Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegségeket kaphat el...

Milyen betegségeket kaphat el az erdőben?

Figyelt kérdés

Az erdőben milyen fertőzéseket kaphat el a kutya?

/gondoljunk itt akár a családi sétára, vagy akár egy erdőben talált alomra/

Mennyi az esélye annak, hogy bármit is elkapjon a kutya itt?


Kérlek titeket, ne generáljunk vitát.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2021. jan. 18. 20:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha feleszik valamit, barmilyen betegseget osszeszedhet ... kullancstol is elkaphat dolgokat, szunyogtol szivferges lehet, rozsalegytol szemferges lehet ... megehet mergezett vagy szogekkel attuzdelt kajat ... osszetorheti magat ... megtamadhatja egy vaddiszno.


Szerintem ennyi minden tortenhet az erdoben.

2021. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok évvel ezelőtt vidéken laktam egy ideig, nyáron elvittük magunkkal a németjuhászom gombázni. Nem kellett volna...Valahogy rühes lett.

De szerencsére nagyon jó állatorvos volt ott, és egy folyadékot írt fel (Nem emlékszem a nevére) naponta kétszer kellett "lepermetezni" a kutyát. Szerencsére hamar meggyógyult.

2021. jan. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Télen, ilyenkor, a kullancson kívül milyen veszélyek lehetnek?

Hiszen pocsolyából inni nem tud pl, meg egy olyan helyre mennénk, ahol nincsenek vadak csak elvétve, csapdák sincsenek.


A kiskutyákat azért kérdeztem, mivel (ha egyáltalán életben maradnának) egyszer megtörtént velem, hogy séta közben találtam kiskutyákat.

Ha tegyük fel hazahozom őket, milyen betegségeket kockáztatok meg?

2021. jan. 19. 08:10
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Főleg kullancs... Nekem sajnos pusztult már el kutyám a babéziában. :((
2021. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Van rajtuk spot-on, rendszeresen kezelve vannak vele. Plusz van nálam mindig kullancskiszedő.

Nektek is ajánlom ezeket, nekünk beváltak:)

2021. jan. 19. 10:04
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

HA egy almot kitesznek az erdőben, akkor, amennyiben még pár napos, szopós kiskutyákról van szó, hamarabb elpusztul, mint hogy fertőzést kaphatna el... hacsak idejében meg nem találja valaki.

Ha idősebb kölykök, már "önjárók" valamennyire, akkor ugyanaz fenyegeti őket, mint egy simán sétáltatott felnőtt kutyát.

Illetve, lehet, hogy már eleve van valami betegségük oltás híján (pl. parvó), amivel kikerültek az erdőbe. Mi gombászás közben találtunk két labrador szerű, kb. 6 hetes kiskutyát az erdőben, és sajna mindkettő parvós volt, és egyik sem maradt meg.

Illetve biztos, hogy férgesek, bolhásak is, ha valaki kidobja a szaporulatot az erdőbe, az nem foglalkozik az élősködők elleni védelemmel sem...

2021. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, teljesen egyetértek.

Mindenkinek ment a zöld :)

2021. jan. 19. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!