Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon a kutya handlere/h...

Kiállításon a kutya handlere/handlingje mennyire befolyásolja az elért eredményt?

Figyelt kérdés
Egy jó handlinggel, groominggal rendelkező kutya maga mögé utasíthat olyan kutyákat is, akik esetleg nála jobb minőségűek vagy ennyire azért nem számít ez? Volt már ilyen tapasztalatotok kiállításon?
2010. aug. 14. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Azért beszélhetünk magyarul is itt, de mindegy...

Amúgy igen, ennyit számít, szerintem egy jól felvezetett, stb kutya jobb helyen végezhet mint aki szebb de nincs olyan jó reklámja.

2010. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Igen. Sokszor. Sőt!
2010. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap beszélgettem egy barátommal, aki kutyafotósként dolgozik, és találkozik Handlerekkel gyakran. Azt mondta, hogy van egy olyan srác, aki az ő kutyáját úgy fel tudja vezetni, hogy olyan szépnek sosem látta még, míg a srác kollegája, egy csaj pedig kevésbé szépen. Tehát mindenképpen van különbség. De azt is mondta, hogy ez azért ilyen öngerjesztő is, mert ha valakiről tudják, hogy jó handler, akkor jó kutyákat adnak neki felvezetni, amivel könnyű nyerni, és mivel nyer, még jobb handlernek tartják, és még jobb kutyákat kap.


Olyan szempontból nagyon is számít, hogy egy jó handler tudja úgy vezetni a kutyát, hogy a mozgásában kevésbé mutassa a gyengéit, míg egy nála jobb kutya rosszabb handlerrel lehet, hogy mutatja a maga hibáit. Tehát múlhat a győzelem a handleren.


Csak azért jártam ennek utána, mert pont a múltkor egy kérdésnél én is hitelenkedtem, hogy valaki nem tudja felvezetni a saját kutyáját, az milyen gáz.

2010. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Sokszor csak azért nyer a kutya, mert egy ismert handler kezében van. Neki érdeke, hogy nyerjen, mert az alapján fizetik. És ezt a bírók is tudják.
2010. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A kutya ringdresszúrája és egész kiállítási felkészítése igen is sokat nyom a latba... lévén, ha már ennyire angolozol, a kutyakiállítások angol neve sokkal találóbb, mint az magyar... Dog Show... és manapság már a SHOW-n van a hangsúly. Lehet egy kutya akár mennyire jó anatómiailag, ha a bemutatása , megjelenése nem megfelelő...

Viszont a handler részben egyáltalán nem értek egyet...

2013. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!