Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon a csapból is az ivartalanítás folyik, Németországban pedig nem ajánlják az orvosok?

Figyelt kérdés

Kutyusommal voltunk dokinál. Megkérdeztem mennyi az ivartalanítás. A válasza az volt hogy csak akkor kell ha kan van mellette vagy sportol. A másik hogy csak 7 hónapos kor után csinálják és 400 euro ami nagyon sok. Hogyab lehet ekkora eltérés? Németország az állatszeretetéről is ismert, nem? Nem hinném hogy itt veszik ilyen könnnyen azt a sok betegséget... talán Magyarországon van eltúlozva az egész?


(6 hónapos szukám van, ezzel mi le is mondtunk az ivartalanításról)



2016. júl. 26. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert Magyarországon nincs felelős állattartás, mert itt sz@r kerítések mögül kiszökött kutyák össze-vissza szaporodnak. Mert sok a szaporító a nyerészkedésvágyból gazdagodó meg a tudatlan kutyatartó. Mondjam még?

Németországban nem véletlen üresek a menhelyek, itthon meg nincs hely.

2016. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. De mi van azzal a résszel hogy "jajj elpusztul a kutyád méhgyulladásban ha nem ivartalaníto most rögtön!" Meg a sok jótékony hatás sorolása és hasonlók mire kellenek? Az ilyesztgetések hogy ha ivaros akkor csak a halál vár rá és szar gazda vagy mert rövidíted az életét....
2016. júl. 26. 12:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Németországban alig látok kutyákat, bár nekik is van,csak nem csatangolnak az utcán és jó a kerítésük. Akinek meg nincs meg a megfelelő körülmény az állattartáshoz, az nem tart állatot. Szerintem is legfőképp ez az oka, mint ahogy az első is írta, de azért hozzáteszem, valóban túlzásokba esnek itt, mert ha valaki bármilyen jellegű viselkedéssel kapcsolatos kérdést tesz fel, rögtön mindenki az ivartalanítást szajkózza, holott sok problémának semmi köze ahhoz, hogy megvannak -e a golyói. Ráadásul szar szemét gazdi vagy, ha még nem ivartalanítottad.
2016. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ijesztgetés, hanem tény és ezt német cikkek is leírják:

[link]

Kastration schützt vor Krankheiten


Az, hogy most 1db. orvos mit mond, az egy dolog. Mo.-on is találsz olyan dokit, aki ellen van.


Ettől függetlenül tényleg nagyobb az esélye, hogy ivartalanítás után nem lesz hererákja, méhgyulladása...stb.

2016. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azzal egyet értek, hogy az ivartalanítással kiküszöbölhető az álvemhesség, a méhgyulladás és a daganatok. Ha belegondolsz tulajdonképpen a tüzelés is egy "szenvedés" a kutyának.

Én végigcsináltam a kutyámmal 12 évesen egy gennyes méhgyulladást, mert nem volt ivartalanítva, bár ő sosem szült szerencsére, mindig vigyáztam rá.

Szóval èn inkább csak mellette tudok érveket felhozni.


Talán itt azért erőltetik ennyire a dolgot, mert az itteni állattartók nem tudnak felelősségteljesen gondolkodni és folyamatosan gyártják a menhelyre meg az utcára a kiskutyákat. Sajnos a magyar emberek többsége nem ér fel észben ès állattartási kultúrában pl.a németekhez, akiknèl tényleg üresek a menhelyek. Ott ha nem is ivartalanítanak akkor sem elletik évente 2x az állatokat.

Ráadásul a németek is visznek magyar menhelyekről kutyákat, hogy ezzel segítsenek. Az más kérdés, hogy csak bizonyos százalèkuk segít valóban, a másik fele meg ki tudja hova ès mire viszi őket.

Ha meg tudod oldani, hogy ne szüljön akkor ne ivartalanítsd.

Nincs szerintem eltúlozva a dolog, tekintve hogy nem kevès munkája van az állatvédőknek. Ha rend lenne a fejekben ezen a téren is akkor talan nem kellene ennyire erőszakosan kampányolni az ivartalanítás mellett. De ez maximum 100 év múlva fog bekövetkezni ebben az országban.

2016. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bátyám tenyésztő volt egy időben, csak abbahagyta. Soha nem voltak betegek a kutyái. Én az állvemhességről és a többiről itt hallottam először. Pedig nem 1 ivaros szukám volt már. Most 3 szukám van. Mind ivaros kettő 6 éves és egy 6 hónapos. Soha nem voltak még betegek. Igazán én ivartalanítottam volna de ha ilyen drága és az orvos sem ajánlja akkor inkább hagyom. A legjobb dokihoz járunk a környéken.
2016. júl. 26. 13:16
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. tök egyszerű oknál fogva ivartalaníttatom a szuka kutyámat.

Sokat járunk kutya közösségbe, kutya napközibe és nyáron kutya panzióba is be szoktuk adni 1-2 alkalommal.

Panzióba, napközibe tüzelés alatt be sem veszik, sétáltatásnál meg nem akarom, hogy folyamatosan a kanokat kelljen róla leszedni. Így is mindig stresszre vágja magát, ha közelítenek a fenekéhez. Minek tegyem ki ilyennek, ha nem akarok kiskutyákat? Jobb lesz neki is és nekem is.

2016. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, Németországban az ivaros kutyák után magasabb adót kell fizetni, sokkal komolyabban veszik a szabályok betartását, mint nálunk, ahol a kutyák jelentős részében még mindig nincs az évek óta kötelező chip, és a kötelező oltást se kapják meg, nemhogy kombináltat, vagy bármilyen orvosi ellátást. Ha elhullik, majd lesz másik, a szomszédé úgyis most ellett már megint, legalább annyival kevesebbet kell vízbe fojtani vagy ásóval agyonverni. Hát ez a különbség a két ország és a két nép között, ezért szorgalmazza minden normális állatszerető a kutyák-macskák ivartalanítását.

Hogy az eü. kockázatokat nem veszed komolyan, az a te döntésed, egyben a te felelősséged. Én végigcsináltam az előző kutyámmal egy méhgyulladást, és az azt követő sorozatosan kiújuló emlődaganatok miatti műtéteket. Számomra nem volt kérdéses, hogy ha a következő kutyámnak nagyobb esélye van a hosszú, egészséges életre ivartalanul, akkor inkább egy műtéten legyünk túl idejében.

2016. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én nem hallottam róla hogy ivarosan drágább lenne. Csak ha pl menhelyről fogadsz örökbe akkot ez első pár évben nem kell adót fitázetni vagy mi, valahogy így olvastam. Mindom hogy ivartalanitnám de basszus 400 euro nagyon drága.... :( mindenkinek ment a zöld kéz, köszi a válaszokat. Egyébként van jó pár kutyás ismerősöm és egyik kutya sem ivartalanított.
2016. júl. 26. 13:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3. voltam. Közben olvasom, hogy neked lány kutyád van. Az álvemhesség sajnos tényleg előfordul és valóban nem tesz jót az egészségüknek hosszú távon. Nem tudom nem-e fajtafüggő a dolog, nekem világ életemben keverék kutyáim voltak, sosem volt velük semmi gond, és sosem voltak ivartalanítva. Viszont egy barátnőmnek régen volt egy nőstény dalmatája, aki élete során többször is volt álvemhes, és olyan 12 éves kora körül pusztult el pontosan valami méh problémával, már nem emlékszem mi volt. Lakásban tartották és sokszor mesélte, hogy a párnával próbál közösülni. Szerintem egy kutyán látni ha szenved a párzásért, és akkor érdemes ivartalanítani. Nekem két keverék kan kutyám van, nincsenek ivartalanítva, de jó a kerítés, és ha nyitva hagyom a kaput akkor sem mennek ki és nincsenek megőrülve a párzásért.
2016. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!