Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van biléta a kutyád nyakörvén?

Van biléta a kutyád nyakörvén?

Figyelt kérdés

Akartam venni bilétát, de pofátlanul drágának érzem, és a legtöbb csúnya is. Lakásban lakunk, elszökni nem tud, természetesen chipes.

Nektek van biléta? Hol vettétek? Van haszna?


2021. jan. 13. 08:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
10%
Biletanak egy haszna van ... kiveri a masik kutya fogat vehemens jatek kozben.
2021. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11%
Bileta utan jott a chip, ami foloslegesse teszi a bilatat ... XXI.szazadban ha tobbre vagysz a chip nyujtotta biztonsagnal, akkor teszel a kutyara gps nyomkovetot es a mobilodon latod merre csavarog a kutya.
2021. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
88%

#10 es nem tudhatod milyen helyzetbe kerülsz, lehet az pár ezer forintos biléta menti meg a kutyád életét. Illetve nem szivatod a megtalálót, hogy magánál tartsa az esetleges saját kutyái mellett a tiédet, amíg chip leolvasóhoz jut. Átéltem, 3 kutyám mellé kellett elszállásolnom nem egyszer náluk jóval nagyobb kutyákat, mert állatorvos zárva, közteresek már nem dolgoznak. Ahelyett, hogy megcsörgettem volna a bilétán lévő telefonszámot és a gazda máris visszakaphatta volna. Chip szép és jó, de leolvasó nélkül szart sem ér.


Én sem gondolom, hogy valaha ténylegesen szükségem lenne a bilétáinkra, de azt az 1500 forintot, amit fizettem számomra bőven megérte. Vannak olyan kutyák, akik idegenekkel bizalmatlanok, megfogni sem lehet őket. Már az is szuper, ha esetleg a bilétát le tudják olvasni (érintés nélkül) és tudják tájékoztatni a gazdát, hogy éppen merre jár a kutyája. Én legalábbis ilyen helyzetben már azért is hálás lennék.

2021. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
83%

#10-es szerinted minden háznál van chip leolvasó?

#12-es biléta sose lesz felesleges, bilétás kutyák hamarabb hazakerülnek mint a csak chippes társaik

#11 ez baromság

2021. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
25%
A vadaszt nem erdekli, hogy van-e a kutya nyakaban bileta (nem is latja) ... de ha a kutya egyedul csatangol a termeszetben, akkor lelovik. Biletatol fuggetlenul a kutya volt, ... nincs!
2021. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%

#16 os. Nem kell meggyőzni, de legalább baromságokat ne állíts... A biléta hasznos és ez nem szubjektív vélemény, hanem tény. Ha netán rosszul leszel, baleset ér és a kutyád közben elkóborol, akár sokkos állapotban, valaki jófej ember megfogja, máris hívhat téged vagy a hozzátartozódat (attól függ mit iratsz a bilétára) és visszakaphatod, ahelyett hogy mondjuk órákat várnának chip leolvasóra és neked közben halvány lila forgalmad sincs merre lehet éppen a kutyád.


(ütöttek már el embert, akinek sokkos állapotban elrohant a kutyája. Szerencsétlen villamoson megkéselt fiúról, akinek leugrott ijedtében a kiskutyája, ő pedig meghalt, nem is beszélve... Kívánom, hogy senki ne kerüljön ilyen helyzetbe, de nem lehet mindenre felkészülni)

2021. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
+ a chip is elromolhat. Ritkán, de előfordul.
2021. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Fressnapfban 2000korul van egy bileta es a gravirozasert nem kell fizetni.
2021. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
36%

[link]


... jo kutya nem hagyja ott a gazdajat!!!

2021. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
34%
2021. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!