Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadott már be valaki örökbe...

Fogadott már be valaki örökbe kutyát Magyarorszáról Németországba?

Figyelt kérdés
Sintértelepről szeretnék kutyát. Hazautazni nincs lehetőségünk érte, viszont látatlanban kutyát befogadni kicsit felelőtlen lenne. Na meg hogyan tudnánk mindent leszervezni? Aki csinált már ilyet leírná a tapasztalatait? Vagy van ötlete hogyan lehetne megoldani ezt úgy, hogy ne járjunk pórul? Maga a kiutaztatását hogy lehetne megoldani? Menhely nem játszik, csakis sintér és Magyarországról.
2021. jan. 19. 16:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem keress olyan menhelyeket, akik kapcsolatban állnak német partnerszervezetekkel, akik rendszeresen visznek magyarból németbe kutyákat.

Pár példa: Befogad-lak, Eszkuláp

2021. jan. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban élünk,bár nem menhelyről v sintértelepről,hanem tenyésztőtől,de hozattunk ki kutyust. 2 éve.

Első körben felvettük a kapcsolatot a kiválasztott kutya tenyésztőjével,ezt te is megteheted,csak a sintérteleppel beszélsz. Nyílván ha felhívod őket,már nem fogsz olyan bizonytalan lenni,hogy mit hogy kellene. Mi esetünkben,a tenyésztő utánanézett,milyen plusz oltások kellenek,h svédbe jusson a kutya(volt ilyen) és elkezdte dokumentálni,oltatni. Te esetedben szerintem te járj utána a Németországi követelményeknek. A kutya kiválasztása már nem lesz egyszerű,de a helyedben én bevonnék egy Magyarországon lakó rokont is. Elmondod az elképzeléseid neki,mekkora helyed van,stb majd a rokon segít. Szerintem a sintértelep útlevélben és miegymásban sem fog segíteni,így szintén marad a rokon,barát stb. Ezután pedig mehet ki kutyataxival. Nem olyan bonyolult,pár telefonhívás és átlátható. A legnagyobb fentakadás a kutya kiválasztásánál lesz. Sok sikert.

2021. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 19. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!