe

2021. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. #4 valamit nagyon félre olvastál.
2021. jan. 12. 18:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!