Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha délelőtt 3 órát gyalogoltok...

Ha délelőtt 3 órát gyalogoltok, délután, este csak egy pisire mentek ki a kutyával, vagy még este egy fél órára? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 13:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Jó,hát maradjunk annyiban,hogy munka,gyerek és férj mellett nem megy a 3 óra séta. Egyedülállóknak igen. Talán még kapcsolatban lévőknek is megy,ha nem szeretnek együtt lenni,de gyerek mellett már nem fog menni.

Nekem könnyebb,mert home officeban vagyok évek óta,így el tudom vinni délelőtt 1 órát,délután meg a gyerekeimmel még 1 órát sétálunk,de ha nem itthonról dolgoznék nem menne a délelőtti séta,mivel jobbik esetben fél 8kor indulás lenne a suliba,oviba és a melóba,de nem hagyhatnám őket előtte egyedül a házban 1 órára csak mert kutyát sétáltatok. Férjem meg 5kor indul.

De gondolom nem sokan vannak itt családosok,de később azok lesztek. Mert a kutyus sem 2 évig fog élni. Ahhoz szoktassátok hozzá,amit későbbiekben is biztosítani tudtok számára.

2021. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
8as vannak emberek akik egyedül èlnek.
2021. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem lehetetlen a 3 órás séta, csak nem átlagos és nem sok fajta van ami igényli is.

A reggel 7-8-9 órára járó dolgozó emberek biztosan nem sétáltatnak 3 órán át kutyát reggel munka előtt. Azoknál inkább akiknél megengedhető, hogy valaki nem dolgozik a családban és ő sétáltat ennyit vagy 4 órás munkaidőben van stb., esetleg egyedül él, de egyedül is elég komoly feladat. Átlagos ember vagy átlagos család életébe ez nem igazán fér bele. Nem véletlenül kérdőjelezik meg jogosan. Malamutjaim vannak úgyhogy ismerem a séta miben létét.

2021. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Párkapcsolatban élek. A párom mikor hajnalban felkel leszalad a kutyával egy gyors pisi-kakira, majd én mielőtt elmegyek dolgozni lemegyek vele 40 perc-egy órát sétálni, labdázni, szaladgálni. Délután mikor a párom hazaér megint leszalad vele pisilni. Mikor én hazaérek elgurulunk a városligetbe/hajógyári szigetre, vagy egyéb kutyás rohangálós helyre, ott vagyunk vele kb 1-1,5 órát, hazaérünk, ha házimunka van azt elintézzük, vacsizunk, berakok egy mosást, majd este még levisszük ide a házak közötti parkba az itteni kutya pajtikkal játszani, labdázni 1-1,5 órára. Hétvégén pedig nagyokat kirándulunk, illetve kutyasuliban vagyunk.

Természetesen vannak barátaink a kutyás barátainkon kívül is, de a vírus miatti este 8-as szabály miatt velük hétköznap sajnos nem igazán tudunk találkozni, így ez általában a hétvégi kirándulás utánra marad, szombat-vasárnap délután.

Azokon a napokon mikor valami miatt ezeket előre láthatólag nem tudjuk biztosítani (valami miatt később végzünk, sok dolgunk van meló után stb) napköziben van, ahol egész nap más kutyákkal játszhat, szaladgálhat. Kis testű schnauzer jellegű kutyusról van szó.

2021. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Elhiszem én, hogy van olyan, aki napi 2-3 órát túrázik az erdőben a kutyájával, csak azt nem hiszem, hogy mindezt kizárólag a kutyáért teszi. Az más, amikor valakinek a túrázás a hobbija, az kapcsolja ki, és viszi magával a kutyát is. De hogy bárkinek ilyen szinten egy kutya körül forogna az élete, azt kétlem.
2021. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

Szülőkkel élek még, párkapcsolat és gyerek nincs.



Én alapesetben az egyik fiatal kutyámat viszem a munkahelyemre. Reggel 8 körül van egy 15 perc séta, aztán 8:40 körül indulok melóba a fiatallal,(15 perc séta a munkahelyem)


17-18 körül érek haza, ilyenkor felszaladok a másik kutyámért, aztán sétálunk 30-40 percet.


Ha már tovább van világos,akkor meló után a közeli parkba megyünk,ott el vannak engedve rohangálhatnak,szaglászgathatnak.,labdázunk feladatozunk. 1 órát durván kint vagyunk. Ha nagyon fáradt vagyok akkor 30-40 percet nyilván mivel szabadon vannak így többet ér,mint a pórázos séta.


Ha a fiatalt nem viszem,de amúgy is heti 2x itthon hagyom. Akkor fél 8 körül indulok ki a parkba ( 6 perc a park) aztán kint vagyunk kb 8:10 ig, és indulok haza.


Este 23 óra körül fixen van egy 15-20 perces séta.



Szabad napos vagyok vagy hétvége van,akkor reggel parkozunk, 1-1,5 óra. Aztán délután 4 körül kimegyünk fél-1 órára még a parkba.


Este 23 körül a szokásos kis séta.


Vasárnap a fiatallal 2 körül megyek a kutyafuttatóba kint vagyunk 1,5-2 órát igazából ha már oda jön hozzám és lefekszik tudom,hogy fáradt akkor indulunk haza :D többnyire fél 4-4 fele érek haza vele. Így a másik kutyámmal leszaladok egy körre, addig a fiatal alszik :D aztán este a szokásos 23 órási utolsó séta.



Most annyival bővült,hogy szombat délelőttönként kutyasuliba fogunk járni.


Párkapcsolatom lesz, ezeket ugyan így biztosítani fogom, nyilván akkor a párommal fogom együtt csinálni ezeket.


Mivel ezt el kell fogadnia,hogy a kutyák előbb voltak itt,akiknek kialakult rendszerük van.

Tervben van a kertes ház is, de arra még várnom kell. Megtakarítok.

Akkor is el fogom vinni a kutyákat sétálni legalább naponta, hétvégén meg kirándulni.

2021. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Majd mikor elköltöztök a szülőktől akik karban tartják a házat jelenleg, ti meg mindketten dolgoztok és egyedül lesztek akkor ezek szépen le fognak csökkenni.


Hacsak valaki nem marad otthon, nem tértek át 4-6 órás munkára vagy nem fogad házvezetőnőt stb.

Pont erről beszéltünk, hogy a napi többóra kutyával foglalkozás az ilyen esetekben működik, de normál esetben egyáltalán nem.

Mondjuk az ilyen oldalak felhasználóinak átlagkorát figyelembe véve nem csoda, hogy sokan ráérnek napi több órát, fél napot a kutyával foglalkozni, mert nagyrészük tanul vagy még épp csak elkezdett dolgozni és szülőknél van.


Amíg anyámmal éltem és középiskolába jártam nagyon sokat tudtam foglalkozni a kutyával én is. Csak ezt az ember életében lévő kis időszakot ne állítsuk be hétköznapi dolognak, mert nem az.

2021. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mondjuk az ilyen oldalak felhasználóinak átlagkorát figyelembe véve nem csoda, hogy sokan ráérnek napi több órát, fél napot a kutyával foglalkozni, mert nagyrészük tanul vagy még épp csak elkezdett dolgozni és szülőknél van."


Pont most oltanak egy kismamát,hogy kevés a napi 3 óra séta,mozgás a kutyával xD

Nagyon gyerekek itt a válaszadók.

2021. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

#14-es válaszoló vagyok.

Végzős egyetemista vagyok, mellette dolgozom, szakdolgozatot írok, nyelv tanfolyamra járok, vezetni tanulok. A párom kamion sofőr, évek óta nem a szüleinkkel lakunk. Mindent meg lehet oldani, akarás kérdése, de aki nem tud időt áldozni a kutyájára annak nem való. Ettől nem lesz valaki szar ember, mert nem áldoz "egy kutyára" napi több órát, neki más a fontos, ezt el kell fogadni, de nem kötelező kutyát tartani.


Mi korábban nem jártunk túrázni, mióta kutya van muszáj, de élvezzük a vele és egymással töltött időt. Nekem is rengetegszer van, hogy reggel felkelek (másfél órával korábban, mint alapból kéne) és rohadtul nincs kedvem lemenni egy órát játszogatni a kutyával (főleg hidegben), de aztán ránézek és tudom, hogy muszáj, hiszen felelősséget vállaltam érte, ő nem számíthat másra csak ránk, ha nem viszem le más sem fogja.

2021. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%

13:37-es.


Attól,mert szülőkkel élek, ugyan úgy mosok,takarítok, vásárolok itthonra.


Ha egyedül laknék pont ugyan ez lenne a rendszer.


Max főzéssel egészülne ki,de azt a délutáni séta után simán belefér.


Mivel anyunak rugalmas a munkahelye,maga osztja be az idejét ő délelőtt szokott főzni.


Egyedül itthon a főzést nem csinálom minden mást házi munkát igen.


Mindenre van idő amire akarja az ember.


Nyilván ha már lenne gyerekem más lenne a dolog,de nem szeretnék gyereket.

Szóval ez a veszély sem fenyeget.

2021. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!