Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öt éves vizslánál hogyan...

Öt éves vizslánál hogyan kezdjünk neki a fogyókúrának?

Figyelt kérdés

Három vizslánk van közülük kettő teljesen jó súlyban van az egyikük viszont 29-31kg körül van, ő Lujza.Muszáj lesz egy kicsit lefogyasztani, de nem tudjuk mit csináljunk.Napi 290-310g száraztápot kapnak és rizses húst két részletben.Délelőtt csak egy kisebb adag tápot, majd este a maradék táp és a rizses hús.Amikor sétálni megyünk velük akkor általában nem pórázzal sétálnak, erdőben és legelőkön szoktak leginkább tehát ilyen téren eleget mozognak.Viszont javarészt bent vannak a lakásban és ha ki is mennek az udvarra akkor Lujza kint is ugyan azt csinálja mint bent, fekszik vagy alszik.A másik kettő itthon is folyamatosan mozgásban van.Nem tudjuk itthon mozgásra bírni, mert ha bármilyen játékkal próbáljuk felpürgetni akkor néhány perc alatt megunja.Ő csak akkor szokott szaladni ha sétálunk, akkor viszont nagyon sokat, azt élvezi nagyon.

Kaja ügyben az lenne a kérdés, hogy fokozatosan csökkentsük neki a mennyiséget, vagy egyszerre egy nagyobb lépésben?Inkább a táp mennyiségéből vegyünk el vagy a rizseshúsból?


Előre is köszönöm!



2021. jan. 14. 11:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.Nem kap egyébként "házi kosztot".A rizses hús amit kapnak az csak nekik készül.Rizs,csirke,alkalmanként disznóhús.A gond a táppal az, hogy nem szívesen eszik meg.Rengeteg táppal próbálkoztunk már ameddig új addig eszik, aztán megunják.Ezért vezettük be a rizst és a húst.De akkor ezt megpróbáljuk elengedni és csak a táppal etetni.

Egyébként a másik két kutya kosztját nem eszi meg, szem előtt vannak kaja közben.

Köszönöm a sok választ!


Kedves 6-os!

Nem a kutya lustaságára fogtam, de fontosnak tartottam megjegyezni, hogy átlagban jóval kevesebbet mozog mint a másik két kutyám, ha már diétáról van szó aminek része a mozgás is.Arról pedig nem is szeretnék véleményt írni, hogy ebből a kérdésemből miért utalsz arra, hogy neveletlenek a kutyáim és én is egy "tapló vizslás" vagyok, jelentsen ez bármit is.Csak mert segítséget kértem még nem kell hülyének nézni, köszönöm :)

2021. jan. 14. 14:33
 12/13 anonim ***** válasza:
37%
Ne hagyd, hogy valogassanak. Nem eszik meg a tapot? Oke, akkor elveszed toluk, majd a kovetkezo etetesnel megkapjak. Egy kutya sem hal ehen kaja mellett, max 1 napig akkor koplalnak, ha nagyon makacsak, de elobb-utobb enni fognak.
2021. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Válogatást ne engedd.


1-2 napig nem esznek semmi bajuk nem lesz,főleg a kövérnek nem.

Napi 2 étkezést is csökkentsd 1 re.


Este eléjük rakod a tápot 5 percig ott hagyod ha nem nyúlnak hozzá,felveszed,majd másnap vacsira ugyan ez. Addig kell csinálni míg meg nem eszik.


Kövérnek vedd lejjebb a kaja adagot,mondjuk 280 grammra és semmi plussz.

Ha szépen fogyni kezd maradhatsz ennél az adagnál,de ha még mindig fogynia kell még mindig lejjebb veszed.

Nem mozog eleget valószínűleg így neki sok a napi kaja mennyiség.

Bár szerintem ahogy a rizses húst elhagyod szerintem az ő súlya is befog állni főleg,ha válogat és pár napig nem fog enni.

2021. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!