Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya tényleg jobban érzi...

A kutya tényleg jobban érzi magát,ha mellette van egy fajtársa is,vagy elég neki csupán az ember társasága?

Figyelt kérdés
Mert Édesanyáméknál nemrég óta van egy kiskutya,most lehet kb. 4 hónapos és macskák vannak még ott,de azért ők mégsem kutyák,meg Édesanyám és Kishugom.Most még elvan,mert játszik a játékaival,foglalkoznak vele rendesen.De később se fog vajon neki hiányozni egy másik kutyus társasága,nem lesz vajon magányos/depressziós?

2021. jan. 16. 23:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
4%
ja
2021. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1.:Most melyikre ja?
2021. jan. 16. 23:39
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem mindig úgy volt, hogy 1 kutya és sok macska. Jól érezték magukat a kutyáim mindig, nem láttam rajtuk, hogy valami hiányozna nekik, macskákkal is összebújtak mindig. De ha jobban belegondolsz, egy társsal, baráttal mindenki jobban érzi magát, valószínű a kutyus is örülne ha lenne egy barátja aki olyan mint ő, együtt szimatolnának, stb. Viszont ismerned kell a kutyádat, vannak olyan egyedek akik nem tűrnek meg maguk mellett másik ebet, nem akarnak vetélytársat úgymond, szóval ezzel is óvatosan. Egyébként szerintem ha a gazda megfelelő figyelmet, időt szentel a kutyának akkor nem lehet semmi baj.
2021. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Károly farkasok válasza:
70%

A kutyáknak egyetlen "szerelmük" van... A gazda! Úgy kell hozzájuk állni.

Az kifejezetten jó ha fajtarsaikkal(másik kutyákkal) vagy esetleg más állatokkal, gyerekekkel, felnőttekkel élnek együtt... Viszont ha jól neveled neki te(!) pont elég leszel!

Persze ez fsjtafuggo is és rajtad is múlik de idővel fogod majd tapasztalni...

Nekem van egy menhelyes, keverék kutyám amelyik lassan 10eves... 10ev alatt nem tudtam mindig mellette lenni, vagy időben kivinni... Olyan is volt hogy szegény bizony egyedül, bezárva a lakásba volt egész nap míg én dolgozni voltam (hogy legyen kutyakajara való :) ), és bizony az is megesett hogy mikor hazajöttem muszáj volt szusszanjak egy kicsit... Hiába volt bezárva egész nap... Neki az tökéletesen elég hogy a gazdi végre itthon van és pihen mert annyira fáradt... Ő türelmesen, szerelmesen néz olyankor... Egészen addig amíg össze szedem magam és tudok vele kicsit foglalkozni.

Számukra mi "istenek" vagyunk.

2021. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3.,4.:Értem.Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 16. 23:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig több kutyám volt egyszerre, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy csak akkor legyen még egy kutyátok, ha ti is szeretnétek. 2 kutya (főleg, ha kölykök) az esetek nagy részében dupla meló. Dupla takarítás, dupla költségek, dupla tanítás, esetleg ha szerencsétek van, a sétát meg tudjátok oldani egyben. Akkor hozzatok másik kutyát, ha ti szeretnétek, ne a jelenlegi kutya miatt.

Plusz sok mindentől függ, hogy mennyire fogják szeretni egymást. Az én három kutyám szerintem tökéletesen el lennének egyedül is, teljesen másmilyen foglalkozásra van szükségük. Játszani is csak 2 játszik szökőévente egyszer egymással. A dolgaikra is külön mennek, együtt sem szoktak aludni stb.

2021. jan. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6.:Nagyon Szépen Köszönöm a válaszodat! :)
2021. jan. 17. 00:44
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Kutya alapvetoen falka allat ... persze, hogy jol erzi magat mas kutyak tarsasagaban ... de jobb híján megteszi az embercsalad is aki befogadta.
2021. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya tűr meg másik kutyát maga mellett otthon, annak ellenére, hogy semleges területen amúgy jól megvan más kutyákkal. Mentett felnőtt kutyáknál szoktam ilyeneket látni, hogy csak egyedüli kutyának ajánlják némelyiket. Az én mentettemről nem volt ilyen infó, semleges területen eljátszadozik a haverjaival, nem minden kutyát kedvel, ha viszont hozzánk jön idegen, bizalmatlan, bevédi a lakást, nagyon védi azt, ami "az övé" (valószínűleg kidobták, az utcát járta), kutyával szemben is, aki már elnyerte a bizalmát, azzal barátságos, vendégségben meg tud viselkedni.

Szóval ha egyszer második kutyát hoznék mellé, nagyon alaposan oda kell figyelni arra, hogy a már meglévő kutyámmal jól kijöjjön az újonc. Egyelőre nem aktuális.


Ahogy már írták, két kutya több kiadás, több foglalkozás, el kell dönteni, hogy van-e rá kapacitás, akarjátok-e, tudjátok-e vállalni. Ha ezek nem gond, akkor a meglévő kutya természetét is figyelembe kell venni, hogy mennyire tűrne meg másikat maga mellett, és még akkor sem szabad a semmiből meglepni egy "betolakodóval", találkozzanak párszor, mielőtt az új kutya beköltözik.

2021. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8.,9.:Nagyon Szépen Köszönöm a válaszaitokat! :)
2021. jan. 17. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!