Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy tenyésztő úgy ad...

Ha egy tenyésztő úgy ad kutyát hogy törzskönyvvel vagy anélkül, akkor amelyik kutyának nincs törzskönyve az beteg vagy van valami “hibája”? Val@laki tudn@ ebben segíteni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nem tenyésztő az illető. A törzskönyv jár, nem választás kérdése. Ugyanúgy, mint az oltási könyv.
2021. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
63%
Szerintem, ha nincs törzskönyv, az nem jelenti feltétlenül azt, hogy a kutya beteg. A törzskönyv nem garancia, a betegségek nem válogatnak.
2021. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Amelyik tenyésztő ad kutyád törzskönyv nélkül, az a szaporító. El kell kerülni, valószínűleg lódít elég sok dologban. Kaphatsz fajtajellegű kölyköt tőle, sokkal magasabb áron, minthogy reális volna, aztán jön a lutri, hogy van-e valami genetikai problémája, ideggyengesége, öröklött betegsége...

Hiába drágább a rendes (!) tenyésztőtől vásárolt, ott megfizeted a kicsikkel való törődést, az egészségügyi ellátásukat, a minőségi táplálásukat, a szülők egészségügyi szűréseit, stb.

2021. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. jan. 13. 14:03
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

1# Kiegészíteném: van olyan tenyésztő, amelyik nem adja ki a gazdának adott kutya törzskönyvét. Ettől függetlenül az ki van váltva, csak éppen magánál tartja. Ez általában hobbi célra eladott kölyköknél fordul elő, és nem ritkán ivartalanítási kötelezettség is jár vele.


Kérdező: egy valódi tenyésztő az alom összes kölykére kiváltja a törzskönyvet, viszont bizonyos esetekben - ide tartoznak bizonyos hibák is, pl. a fajtának nem megfelelő színhibák - nem törzskönyvet, hanem csak valami a származást igazoló egyéb iratot kap (ennek most nem tudom, mi a hivatalos neve). Ilyen akkor szokott előfordulni, ha egy-egy kölyök olyan hibával rendelkezik, ami miatt nem törzskönyvezhető - ez lehet egy színhiba is, hogy ne gondolj mindjárt valami vészesre. De minden tenyésztőnél született pároztatásból minden kölyöknek kell legyen valamilyen származási igazolása. ha nincs, akkor az valóban nem tenyésztő, vagy az adott pároztatással nem stimmel valami (pl. hallottam már olyat, hogy véletlenül befedezte a szukát egy másik kan és nem lehetett eldönteni a kölykök származását - mondjuk ez régen volt, manapság már létezik erre is genetikai teszt).

2021. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értettem mert kennel névvel találtam a “tenyésztőt”
2021. jan. 13. 14:08
 7/20 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint szapis.
2021. jan. 13. 14:08
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Hol? Neten? Mert én is csinálhat két perc alatt egy facebook oldalt vagy honlapot magamnak XY kennel névvel, sajnos ez semmit sem jelent. Egyébként van olyan, aki ad törzskönyves kutyát is, amiket tényleg visz szűrésekre, meg törzskönyv nélkülieket is, és azokat olcsón adja. De ezek attól, hogy van hivatalos tenyészetük, még lényegében szaporítók, hiszen csak a pénzért csinálják. Azt szokták mondani, hogy a valódi tenyésztő nem tud és nem is próbál megélni az almokból. Ugyanis max évente egy alom lesz pl. egy kutyapártól. Ez is rengeteg anyagi kiadással jár, max egy részét visszakapják a kölykök árából. A szapik meg rámennek, hogy ne kelljen már dolgozniuk, inkább eladnak egy rakat kölyköt az évben. Az egyik a minőségre megy, a másik a mennyiségre.
2021. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Facen találtam ja.
2021. jan. 13. 14:13
 10/20 anonim ***** válasza:
10%
Valamire is hasznalhato 'A' minositesu torzskonyvet csak az elsoszulott kiskutyak kaphatnak ... a tobbinek csak fajtat igazolo torzskonyve van, de ennek a kiallitasa is pezbe kerul. Ha valakinek nem muszaly a torzskonyv, akkor a tenyeszto nem allittatja ki az orvossal. Ennyi ... nem kell tobbet belegondolni.
2021. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!