Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak belém kötnek bele állandó...

Csak belém kötnek bele állandóan, ha kutyával vagyok?

Figyelt kérdés

Fővárosban lakunk, sokszor egy utcát nem tudunk megtenni anélkül hogy hozzánkszólnának, már ezt is utálom, de mindegy ez még a jobbik eset.

De rengeteg kötöszködő, okoskodó, megvénhedt, unatkozó személy is folyton betalál.

Példák:

-Ne itt sétáltasd a kutyád (házunk előtti út, minden nap muszáj ott elmennem, mert ne adj isten itt lakom??)

-Látom első kutya! A pórázt rosszul fogod! (wtf, azért mert nem úgy fogom ahogy pl egy munkavizsgán elvárják? Hadd döntsem már el hogy hogy fogom)

-Miért láncon van, fáj neki! (nem fojtásra kapcsolt fojtónyakörv, de véletlen se ránt bele, mert tudja hogy az nem kellemes, de amúgy se akarnék utánarepülni egy 30kg-os kutyának flexin meg textilpórázon...)

-Miért pórázon van? Nincs jól megnevelve? Kötélen az öszvér van! (na ez a kedvencem, hű, talán mert kötelező a póráz közterületen?)

-Miért ivartalan? Rátenném az ugyanilyen fajta kanom. (erre szerintem már nem is mondok semmit inkább mert letilt a gyik.)


Most ezek jutottak eszembe amiket meg szoktam kapni.

Nyugtassatok meg hogy nem csak velem történnek ilyenek. Persze eddig nem álltam le vitázni, de lehet el kéne küldenem az ilyeneket melegebbre. Vagy ilyenkor ti mit csinálnátok?



2021. jan. 1. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb: Pisil a kutyám, erre az ablakból kiordibálnak: Össze kéne szedni -.-

A "minek erre sétáltatod"-at mi is megkapjuk rendszeresen. Erre azt szoktam mondani, hogy "csak", vagy ha úgy mondják, hogy "ne erre sétáltasd", akkor arra azt szoktam, hogy "nem magánterület".

Vagy, hogy ne hozd erre, mert nem szereti a kutyám, arra azt mondom, "az én kutyám normális, ha a magáé nem, akkor vigye odébb maga". (Nehogymár nekünk kelljen mindenhol kerülgetni a neveletlen kutyákat!)

2021. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is 30+ kg a kutyam,lanc nyakorvecvan. De nem fllytora teszem. Megtanitottam hisszu honapok alatt,h ne huzzon. Kifejezetten eros kutya.


Nekem nem szolnak.


Nekem meg mindig dicserek vagy simizni akarjak. Pedig nem egy jatekkutya kinezetu 😂

2021. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
A ne erre sétáltasd mondatot én is sokszor megkapom.A ne ide sz*rasd a kutyát is. Mindig felszedem,és ott a zacskó a kezemben,de azért beszólnak.
2021. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Szukaknal gyakran osszetevesztik a pisilest a kakilassal, en is hallottam mar ilyen problemarol. Nem is ertem, nehanyan azt hiszik a szukak is emelt labbal pisilnek??? Tudom, van olyan is, de nem ez a jellemzobb.

Nekunk meg nem nagyon szologattak be, paromat bszogatta meg Obudan egy neni, hogy minek rangatja a kutyat es ez kinzas. Hat, az o kutyaja a 3 meter szeles jardat a kiengedett flexin ugy elfoglalta, hogy el sem lehetett ferni. A kutyaja agressziv volt, kitamadott mindenre, ami eloleny volt, meg szep, hogy elhuzom a kutyat a fal melle biztonsagba. Ugy utalom az ilyeneket.

Nekem a legtobb problemam azokkal van, akik szerint minden allatkinzas, ami buntetes (pl. rovidre fogas, fordulasos modszer huzas ellen, halti) vagy neveloeszkoz (peldaul a fojto, ami szerintem egy baromi eros problemas kutya nevelese alatt teljesen jo eszkoz, ha megfeleloen hasznaljak, nem art a kutyanak). Emellett meg a kutyanak mindent szabad gazdikkal van tele a tokom, tegnap is a Varosligetben elhuztam magam melle a kutyakat jelezve hogy nem akarunk bandazni, de hat persze a teljes jardaszelessegben cikazo flexis tacskot rank engedi azert is. Nincs annal idegesitobb, mint mikor kozvetlenul melletted mennek el es egyszercsak kiengedi a porazt, mert a kutyaja oda akar menni az enyemhez, eselyem sincs elhuzni onnan, vagy a gazdaitol 500 meterrel elorebb halado feled rohano kutya, akit nem tudnak behivni, dominalja az enyemet es meg neki all feljebb, amikor figyelmeztetem arra, hogy a kutyaja pofatlanul tolakodik, tornyosul az enyemek fole aztan kapar. Jajj, hat o mindig ezt csinalja, nem jelent semmit, jon a valasz.

Vegezetul a kutyaszar szethagyok vannak meg a feketelistamon, ebbe inkabb bele sem kezdek 😂

2021. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy város, lakótelepen nincs annyira ilyen beszólás az utcán, de a lépcsőházból nem tudok úgy kijutni, hogy ne szóljanak be, hogy allatkínzás lakásban tartani, meg miertnincs rajta szájkosár. Az enyém egy labrador amúgy, akit kisbabák is simogatnak a téren és akkor se bántana, ha ütni kezdené valaki.

Nálunk nagyon durva probléma, hogy nem szedik össze a kutyagumit. Naponta 6szor lépek bele. De a múltkor akkorába léptem, hogy a lábam komplett lenyomata benne volt és körben még kibuggyant.


A többi gazdi beszól, hogy miért nem engedem el játszótér, óvoda és iskola mellett.


Egyszer mégis elengedtem játszani, akkor odaszaladt a másik kutyával két nénihez, és csak megszagolták őket, de amit kaptam az túlzás volt. Bocsánatot kértem, megfogtam a kutyát, elmentünk. Tudom nagyobb testű, fekete, meg lehet ijedni... De az a stílus, meg durvaság, amit kaptam.... Nagyon gáz volt.

2021. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én még szerencsés vagyok, csak jött ki egy öregasszony a házból, hogy miért most sétáltatok (délután 3 körül), amikor alszik az unokája? :D Eközben a kutyám szépen sétál mellettem, az övé meg ott hőbörgött a kapujukban az utca másik oldalán...


Általában csak rámosolyognak a kutyámra, néha megkérdezik, németjuhász? Mondom, majdnem... malinois :D

2021. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én falun lakom, sokszor megdícsérnek, hogy milyen jól nevelt, szép kutyáim vannak :)


13 év alatt kétszer szóltak be talán(ne sz#rjon a fűre és, hogy miattam ugatat a kerítés mögött a kutyája...)

2021. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hala Istennek, amiota elkoltoztunk a fovarosbol, nem talalkozunk ilyen vadbarmokkal.
2021. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!