Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a hám jó? Többi lent

Ez a hám jó? Többi lent

Figyelt kérdés

[link]


Mivel még kicsi a kutya, nem vettem meg neki a hámot, mert rengeteget nő. Ilyen típusú hámot még nem vettem, ez megfelelő lenne? Sétához, utazáshoz.

Vagy inkább egy párnázott típusút vegyek?

A ti kutyátok szereti az ilyen fajta hámot?

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2021. jan. 12. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Megfelelő
A párnázott jobb
Mindkettő jó
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Kölyökkutyáknak nem ajánlott a hám viselése, az izületeit szétroncsolja.
2021. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam!

Kifejtenéd, kérlek?

Eddig abban a hitben voltam, hogy lehet neki adni, sok kicsin látok hámot.

2021. jan. 12. 18:00
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
En is hamot vettem a kiskutyamnak, gondoltam kimeletes lesz neki. Amikor elmentunk kutyaiskolaba, az oktato azonnal leoltott: "kovetkezo alkalomra rendes nyakorv legyen, nem szanhuzo kutya!" :)
2021. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Kiskutyának a hám azért nem jó mert akkor nyakörvben nem tanul meg sétálni, így rossz dolgok berögzülhetnek pl. húzás. Kutyaiskolában alap dolog hogy nyakörvet kell vinni. A hám nem roncsolja az ízületeit, ne aggódj.


Én nem szeretem az ilyen hámokat, szerintem a párnázott jobb. Nekünk két hámunk van egy fressnapf-os x back hám illetve egy julius k9 powerhám. Nekem az utóbbi sokkal jobban bejött

2021. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne pirosat vegyél, ezüstszínű jobb lenne.
2021. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Röviden annyi az egész, hogy először szokja meg a nyakörvet és a pórázt, majd tanítsd meg szépen láb mellett sétálni, majd amikor ez megvan akkor jöhet a hám, mert ha szépen sétál akkor mindegy mi van rajta. Amúgy kölyök korban azért nem ajánlják a hámot mert eldeformálja a kiskutya mellső lábait, de ez csak az "Y" típusú hámra vonatkozik.
2021. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nyakörvre van szokatva, csak majd utazáshoz szeretnék neki beszerezni hámot.

Nem a színe miatt, hanem a típus miatt linkeltem:D a kicsi színe a kék, a nagyé a narancs, szóval valszeg kék hámot fog kapni.


A kutyaovis dolgot megjegyzem, nem viszem majd oda csak nyakörvben.

A sétát amúgy is nyakörvvel akartam tanítani neki:)

Nézegetek még a hámok között, köszönöm szépen a segítséget :)

2021. jan. 12. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

3 kutyám van, mindegyik ilyen hámot hord. A legbiztonságosabb típus, mindenhol a kutyára lehet igazítani, sosem bújtak még ki belőle. Kényelmes, nyáron sem melegíti pluszban őket, télen ruhára is jól feladható. Én csak ajánlani tudom.


(3 hónapos koruk óta hordják, semmi baja a válluknak, nem húznak pórázon. Nevelni kell őket és akkor hámban sem fognak húzni. Érdekes oktatók lehetnek, ha hámban nem képesek tanítani egy kutyát)

2021. jan. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Úgy értettem, hogy a hám kifejezetten munkaeszköz, nem véletlenül használják szánhúzó, és egyéb munkakutyáknál. Mert a hám úgy illeszkedik a kutya testére, hogy az a lehető legtöbb erőt tudja kifejteni munkavégzés során (jelenesetben séta). Illetve az izületeinek sem tesz jót, mint említettem az utóbb. Persze sokan kényelmesebbnek érzik a hámot, mert arra hivatkoznak hogy nyakörv viselésénél majd megfojtja magát a kutya. Itt elfeletkeznek arról a dologról, hogy meg kell tanítani a kutyát a helyes sétálásra, olyankor érdemes hámot használni. Ha megtanulta, hogyan kell helyesen sétálni akkor jöhet a nyakörv. A sok gazdninak meg egyszerűbb rávágni, hogy a kutya megfojtja magát a nyakörv, minthogy megtanítsák neki az alapokat. Meg irányítani hámban képtelenség a kutyát. A nyakörv és a póráz segítségével kisebb mozdulatokat tudsz ejteni amire a kutya fel tud figyelni.

Le lehet itt pontozni, de az igazság akkor is ez. Forduljatok szakember felé ő is ezt fogja mondani :)

2021. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hámoknál nagyon oda kell figyelni mert bizonyos típusok, mint a K9 hám is lefogja a kutya vállait elöl és deformítást okozhat, ráadásul ha húz akkor még rosszabb neked is meg a kutyának is.


Valahol volt egy videó mennyire más a kutya mozgása bizonyos hámokban, abban nagyon látszik, hogy sok hám gátolja a kutyát a kényelmes mozgásban.


Utazáshoz viszont olyan hám kell ami esetleges fékezéskor kényelmesen megfogja a kutyust, amit linkeltél az nagyon a nyak részen van és ha rosszul helyezkedik a hám akkor az nem lehet kellemes ha megrántódik ahogy előrevágódik a kutyus (gondolom be is akarod kötni). Egy K9 fazonú viszont talán lejjeb van és a húsos mellkas részt nyomná meg ami talán kevésbé kényelmetlen, esetleg még az Y hám lehet jobb.

2021. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!