Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "kucorog", hangos a...

Miért "kucorog", hangos a kutyám bélmozgása? Étvágya sincs.

Figyelt kérdés

Ez már a második. Múlt héten egyszer ugyanez megtörtént. Iszonyatosan hangos a bélmozgása, mint amikor az embernek csikar a hasa. Ilyenkor étvágya sincsen, de ugyanolyan játékos, aktív és pörgős. Nincsen rossz közérzete ezért nem hiszem hogy beteg lenne.

Mikor múltkor kimentünk az udvarral folyamatosan füvet evett és délutánra visszajött az étvágya.

De ez mitől lehet ?

Táppal hozható összefüggésbe?

8 hónapos tacskó, kiskora óta fit active junior tápot veszünk neki. Mondjuk egy nap mikor ugyanazt megvettük teljesen más milyen volt a táp kinézetre pedig ugyanazt vettük. Azóta azt a tápot nem igen akarta enni. Mindig csak a felét érte meg vagy hozzá se nyúlt. (de mást evett) ezért vettem ilyen konzervet abból mindig rá tettem egy kicsit hogy megegye és csak úgy ette meg, de valamikor úgyse.

Lehetséges hogy receptet változtattak a tápban? Egyébként hippoalergén a táp, szóval nem értem.

A táp lehet a baj? Vagy valamit össze evett a kertbe?


2021. jan. 19. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet a táptól, én is jártam így a Brit Premiummal, ugyanazt vettem és totál máshogy nézett ki, a színe, a szemek, még a szaga is más volt. Legalább 1 hetes hasmenést okozott neki. Azóta inkább átszoktatást tartok akkor is ha ugyanazt eszi, csak új zacskót kezdünk.

(Abba ne is menjünk bele, hogy így mennyire megbízható az összetételi lista...)


De a kertben is felehetett valamit, pl. macskaszart, macskahányást, bogarat, akármit.

2021. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom hogy a táppal lesz a gond. Szerintem váltani fogok mert sajnos igyse eszi. Megkérdezhetem hogy milyen fajta táppal eteted most ? Melyik termékcsalád?
2021. jan. 19. 08:19
 3/7 anonim válasza:

Etesd royallal vagy select gold


Nekem akkor szokot hangosan csikarni a kutya hasa amikor éhes.


En azt szoktam csinalni ha nem eszi a tapjat akkor keverek bele konzervet es akkor ugy befalja az egeszet

2021. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így csináltam de szerintem a táppal nem stimmel valami. Igen royalra gondoltam vagy van valami pro puppy? Arra is sok jót mondanak
2021. jan. 19. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Miután kipróbáltunk egy csomót visszatértünk végül a Fressnapfos Premiere Seniorra, korábban már ette az Adult verzióját, nekünk egész jól bevált. Persze én is keverem rá a nedvestápot szorgalmasan, hogy jobb kedvvel megegye. 😀

A fehérjetartalmat érdemes nézni, nálunk szörnyű bélgázokat okozott amikor szuperprémium volt a száraz és a nedvestápja is magas fehérjetartalmakkal.

Első válaszoló voltam.

2021. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kutyadnak ket okbol kutyoroghat a hasa:


-tok ures a hasa mert nem eszik

-valami baja van a pocakjanak es ezert nem eszik


Ha nem eszik egyfajta tapot:


-vagy turbozd fel, vagy keverd a konzervtapot a szarazzal, vagy aztasd be kicsit (minden szaraztapot be kell aztatni!)

-amig nem talalod meg a kutyadnak a megfelelo tapot, addig probalgass ... tobb fajtat is ki kell probalni, hogy megtalald a kutyanak is a megfelelot


Meg valami feltunkt a 4-es valaszodban (puppy) ... szoval kiskutyarol van szo! Kiskutyanal figyelni kell, hogy a koranak megfelelo tapot kapja, a kiskutyanak meg csak most alakul ki az emesztese, nem tudja meg feldolgozni azt amit a nagyok.

Fueves es a kutyorgas annak a jele, hogy sok a sava a kutyanak, ennek is ket oka lehet:


- ures a hasa

-magas feherjetartalmu kajat kap


Olvass utana mit kell egy kiskutyanak, mik a szuksegletei es csak ezutan keress megfelelo tapot.

2021. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 8 hónapos tacskóról van szó. Mi számít magas fehérje tartalomnak? Hány százalék? A jelenlegi tápja fehérje tartalma: 22% lehet akkor ez a baj?
2021. jan. 19. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!