Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beaglet lehet ilyen időben...

Beaglet lehet ilyen időben állandóan kint tartani?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
NEM!!!
2021. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
18%

Simán,normális helyeken a kutya helye kint van.

...nem pedig a házban, olyan lesz a lakás mint az állatkert,igénytelen.

2021. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

A beagle abszolút lakáskutya. Igénye van a folyamatos gazdi jelenlétre, ráadásul rövidszőrű és kistestű.

Mielőtt valaki rákezd: egy jó érzésű embert se érdekel, hogy kinek a szomszédja/ nagyanyja/ fodrásza tartotta kint és de hűdejólelvolt a kutya. A kutya valószínűleg mást mondana, ha tudna.

2021. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Kell neki egy meleg hely azért. Az én beaglem 17-18 fokos garázsban van, ott van a "székhelye", de van kutyaajtója, akkor megy ki, amikor akar. Viszont ilyen hideg időben, általában csak a foteljában összekuporodva alszik, csak akkor megy ki, ha valakit meg "kell" ugatnia.
2021. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Nekem volt beaglem, mindvégig kinti kutyus volt. Bélelt, hőszigetelt kutyaháza volt, és nem fázott.

Azt pedig hogy nem fázott, onnan tudjuk, hogy mindig energikus volt. Ha reszketett vagy fázott volna, benti kutya lett volna. De ha be is engedtük, egy idő után kiment és nem akart visszajönni.

2021. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
kutyaházba egy pokrócot, meg a bejáratát valami lengő dologgal lefedni mint a hűtőházakban, és nem fog fázni a kutya kint se...
2021. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Inkább legyen bent.
2021. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha abból indulok ki, hogy a vadászkutyákat bent tartották, inkább bent jó neki, szabad kijárással esetleg.
2021. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A beagle rövid szőrű arisztokrata vadászkutya, és az arisztokraták bár nem a szobában, de a fűtött kastélyban tartották a kutyáikat. Persze voltak vadászni, de nem folyamatosan voltak oda. A rövid szőre körülbelül annyit véd, mint rajtad egy vékony ruha.

A parasztok tartották kint a kutyáikat, mert házőrzésre használták, kellett jelző, ha megy valaki stb., De ha megnézed ők a szőrükkel is alkalmazkodtak a kinti tartáshoz (pl. puli, komondor, stb.).

Az a gond, hogy az arisztokrata réteg eltűnésével Magyarországon a kutyatartási szokásaik is eltűntek, és a parasztok, jobbágyok állattartási kultúrája maradt fenn, akik haszonállatként kezelték, az esetek többségében még orvosi kezelést sem kapott a kutya ha beteg volt.

Persze azóta már változott a állattartási kultúra, de még mindig nagyon lehet érezni, hogy a régi berögződések jelen vannak. Többek között van aki a benti tartásra kitenyésztett kutyákat is kint tartja, mint anno a parasztok, akik ilyen fajtákat nem is tartottak.


Egyébként szerintem meg a kutya manapság már társállat, és a társunkat nem zárjuk el magunktól az udvarra. Persze én erre kitenyésztett fajtát is tartok, egy kistestű palotakutya keverékem van. Természetesen nem mindenki gondolja úgy ahogy én, és ezt meg is értem, de vannak a kinti, és a benti tartásra kitenyésztett kutyák, és közöttük különbséget kell tenni.

Viszont a benti tartás, ahogy sokan gondolják nem abból áll, hogy bezárom a lakásba, hanem napi többször rendszeresen vinni kell sétálni, játszani, foglalkozni vele.


Szóval a kérdésre a válasz, hogy a legjobb neki fűtött helyen, a családja közelében. Építhetsz neki fűtött, bélelt házat, de attól tartok, hogy szeretne majd a közeledben lenni, és nem fog bebújni. Persze mellette az udvarra is kijárhat, lehet kinti-benti, de szerintem ha ő dönthetne, akkor inkább a meleget választaná. Persze, ha mindig tiltva volt, hogy bemenjen, akkor lehet, hogy nem mer elsőre bemenni, de nem azért, mert a rövid szőrével annyira imád kint lenni a hidegben, hanem azért mert fél, hogy kikap.

Egyébként most hol tartod a kutyust?

2021. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es: gyönyörűen összefoglaltad, öröm volt olvasni! :) Maximálisan egyetértek.
2021. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!