Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazás kutyával?

Utazás kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két kutyám van, egy 3 hónapos és egy 9 éves.

A kisebbik hozzá van szokva az autóhoz, utazott már kb 3-4x.

Szeretnék túrára menni velük, nyilván normál keretek között, az idősebbik kutyára való tekintettel.

Múltkor beültettem őket a kocsiba, a nagy egyből lefeküdt, nem igazán akart mozdulni onnan(az akkor megérkező védőhuzatot és biztonsági öveket próbáltuk ki).

Szerintetek kínzás egy idősebb kutyának utazni? Mert semmiképpen sem szeretném rossz helyzetbe hozni. Először persze kisebb távokkal kezdenék, például csak a városon belül.

Ahhoz képest, hogy kilenc éves, bírja a kicsit hosszabb sétákat is, pihenővel szerintem többet is tudnánk menni. Játékos, mozgékony kutyus.

Nem szeretném őt otthon hagyni, miközben a kicsivel éppen kirándulunk.


Van olyan gyógyszer /vitamin, vagy akármi hasonló, ami gyógykészítmény és az autós rosszullét ellen van? Főleg ami nektek bevált.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2021. jan. 16. 16:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Jó elgondolás a fokozatosság, de én úgy kezdeném, hogy először csak beültetném, majd ha ez látszólag nem zavarja/tetszik neki, akkor beindítanám az autót miközben bent ül, ha már ebbe is belenyugodott, akkor elkezdenék vele gurulni (akár ahogy írtad pár utcát a boltba), innentől kezdve már te látod, ha nincs problémája akkor sem ha gurul az autó és mentek, akkor már konkrétan nyert ügyetek van és mehettek kirándulni. Az első egy-két kirándulás után úgyis össze fogja kötni az autózást azzal, hogy mekkora jó buli, és szuper helyekre mentek, így valószínűleg boldogan fog bepattanni az autóba.


Az én kutyám kb 12 hetes kora óta napi szinten autózik, mi így szoktattuk hozzá, most egy éves múlt és imád autózni, tudja, hogy jó helyekre megyünk, simán bírja a 2-3 órás utakat is kiszállás nélkül (messzebb még nem voltunk, hiszen tavaly nem volt lehetőségünk a covid miatt külföldre menni).

2021. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Először majd meglátjuk, hogy viseli. Ha kicsit szorong, lehet kipróbáljuk azt a gyógyjészítményt amit írtál. Nem is hallottam még róla, pedig sajnos fél a viharoktól és a tűzijátékoktól is.


Az utolsónak is köszönöm, megfogadom a tanácsaitokat:)

2021. jan. 17. 08:52
 13/14 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem, ott van több hasonló termék is, meg alapvetően jó az állatgyógyászati termékek terén a kínálatuk.

Ha jól fogja viselni az utazást, nem kell, de van a kutyáknak is utazási betegség, mint embereknél. Amúgy ha nincsenek rázós utak, az enyém nagyon szépen tömegközlekedik, de az autóval valószínűleg volt rossz tapasztalata, esetleg kidobhatták, ezt a fajtamentés sem tudta, meg az idi sem, akihez odafialt, nálatok az autóval ilyen félelem nem fog felmerülni, inkább a rázós utak meg az utazási betegség okozhat problémát, ha mégis.

2021. jan. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kajat a kocsiban kapja.

Eloszor az allo kocsiban legyen csak etetes.

Mi a furdetest csinaltuk ugy,h egy jo 2 oklomnyi nyers husoscsontot tettunk a kadba.

2021. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!