Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hangos bélmozgás! Miért?

Hangos bélmozgás! Miért?

Figyelt kérdés
A probléma az lenne ,hogy sokszor fáj a hasam és nagyon hangos a bélmozgásom ,néha társul hozzá hányinger és elöfordul hasmenés,puffadás,gyomorégés vagy étvágytalanság.Ezek a tünetek pár napig hétig eltartanak aztán elmúlnak majd hetek után megint jelentkeznek.Valakinek van esetleg tapasztalata,hogy mégis mi lehet ez?

#has #fájdalom #hangos bélmozgás
2015. márc. 16. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nælam ibstől van ilyen. Egy kivizsgálás nem ártana.
2015. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ ! Én is erre gyanakodtam,csütörtökön megyek szonográfiára ,remélem nem valami sulyosabb
2015. márc. 17. 01:29
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet IBS.

de lehet, hogy falsz és sok levegőt nyelsz.


próbáld ki azt, hogy egy falatot (egy kanálnyi, egy villányi adag a szájba...) 10 mp-ig megrágsz - számolj fejben 10-ig, és utána nyeled le.

koncentrálj, hogy lassan egyél, és élvezetesen, megfontoltan.


aztán - ne egyél rá gyümölcsöt más kajára. a gyümit önmagában fogyaszd


ne igyál szénsavasat


kerüld a puffasztó kajákat (hüvelyesek, kukorica - bár engem a kukorica nem puffaszt, de sokakat igen)


lehetőség szerint ne engedj a farkasétvágynak, mert a sok vicek-vacak és az ételek keveredése is okozhat has marsot.


szerintem többnyire a kapkodós, össze-vissza evés a fő ludas ilyenkor.


lehet, tarthatnál 1 napos tisztitós napot is, mondjuk rizst egyél, mentesvizet igyál egy napig.

2015. márc. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!